»»Trendy oświetleniowe 2018

MÓJ STYL, MOJE ŚWIATŁO  

– Lampy do każdego stylu aranżacji wnętrz –

Jaki styl aranżacji wnętrz pasuje do mnie? Jeżeli rzeczywiście chcemy czuć się komfortowo we własnym wnętrzu, to właściwie nie unikniemy tego pytania. A jeżeli już zdecydowaliśmy się na jeden z wielu różnorodnych stylów, to pozostaje nam dopasowanie mebli i dodatków do danej aranżacji - w przeciwnym razie nic do siebie nie będzie pasowało (chyba że świadomie chcemy mieszać style).

Przy wystroju wnętrz nie wolno oczywiście w żadnym razie zapomnieć o oświetleniu. Lampy, tak jak i meble, mają swój określony styl.

Bez względu na fakt – czy szukają Państwo lampy w określonym już stylu aranżacji, czy tylko inspiracji – poniżej znajdą Państwo przydatne informacje, które z pewnością pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru.

Lampy w stylu nowoczesnym

Nowoczesne lampy są funkcjonalne, koncentrują się na tym, co istotne – a jednocześnie mają w sobie coś szczególnego. Mogą to być na przykład specjalnie uformowane korpusy o niezwykłych kształtach lub szczególny rodzaj materiału, który mimo to daje się podporządkować klarownemu i bezpretensjonalnemu wzornictwu. Nowoczesny styl aranżacji wnętrz to w szczególności lampy LED. Kompaktowe lampy LED tworzą ten rodzaj wzornictwa. Lampy LED są nowoczesne choćby z uwagi na ich energooszczędną technologię.

modern
 
 
blog
 

Minimalistyczna aranżacja wnętrza wyróżnia się klarownością i porządkiem. Te cechy tworzą atmosferę, w której po prostu można się lepiej zrelaksować. Bez braku porządku we wnętrzach życie jest i tak dostatecznie gorączkowe i nieuporządkowane. Własne cztery ściany stają się dla nas prawdziwym schronieniem. Nasz artykuł na blogu pokazuje, czego wymaga minimalistyczny wystrój i jak nowoczesne źródła światła mogą wspierać ten trend w aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej

Ekskluzywne akcenty wnętrza: lampy designerskie

Indywidualne, ekstrawaganckie i przyciągające wzrok obiekty wystroju wnętrz mogą całkowicie zmienić wnętrze. Nie zależy to od ich liczby - pojedynczy element wnętrza może osiągnąć imponujący efekt poprzez jego zaskakujące pojawienie się wśród innych elementów. Na przykład źródło światła. Zwłaszcza lampa jest obiektem aranżacji wnętrz szczególnie uwielbianym przez projektantów. Efektem tego entuzjazmu jest ogromny wybór wyszukanych produktów designerskich. Który z nich jest Państwa ulubieńcem i przyciągnie w przyszłości zdumione spojrzenia zaproszonych gości?

designerleuchten
 
Lampy designerskie

Lampy w stylu vintage

Wyposażenie wnętrz w stylu vintage oznacza, że można je urządzić tak, jak nam się podoba, i czerpać inspirację niczym prawdziwi miłośnicy stylu vintage np. na pchlich targach lub w antykwariatach. W efekcie mamy stuprocentowo unikatową aranżację wnętrza, której nie zobaczymy nigdzie indziej. Oczywiście także w stylu vintage są często wymieszane różne, liczne style, ale zawsze w taki sposób, że podobają się one właścicielowi. Instalacje świetlne w stylu vintage nie są oczywiście "stare". To nowe produkty w optyce „used”, które są po prostu przeznaczone do tego modnego stylu wystroju wnętrz.

Leuchten im Vintage-Stil
Miedź nadal w modzie - lampy miesziane królują na salonach

Lampy w stylu młodzieżowym

Stylowy, modny design dobrej jakości i przystępna cena nie wykluczają się wzajemnie. Na szczęście, bo oszczędzanie nie powinno się zaczynać od oszczędzania na oświetleniu! W końcu oświetlenie nie tylko decyduje o tym, czy siedzimy w ciemności w naszych czterech ścianach czy nie, ale także o tym, czy czujemy się w nich komfortowo i czy możemy sobie odpocząć przed telewizorem, czy też poczytać przy biurku. Jest to ważne dla każdej grupy wiekowej.

Lampy w stylu młodzieżowym
 
Lampy w stylu młodzieżowym

Designerskie lampy trójnożne

Wykonane z drewna, czy z abażurem z tkaniny, o futurystycznych kształtach, czy w jaskrawych kolorach: lampy na trzech nogach są absolutnym trendem! Ogromna popularność lamp nazywanych również trójnogiem sprawia, że pojawiają się nowe trójnożne lampy stojące i  stołowe w różnorodnych stylach aranżacji wnętrz.

