»»»Jak to wszystko się zaczęło

Jak to wszystko się zaczęło


Prezesi  firmy Lampenwelt : Thomas i Andreas Rebmann

Sklep internetowy lampy.pl należy do niemieckiej firmy Lampenwelt. Historia firmy Lampenwelt sięga 1999 roku. Założycielami są dwaj bracia Thomas i Andreas Rebmann. Obydwaj wiedzą dzisiaj, że podjęli właściwą decyzję decydując się na przedsięwzięcie . Stworzyli firmę w odpowiednim czasie i podjęli współpracę z odpowiednimi ludźmi.


Prawie 40.000 lamp i źródeł światła, około 120 zmotywowanych i kompetentnych pracowników, 7.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i magazynowej, ponad 10 lat doświadczenia w sprzedaży produktów i wiele pozytywnych opinii w programie wiarygodne opinie. Powyższe cyfry są rezultatem historii sukcesu firmy lampy.pl wiodącego sklepu internetowego z branży oświetleniowej.

W 1999 roku założyciel i dyrektor zarządzający Thomas Rebmann po zdobyciu wykształcenia w kierunku Elektrotechnik zaczął sprzedawać lampy o najwyższej jakości na eBay-u. W tym czasie środki były ograniczone. Trzeba było improwizować, rozwijać własne pomysły i wykorzystywać maksymalnie kapitał – podejście te sprawiło, iż firma do dziś rozwija się bardzo dynamicznie. Inwestycja, która traktowana była jako dodatkowy zarobek stała się wielkim sukcesem za sprawą zrozumienia potrzeb klienta oraz bardzo korzystnej oferty. ,,W latach 90-tych handel internetowy był jeszcze w fazie początkowej. Jednak dzięki optymalnej obsłudze , wysokiej motywacji i dużej dawce wytrwałości udało się uzyskać zaufanie zarówno klientów jak i dostawców’’, wspomina początki Thomas Rebmann.

W 2002 roku dla stale rosnącej liczby odbiorców indywidualnych i biznesowych produkty zostały umieszczone na pierwszej platformie internetowej. Po udanym początku, Thomas Rebmann postanowił w 2004 roku wraz z bratem Andreasem stworzyć spółkę cywilną: Rebmann systemy oświetleniowe. Inwestycje w nowe oprogramowanie sklepu, system planowania zasobów przedsiębiorstwa oraz intensywna praca nad dostosowaniem produktów do preferencji klienta sprawiły, iż w 2007 roku firma zmieniła status prawny ze spółki cywilnej na spółkę komandytową z udziałem spółki z o.o. jako komplementariusza.

Biorąc pod uwagę silny wzrost przedsięwzięcia w 2009 roku firma Lampenwelt przemieściła się do wschodniej Hesji do miejscowości Schlitz położonej w pobliżu miasta Fulda (Niemcy). Na początku siedziba przedsiębiorstwa mieściła się na wałach starej leśniczówki jednak w 2010 roku działalność została przesiedlona do nowo wybudowanego budynku przy Seelbüde, gdzie stacjonuje do dnia dzisiejszego. Charakterystyczny , nowoczesny budynek oświetlony w nocy, w dzień oferuje przepiękny widok na miasto i zamek w Schlitz. Powierzchnia biurowa jest wyposażona zgodnie z najnowszymi standardami biurowymi, dzięki czemu pracownicy mogą pracować optymalnie i wydajnie, jak również czuć się komfortowo.

W 2012 roku do eksploatacji zostało oddane nowe centrum logistyczne. Nowoczesna technologia pozwala na wysłanie kilku tysięcy paczek dziennie, co umożliwia zwiększenie pojemności magazynu oraz lepszą możliwość dostawy.

Logistyka firmy jest punktem kluczowym. Dotyczy to orientacji na klienta, innowacyjnego rozwoju idei i najnowszej technologii.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej: Logistyka Lampy.pl

W maju 2015 zmieniono strukturę organizacyjno – prawną spółki. Lampenwelt GmbH & Co. KG przekształciła się w Lampenwelt GmbH. Kadra zarządzająca Lampenwelt została wzmocniona przez nowych udziałowców. Pierwszym z nich jest Walter Neumüller. Kolejnym wspólnikiem, który wzmocnił społeczeństwo handlowe spółki jest Christian Becker. Firma Lampenwelt pomimo nowych udziałowców propaguje starą i sprawdzoną w trakcie swojej działalności ideę: ,,Oferujemy każdemu klientowi wymarzone oświetlenie i służymy fachowym doradztwem.’’ Ta zasada doprowadziła do wzrostu firmy Lampenwelt, który ma być rozszerzony w przyszłości. Świadczy o tym decyzja o otwarciu w maju 2015 naszego pierwszego angielskiego sklepu, z którym spółka Lampenwelt zapuściła korzenie na wysoce konkurencyjnym rynku Wielkiej Brytanii.

 

Nasza historia w skrócie

1999 Sprzedaż pierwszych lamp i oświetleń w internecie
2002 Pierwsza własna platforma internetowa
2004 Założenie spółki cywilnej Rebmann systemy oświetleniowe i zakup domeny
2007 Zmiana statusu prawnego ze spółki cywilnej na spółkę komandytową z udziałem spółki z o.o. jako komplementariusza.
2009 Przeprowadzka do pomieszczenia biurowego przy ulicy Ringmauer 20 w Schlitz.
2010 Zmiana lokalizacji i przemieszczenie do nowo wybudowanego budynku administracyjnego przy ulicy Seelbüde 13
2011 Budowa centrum logistycznego
2012 Oddanie do eksploatacji nowego centrum logistycznego
2013 Nowe oprogramowanie przedsiębiorstwa (ERP)
2014 Rozwój zoptymalizowanej powierzchni magazynowej, decyzja o wyborze "jasnej decyzji" jako nowego znaku towarowego 
2015 zmiana struktury organizacyjno – prawnej z Lampenwelt GmbH & Co. KG na Lampenwelt GmbH

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.