Nowy dom, nowe wnętrza, nowe wyzwania. Stając przed tak trudnym zadaniem, jakim jest urządzenie własnego „M”, często nie możemy zdecydować się na jeden styl, który ma określić charakter naszego mieszkania. Jeśli chcesz połączyć ciepło domowego ogniska i najnowsze trendy, mamy dla Ciebie idealną propozycję – styl rustykalny! Lampy rustykalne z pewnością dodadzą wnętrzu charakteru.

Styl rustykalny – co to takiego?

Jest ciepły i naturalny. Tworzy wnętrza jak u mamy, którym nie można odmówić wdzięku. Jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy i wciąż zyskuje rzesze miłośników na całym świecie. Styl rustykalny opiera się przede wszystkim na naturalnych materiałach. Dużo w nim drewna, wikliny, tkanin. Nie znajdziemy w nim za to elementów wykonanych z plastiku. To styl nawiązujący do wiejskich chat i kultury ludowej. Nie oznacza to jednak, że pozbawiony jest elementów współczesności – trudno wszak byłoby dziś nam żyć bez elektryczności, internetu czy telewizji. Wszystko to jest jednak zgrabnie wkomponowane w całość. Telewizor wbudowany w ceglaną ścianę lub lampy, które tylko udaje zniszczone. To właśnie tym drugim chcemy poświęcić dzisiejszy artykuł.

Przedstawiamy Wam 5 najciekawszych lamp do salonu, urządzanego w stylu rustykalnym.

1. Wygięta lampa ścienna MIALINA

Niby stara, a nowa. Imituje zaśniedziały mosiądz. Klosz z alabastrowego szkła dodaje jej kunsztu – dzięki niemu lampa wygląda elegancko i może stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale i ozdobą wnętrza. Doskonale sprawdzi się w salonie, nad fotelami czy komodą. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie zajmuje miejsca na ziemi ani blatach.

2. Ośmiopunktowy żyrandol ROMA

Wsi spokojna, wsi wesoła. To jednak nie lampa rodem spod strzechy, ale z dworku szlachcica. Nadaje wnętrzu charakteru – nie można zaprzeczyć, że każdy, kto wejdzie do pomieszczenia, na pewno zwróci uwagę na tę ozdobę sufitu. Poza tym żyrandole są obecnie na topie – pisaliśmy o tym TUTAJ.

3. Lampa stołowa ROSELLA

Cały wdzięk tkwi w abażurze. Delikatne plisy tworzą niespotykany już dziś klimat sielanki. ROSELLA wyglądem przypomina nieco starą babciną lampę, ale idealnie odnajdzie się w nowoczesnej scenerii. Sprawdzi się w salonie czy gabinecie. Można też wykorzystać ją jako element wystroju wnętrza w stylu rustykalnym – imituje przecież staroć!

4. Lampa sufitowa CATANIA

To lampa wisząca na suficie. Nie jest tak duża, jak żyrandol, ale jednak przyciąga uwagę. Po pierwsze zachwyca złotym kolorem, a po drugie liśćmi i kryształami, które dostojnie zwisają nad głowami domowników. CATANIA łączy w sobie przepych z dozą skromności – jest idealna dla tych, którzy nie wiedzą do końca, w jakim charakterze chcą urządzić swój salon.

5. Lampa stołowa NEWTOWN

Styl rustykalny nierzadko kojarzy nam się z oświetlaniem pomieszczeń lampą naftową. NEWTON może nie przypomina tych rozpalanych naftą, ale ma w sobie klimat dawnych lat. Wyjęta niby z wiejskiej chaty, w odrobinę modernistycznym jednak stylu. Stojąc na stole czy ławie, nie tylko da światło w pokoju, ale także będzie świetną ozdobą wnętrza.

Wszystkich tych, którzy wciąż wahają się nad wyborem lamp do pokoju dziennego, zapraszamy do odwiedzin w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że wśród asortymentu każdy znajdzie coś dla siebie!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany