»»Oświetlenie LED tylko na Lampy.pl

Stylowe oświetlenie LED - oszczędne, przyjazne dla środowiska i wygodne!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie żarówek LED? Czy oświetlenie LED jest również odpowiednie do ogrodu?  Jakie możliwości aranżacyjne oferują lampy LED? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo na naszej stronie tematycznej. która otwiera przed nami praktyczne i stylowe możliwości. Strona tematyczna stanowi swojego rodzaju przewodnik, dzięki któremu możecie Państwo w swoich czterech ścianach stworzyć indywidualną i komfortową oazę, jednocześnie zapewniając ochronę środowiska oraz oszczędność finansową.  

Dzięki nowoczesnej technologii LED użytkownik uzyskuje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych z wieloma zaletami - od ogromnego potencjału oszczędnościowego po ochronę środowiska. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, żarówki LED redukują zużycie energii nawet do 90 procent, a tym samym zmniejszają opłaty za prąd. Koszt oświetlenia LED szybko się zwraca, szczególnie w przypadku, gdy lampy są włączone przez dłuższy okres czasu. Średnia żywotność oświetlenia sięga nawet do 50.000 godzin. Ponadto żarówki LED w przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych nie zawierają rtęci.     

Za zmianą oświetlenia na LED przemawia również fakt, iż źródła światła natychmiast po włączeniu zapewniają maksymalną jasność bez efektu migotania. Ta zaleta jest szczególnie istotna w przypadku lamp wyposażonych w czujnik ruchu. Oświetlenie LED dostępne jest we wszystkich barwach światła – począwszy od ciepłej bieli do pomieszczeń mieszkalnych (o temperaturze barwowej do 3300 K), przez uniwersalną biel do miejsc pracy (3300K – 5300K) , aż po światło dzienne do powierzchni użytkowych czy piwnic (od 5300 K).

Niewyobrażalnie prosta i szybka zmiana tradycyjnego oświetlenia na żarówki LED

Żarówki LED - E27
Żarówki LED - E14
Żarówki LED - GU10
Żarówki LED - G9
Oświetlenie LED

Wymiana oświetlenia klasycznego na żarówki LED jest bardzo prosta – decydując się na oświetlenie z technologią LED wcale nie trzeba rezygnować ze swojej ulubionej lampy, ponieważ oprawy żarówek LED odpowiadają znormalizowanym gwintom dostępnym na rynku. Podczas zakupu należy pamiętać, by wybrać żarówki LED z pasującym rodzajem gwintu. W tradycyjnych lampach używane są zazwyczaj źródła światła pasujące go oprawy E27, albo E14. Jeżeli chodzi o wymianę żarówek halogenowych gwint pełni również istotną rolę, mamy w tym wypadku do wyboru standardową oprawę E27, bądź G9, GU10 czy E14.

Kupując oświetlenie LED należy zwrócić uwagę na ilość lumenów, za pomocą której możemy odczytać wartość emitowanego strumienia świetlnego czyli potocznie jasność światła. Średnią wartość lumenów można uzyskać mnożąc przez dziesięć podaną moc w watach (zatem żarówka LED o strumieniu świetlnym 250 lm odpowiada tradycyjnej żarówce 25W). Wartości porównywalne znajdziecie Państwo w naszym sklepie na stronie danego produktu.

 
Żarówki LED z możliwością ściemniania

Żarówki LED z możliwością ściemniania nadają się idealnie do salonu, dzięki nim można cieszyć się przytulną atmosferą w zaciszu swego wnętrza.  Dzięki funkcji ściemniania są one pełnowartościowym zastępcą żarówek tradycyjnych i halogenowych. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie żarówki LED są ściemniane, jedynie produkty wyraźnie oznaczone.

 

Żarówki LED z możliwością ściemniania
 
Żarówki LED Made in Germany

W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu bogaty wybór żarówek LED produkcji niemieckiej. Najwyższa jakość proponowanych produktów podbiła światowe rynki. Poza żarówkami LED znanych marek znajdziecie Państwo tutaj również najwyższej jakości produkty naszej marki własnej Lampenwelt.com.Żarówki LED Made in Germany

Zalety nowoczesnej technologii LED w skrócie

Infografika LED

Uniwersalne oświetlenie dzięki najnowocześniejszej technologii LED

Nowoczesne lampy LED dostępne są w dwóch wersjach: z wymiennymi diodami LED, bądź wbudowanymi na stałe. Biorąc pod uwagę fakt, że oprawy z trwale zintegrowaną technologią LED muszą zostać całkowicie wymienione po zakończeniu ich eksploatacji budzi wiele niepewności wśród potencjalnych nabywców, są one jednak w rzeczywistości bezzasadne. Diody LED zaprojektowane są na 50.000 godzin ciągłej pracy - co daje około 6 lat nieustającego świecenia. Szacując, iż lampa będzie świecić dziennie ok. 5 godzin widzimy, iż lampa LED posłuży nam wiele lat. Z pewnością nie awaryjność lampy zaważy na wymianie oświetlenia, lecz nowe trendy i ochota na zmianę.

 

Lampy wewnętrzne
 
Lampy zewnętrzne LED

Oprawy z technologią LED nadają się zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i zastosowań zewnętrznych. Nowoczesna koncepcja oświetleniowa sprawia, iż technologii LED można zaufać.

Interesujące oświetlenie wewnętrzne LED

Planując koncepcję świetlną w pomieszczeniu należy mieć na uwadze trzy typy oświetlenia: oświetlenie główne, zwane również podstawowym – które zapewni ogólną orientację we wnętrzu, oświetlenie strefowe za pomocą którego oświetlimy konkretne strefy pracy lub relaksu - co ograniczy nadmierne wytężanie wzroku podczas wykonywanej czynności. Wreszcie oświetlenie dekoracyjne z pomocą którego możemy stworzyć akcenty świetlne wprowadzając przyjemny nastrój we wnętrzu.  

Lampy stołowe LED
 
Lampy wiszące LED
 
Lampy sufitowe LED

Indywidualne światło, które można dostosować do własnych potrzeb

Inteligentne oświetlenie

Inteligentne, kontrolowane poprzez App systemy świetlne LED, takie jak Philips Hue są komfortowe i zarazem odpowiednie do tworzenia indywidualnych koncepcji oświetleniowych. Zwiększają również bezpieczeństwo, ponieważ sterowanie oświetleniem odbywa się za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie, za sprawą tej funkcji mamy możliwość symulacji naszej obecności w domu. Paleta barw światła w przypadku inteligentnego oświetlenia jest bardzo szeroka – do dyspozycji jest aż 16 milionów kolorów na każdą okazję, by stworzyć wyjątkową atmosferę we wnętrzu.

 

 
Philips Hue
 

Interesujące oświetlenie zewnętrzne LED

Oprawy LED są właściwym wyborem również do ogrodu czy na taras – wszystkie warianty oświetlenia LED idealnie sprawdzą się w strefie zewnętrznej - od słupków oświetleniowych przez reflektory po lampy najazdowe. Zapewnią one nie tylko orientację, ale także zwiększą bezpieczeństwo. Oświetlenie zewnętrzne zapewnia stylowe akcenty iluminacyjne, dzięki czemu zwykły budynek stanie się niepowtarzalną budowlą, a ogród prawdziwą oazą relaksu.

Słupki oświetleniowe LED
 
Reflektory zewnętrzne LED
 
Kinkiety zewnętrzne LED

Lampy solarne LED  - stylowe i wydajne oświetlenie

Lampy solarne są zazwyczaj wyposażone w wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i kompaktowe lampy LED. Gwarantują oszczędność oraz długi czas pracy ze względu na wbudowany akumulator, który pozwala przy pełnym naładowaniu na czas oświetlenia wahający się od 5 do 20 godzin. Czujniki zmierzchu aktywują się w momencie niewystarczającej ilości światła dziennego.

Lampy solarne takie jak kule świetlne, lampiony, pochodnie czy łańcuchy świetlne są idealne jako stylowe obiekty dekoracyjne w ogrodzie. Ale także służą do orientacji na zewnętrz po zmierzchu, co zwiększa bezpieczeństwo. Produkty dodatkowo wyposażone w czujnik ruchu pozwalają zaoszczędzić więcej energii, ponieważ światło jest włączane tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście potrzebne.

Zalety oświetlenia solarnego są jednoznaczne: lampy nie wymagają podłączenia do prądu, dzięki czemu nie musimy borykać się ze zbędnym okablowaniem, ponadto możliwa jest instalacja oświetlenia bez wiedzy technicznej. Ze względu na brak kabli, lampy solarne mogą być umieszczane w miejscach trudnodostępnych bez zasilania elektrycznego i mogą być łatwo przemieszczane w zależności od potrzeb.

Lampy solarne
 
Blog
Powiew wiosny - 10% rabatu z Lampy.pl340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.