 

Lampy w stylu industrialnym

Obiekty wyposażenia wnętrz w tej niezwykłej, modnej stylistyce aranżacji opowiadają swoją historię śladami ich użytkowania, swą optyką „used” oraz oczarowują urokiem czegoś co minęło, a niekiedy zostało opuszczone i zapomniane. Wnętrza w stylu przemysłowym są interesujące i żywsze niż można by się tego było spodziewać po starych meblach, czy też tych zrobionych na stare, takie jak stare palety czy puste blaszane wiadra.

Lampy w tym stylu podkreślają przemysłowy wystrój wnętrza i inspirują swoją kreatywnością podczas stosowania detali z dawnych fabryk takich jak rury, nity i zawory.

Lampy w stylu industrialnym
 
 
 

Wnętrza w stylu przemysłowym charakteryzują się meblami i innymi obiektami wystroju, które emanują urokiem przemysłowym. Mogą to być gołe rury, metal z oznakami użytkowania lub przedmioty wyglądające na pordzewiałe. Detale te pozwalają na rozkoszowanie się urokiem starej fabryki we własnych czterech ścianach, bez konieczności mieszkania na poddaszu. Na blogu zdradzimy jak urządzić mieszkanie w stylu industialnym.

Czytaj dalej

Lampy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski łączy w sobie w cudowny sposób związek z przyrodą i nowoczesność. Przestrzeń mieszkalną w skandynawskim stylu charakteryzuje obecność jasnych powierzchni. Bardzo wiele jasnych elementów drewnianych sprawia, że mieszkania są przytulne, a jednocześnie lekkie i nowoczesne.

Instalacje oświetleniowe do tego stylu wyposażenia są zaprojektowane zgodnie z mottem "Keep it simple". Rezygnuje się z pracochłonnych detali, aby nie utrudniać dostrzeżenia tego, co istotne.

Lampy w stylu skandynawskim
 

Proste, ale nigdy nudne - to formy skandynawskiego stylu wystroju wnętrz. Czy to w salonie, jadalni, kuchni czy sypialni, ten styl po prostu zapewnia większy komfort i lekkość naszych czterech ścian. Na naszym bloguzdradzamy dlaczego styl skandynawski jest tak wyjątkowy.

Czytaj dalej

Lampy w stylu dworkowym

Zamiast czystych linii i nowoczesnego chromu we wzornictwie wiele osób przyciągają obiekty, które przypominają sielankową lekkość życia na wsi. Szafy z litego drewna, pościel w kratę i nostalgiczne zegary ścienne charakteryzują taki styl wiejskiego dworku, który w rzeczywistości ma wiele odmian, począwszy od całkowicie rustykalnego aż po nowoczesność, gdzie przejście do skandynawskiego wystroju wnętrz jest płynne.

Instalacje oświetleniowe w stylu dworkowym lub inaczej zwanym wiejskim są więc tak różne jak sam styl. Pozwólcie Państwo zainspirować się kutymi oprawami żeliwnymi i designem w lekkim drewnie.

Lampy w stylu dworkowym

Lampy w stylu klasycznym

Wnętrza w stylu klasycznym są po prostu eleganckie i nierzadko także luksusowe. Nie potrzeba wysokich sufitów czy przestronnych sal, aby spełnić marzenie o klasycznym wystroju wnętrz. Na przykład żyrandol, będący prawdziwie reprezentacyjną oprawą dla klasycznego wystroju wnętrz, jest również dostępny dla małych pokoi w przystępnej cenie. Wystarczy spojrzeć na świat klasycznych lamp, czasami błyszczących, czasami szlachetnych, czasami wykonanych ze szlachetnych gatunków drewna lub ozdobnych elementów mosiężnych.

Lampy w stylu klasycznym
 
Lampy w stylu klasycznym

Nowe możliwości oświetleniowe do każdego wnętrza

Jeżeli są Państwo przywiązani do swojej dotychczasowej lampy sufitowej, bądź wiszącej i za wszelką cenę nie chcą Państwo rezygnować z ulubionego źródła światła – nie ma w ogóle takiej konieczności, ponieważ nie koniecznie trzeba wymieniać zainstalowane na stałe lampy sufitowe lub ścienne. Często wystarcza dodatkowe źródło światła w ulubionym stylu aranżacji - na przykład lampa stojąca lub stołowa, której design dokładnie odpowiada Państwa upodobaniom. Albo piękne oświetlenie w formie lamp dekoracyjnych. Z pewnością gdzieś w Państwa czterech ścianach jest dobre miejsce na nową lampę.

Świadome mieszanie stylu czy po prostu inspiracja: szeroki wybór oświetlenia

Jaki styl najlepiej Państwu odpowiada? Być może nie są Państwo jeszcze zdecydowani na konkretny styl aranżacji i chcielibyście Państwo zainspirować się. Bądź chcą Państwo zastosować świadome mieszanie stylów dzięki lampie zaprojektowanej w zupełnie innym stylu niż reszta wnętrza. W obu przypadkach, w zależności od typu lampy, możecie Państwo odkryć wśród naszych produktów pełną różnorodność stylistyczną.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.