Wymarzone oświetlenie bożonarodzeniowe
– kreatywnie użyte światło, jako dekoracja na święta Bożego Narodzenia 

Kiedy w zimowy wieczór przed świętami Bożego Narodzenia na zewnątrz jest zimno i ciemno, cieszymy się w domu z filiżanki ciepłej herbaty i wygodnego fotela. Jednakże nastrojową atmosferę na święta Bożego Narodzenia tworzy dopiero kreatywnie użyte oświetlenie świąteczne. Uzupełnia ono cudownie pozostałe dekoracje świąteczne - te przygotowane samodzielnie i oczywiście ozdoby choinkowe. Bez względu na to jakie dekoracje weźmiemy pod uwagę: świece LED, które migoczą uspokajająco, czarująco świecące łańcuchy świetlne, przepiękne gwiazdy bożonarodzeniowe lub promienne oświetlenie choinki - światło ożywia czas Świąt Bożego Narodzenia i pozwala poczuć tę wyjątkową atmosferę we własnym domu.

Gdzie można zastosować oświetlenie świąteczne?

 

Oświetlenie świąteczne wewnętrzne

Na parapecie czy na komodzie, na stoliku lub na choince - dekoracja do wnętrz jest niezwykle różnorodna. Na pewno w każdym domu znajdzie się miejsce, które dzięki pięknej, świecącej dekoracji bożonarodzeniowej stanie się cudowną wyspą światła. Nawet, jeżeli do dyspozycji jest niewiele miejsca, za pomocą dyskretnego oświetlenia świątecznego można stworzyć świąteczną dekorację i nastrojową atmosferę. Może na stoliczku obok wygodnego fotela?

Oświetlenie świąteczne zewnętrzne

Na tym nie koniec - dekoracja świąteczna działa zapraszająco także w przestrzeni zewnętrznej i wprawia mijających ją przechodniów w szczególny świąteczny nastrój, gdy podczas spaceru przechodzą obok pięknie udekorowanej posesji. Czy to na fasadzie domu, na balkonie czy na poręczy schodów – lub w formie świecącej figurki w śniegu – zewnętrzne oświetlenie świąteczne jest tak samo różnorodne jak wewnętrzne.

Panorama różnorodnej dekoracji świątecznej

Oświetlenie na święta Bożego Narodzenia jest niemal nieskończenie różnorodne i znacznie wykracza obecnie poza zakres akcesoriów choinkowych. Co roku pojawiają się niezwykłe produkty, które wzbogacają tradycyjne oświetlenie świąteczne o nowe kształty lub dają zupełnie nowe możliwości aranżacji. Dzieje się tak, dzięki olbrzymiej liczbie nowych świecących figurek, tworzonych w ramach kompaktowej i trwałej techniki oświetleniowej LED. Proszę odkryć ulubione kształty dekoracji świątecznej razem z Lampy.pl.

 

Gwiazdy bożonarodzeniowe:
jako dekoracja okienna na święta Bożego Narodzenia do wnętrz i na zewnątrz to przyjemność dla oka

Wracając do domu w zimny, ciemny wieczór, często myśli się o gorącej herbacie, którą wypije się wkrótce w przytulnym wnętrzu. Jeżeli więc już z zewnątrz powita nas ciepłe światło dekoracji okiennej, myśl ta ucieszy nas jeszcze bardziej. Gwiazdy bożonarodzeniowe, które stoją na parapetach lub wiszą w oknach - to czarujące akcesoria świąteczne. Niemal nieskończona różnorodność kształtów i kolorów pozwala na wybranie najbardziej nam odpowiadającej, indywidualnej gwiazdy bożonarodzeniowej.

Gwiazdy bożonarodzeniowe
Gwiazdy bożonarodzeniowe
 
Gwiazdy bożonarodzeniowe
 
Gwiazdy bożonarodzeniowe

Świeczniki łukowe:
naturalna i fantazyjna dekoracja świąteczna z drewna

Dekoracja bożonarodzeniowa z drewna ma zawsze przytulny, tradycyjny charakter i podkreśla ciepło oraz komfort własnych czterech ścian -  w salonie, kuchni czy w przedpokoju. Poza tym, drewno poddaje się obróbce w najbardziej fantastyczny sposób. Jednym z najpiękniejszych tego przykładów są tradycyjne świeczniki łukowe, które stojąc na parapetach, tworzą miłą atmosferę wnętrza, zaś oglądane z zewnątrz – działają zapraszająco.

Świeczniki
 
Świeczniki LED

Łańcuchy świetlne:
czarujące światło na choinkę lub werandę

Istnieją łańcuchy świetlne do wnętrz i na zewnątrz, na choinkę i do werandy, w kształcie świeczek lub gwiazd bożonarodzeniowych, w kształcie sopli lodu lub szyszek świerkowych. Żadna część oświetlenia świątecznego nie jest tak indywidualna, jak łańcuch świetlny, który ze względu na najróżniejsze kształty może stanowić ulubioną dekorację przez cały rok. Ponadto, zastosowanie trwałych źródeł światła w postaci LED, zapewnia radość z ulubionego łańcucha świetlnego przez dziesięciolecia.

Łańcuchy świetlne
Łańcuchy świetlne wewnętrzne
 
Łańcuchy świetlne zewnętrzne
 
Łańcuchy świetlne

Świeczki LED:
najpiękniejsze światło szczególnie bezpieczne

Uzupełnienie własnej dekoracji bożonarodzeniowej o kilka czarujących świeczek stało się wyjątkowo proste. Świeczki LED, przy których nie ma niebezpieczeństwa pożaru ani oparzenia, nie mają ograniczeń, jako dekoracja na święta Bożego Narodzenia (a także w innych porach roku). Własnoręcznie wykonane ozdoby, gałęzie lub liście można beztrosko umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie świeczek LED. Nie muszą być pod nadzorem, a świecić mogą dzień i noc, także podczas snu. No i oczywiście przy tych pięknych artykułach dekoracyjnych nie zaprząta nam głowy problem usuwania plam wosku z dywanów i mebli.

 

Świeczki LED
 
Świeczki LED

Sztuczne choinki:
prawdziwa alternatywa dla prawdziwej choinki

Coroczne poszukiwanie właściwej choinki napawa niektórych obawą. Wielu osobom jej transport od sprzedawcy do domu sprawia trudności. Inni zadają sobie pytanie, kiedy kupić choinkę, aby w wieczór wigilijny wyglądała szczególnie pięknie? Oczywiście kilka dni przed świętami. Jednak jeżeli czeka się za długo, czasem trudno jest zdobyć naprawdę piękną choinkę. I tu wchodzą do gry sztuczne choinki. Po prostu wyjmuje się je co roku i nie trzeba zbierać z podłogi żadnych igieł, a nowoczesne sztuczne choinki łudząco przypominają prawdziwe.

Choinki

Świecące figurki bożonarodzeniowe:
Lisek, Święty Mikołaj czy Renifer w domu lub ogrodzie

Dopiero technika oświetleniowa LED umożliwiła taką różnorodność świecących figurek. Małe LEDy znajdujące się wewnątrz ślicznych lisków, wiewiórek, psów lub oczywiście także Świętych Mikołajów i reniferów, zapewniają czarujące światło. Przy tym nie trzeba wymieniać żarówek, bo są one tak trwałe, że radość ze świecących figurek trwa przez dziesięciolecia. Niektóre z nich nadają się ponadto na zewnątrz – wystarczy zwracać uwagę na stopień ochrony IP i można stworzyć w ogrodzie przepiękną dekorację bożonarodzeniową.

Figurki bożonarodzeniowe zewnętrzne
Figurki bożonarodzeniowe zewnętrzne
 
Figurki bożonarodzeniowe zewnętrzne

Systemy łańcuchów świetlnych:
elastyczna realizacja indywidualnego wymarzonego oświetlenia świątecznego

Systemy łańcuchów świetlnych zapewniają niemal nieskończone możliwości kombinacji i pozwalają na proste urzeczywistnienie zapierającego dech w piersiach, niepowtarzalnego oświetlenia świątecznego. Zależnie od indywidualnego gustu można ciągle na nowo tworzyć kombinacje oświetlenia świątecznego i rozszerzać je o nowe elementy, jak kurtyny świetlne lub siatki świetlne. Systemy wtykowe umożliwiają przy tym prostą instalację.

System łańcuchów świetlnychSystem łańcuchów świetlnych
System wtykowy Chrissline-Combi
 
System 24 LED
 
Konstsmide 24V LED

Dekoracja bożonarodzeniowa zasilana na baterie:
czarujące światło zupełnie bez gniazdka

Czy wszystkie gniazdka dla oświetlenia świątecznego są zajęte? Zwykłe oświetlenie dodatkowe, jak lampa stojąca lub stołowa wciąż są potrzebne i nie chcemy ich odłączać? Ale właśnie tutaj najlepiej komponuje się małe, czarujące światło bożonarodzeniowe? Proszę nie tracić nadziei, lecz pozwolić się zainspirować różnorodnością dekoracji bożonarodzeniowych na baterie. Dzięki energooszczędnej technice oświetleniowej LED bateria jest mniej obciążana i bez jej wymiany można się długo cieszyć dekoracją świąteczną.

Dekoracje bożonarodzeniowe LED na beterie do wnętrz
 
Dekoracje bożonarodzeniowe LED zasilane bateriami na zewnątrz

Zapasowe żarówki:
gdy w łańcuchu świetlnym nie świecą się wszystkie światła!

Lampki zapasowe
 

Czy przez lata jakiś szczególny łańcuch świetlny stał się absolutnie ukochanym, który chcemy zawiesić także w tym roku? Jednak nagle zauważamy, że nie wszystkie światła świecą? Zamiast decydować się na kompletnie nowy łańcuch świetlny, możemy po prostu wymienić uszkodzone żarówki. Proszę teraz zajrzeć do nas i znaleźć pasującą zamienną żarówkę.

Lampki zapasowe
340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.