Wnętrza w stylu skandynawskim w dalszym ciągu królują wśród polskich aranżacji. Naturalne materiały i prosta forma to klucz do stworzenia własnej oazy w stylu nordyckim. Wielu z nas podczas wystroju wnętrza w tym właśnie stylu zadaje sobie pytanie: jak mają wyglądać i czym muszą się charakteryzować lampy w stylu skandynawskim, by pasowały do nowo urządzanego wnętrza…

 


Przede wszystkim powinny być funkcjonalne i lekkie w swojej formie. W oświetleniu skandynawskim króluje metal, drewno oraz nowoczesne tworzywa sztuczne, często pojawiają się również tekstylia. Wielokrotnie urządzając swoje wnętrze kupujemy to, co mają inni i urządzamy mieszkanie na zasadzie ‘’kopiuj, wklej’’ – przez co zanika nasz indywidualizm. Mieszkanie wygląda pięknie, ale czy naprawdę jest one naszą własną oazą, naszym wymarzonym i jednym miejscem na ziemi? Nie zapominajmy o własnych upodobaniach, rozejrzyjmy się dokoła – inspiracje kryją się obok nas, wystarczy się na nie tylko otworzyć i dostosować je do indywidualnych potrzeb domowników. Wówczas nasze cztery ściany staną się unikatowe!

 

Lampy skandynawskie

Wbrew pozorom dobór odpowiedniej lampy to nie lada wyzwanie, ponieważ producenci lamp prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli oświetlenia. Jednak, gdy wspominamy o stylu skandynawskim musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na markę Louis Poulsen – jest to producent, który tworzy klasyczne oświetlenie w nowoczesnej, modnej odsłonie.

 

Klasyk wśród lamp stojących autorstwa duńskiego architekta Vilhelma Lauritzena. Duński producent opraw oświetleniowych Louis Poulsen włączył ten model do swojego ówczesnego katalogu, a dziś klasyk ten przeżywa renesans. Głowicę i stelaż lampy stojącej można łatwo przechylić i dostosować do potrzeb użytkownika. Dodatkowym atutem jest dwustopniowe ustawienie jasności oraz ściemniacz z funkcją pamięci i timer.
Lampa stołowa Panthella jest w całości wykonana z tworzywa sztucznego i formowana wtryskowo. Klosz wykonany jest z akrylu w kolorze białym opalowym, dzięki czemu światło emitowane z wewnątrz klosza nie tylko odbija się bezpośrednio w dół, ale również delikatnie przenika przez materiał do otoczenia. Daje to efekt w postaci bardzo nastrojowego światła. Lampa stołowa Panthella jest obsługiwana za pomocą przełącznika umieszczonego na przewodzie zasilającym.

 

Dlaczego styl skandynawski jest tak wyjątkowy?

Styl skandynawski cechuje się prostotą i funkcjonalnością, dzięki czemu jest ponadczasowy. Idealnie nadaje się dla każdego bez względu na wiek, ograniczeniem jest jedynie gust domowników. Prosta forma i fakt, iż aranżacje czerpią inspiracje z natury sprawia, że wnętrza urządzone właśnie w tym stylu są bardzo przytulne, a pomieszczenie wydaje nam się uporządkowane i przestronne.

 

Lampy wiszące w stylu skandynawskim

Inspiracje z wykorzystaniem lamp w stylu skandynawskim

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany