PORADY

Lampy UV-C SKUTECZNE W ZWALCZANIU WIRUSÓW I BAKTERII

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, urządzenia do oczyszczania powietrza UV-C są skuteczną alternatywą dla regularnego wietrzenia pomieszczeń. Nowoczesne urządzenia, są bezpieczne w użyciu i zmniejszają ryzyko zachorowań w domu, jak i w miejscu pracy.

Czym jest UV-C?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) światła słonecznego dzieli się na UV-A, UV-B i UV-C. Promieniowanie UV-C o długości fali 100 - 280 nanometrów jest pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Sztucznym źródłem są dostępne na rynku lampy UV-C, które spełniają funkcję bakterio i wirusobójczą. Promieniowanie jest niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, dlatego oczyszczacze powietrza wyposażone są w obudowę, która zapobiega wydostawaniu się z urządzenia niebezpiecznego światła UV-C.

Wysokiej jakości lampy UV-C!

  • Blokada zabezpieczająca dla dzieci

    Wszystkie obudowy są zabezpieczone śrubami zabezpieczającymi.

  • Bezpieczne dla zdrowia

    Lampy UV-C nie emitują niebezpiecznego promieniowania na zewnątrz.

W jaki sposób działają lampy UV-C?

1.Obudowa metalowa/plastikowa

Zapobiega wydostawaniu się promieniowania UV-C z urządzenia.

2. Lampy UV-C

Światło UV-C eliminuje wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu.

3. Funkcja przepływu

Powietrze jest zasysane w dolnej części obudowy, przepływa przez korpus, jest tu napromieniowywane przez światło UV-C i uwalniane z powrotem do pomieszczenia w górnej części obudowy.

Co to jest filtr HEPA?

Oprócz standardowych komponentów, w każdej z lamp UV-C montowane są również filtry powietrza. Minimum stanowi filtr cząsteczkowy lub przeciwkurzowy, który zatrzymuje włosy i kurz.

W zależności od modelu dodawane są na przykład filtry z węglem aktywnym służące do redukcji nieprzyjemnych zapachów lub wysokiej jakości filtry HEPA.

Skrót HEPA określa wysokowydajny filtr powietrza cząsteczkowego, który usuwa unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia mniejsze niż 1 µm. Należą do nich pyłki, aerozole, cząsteczki dymu, wirusy i bakterie.

Rekomendacje produktowe

Ozonos AC-1 Plus

UNIWERSALNA

lampa dezynfekcyjna

NEVOOX LF 2010 UV-C

IDEALNA DO KAŻDEGO WNĘTRZA

lampa dezynfekcyjna do pomieszczeń od 11 do 84 m²

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

MaxAir z 7 stopniami filtracji w formie lampy podłogowej

Ozonos Hailey LED AC-1

STYLOWY

Ozonos-Hailey w formie lampy podłogowej


W jakim miejscu przydatne są oczyszczacze powietrza UV-C?

Zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób w strefie prywatnej

Zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób w strefie prywatnej

Kontakt z drugim człowiekiem jest nieunikniony: w przedszkolu, w szkole, czy w miejscu pracy. Zarówno w czasie fali tradycyjnej grypy, a teraz również w dobie covid-19, filtry UV-C dezynfekują powietrze i oczyszczają je np. z wirusów, bakterii, grzybów i alergenów.

Zmniejszenie ryzyka np. w biurach, pomieszczeniach otwartych lub poczekalniach

Zmniejszenie ryzyka np. w biurach, pomieszczeniach otwartych lub poczekalniach

W pomieszczeniach, w których znajduje się spora liczna ludzi lub występuje przepływ osób, takich jak biura, sale konferencyjne, ośrodki szkoleniowe i opiekuńcze oraz gabinety lekarskie lub fryzjerskie, urządzenia do dezynfekcji regularnie oczyszczają powietrze.

Szybka i łatwa dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku

Szybka i łatwa dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku

Do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku, takich jak telefony komórkowe czy długopisy zostały zaprojektowane specjalne lampy UV-C w formie pudełka. Światło UV-C nie przenika na zewnątrz. Mechanizm zabezpieczający zatrzymuje promieniowanie UV po otwarciu pudełka.

Świeże i czyste powietrze, eliminacja zapachów

Świeże i czyste powietrze, eliminacja intensywnych zapachów

Oczyszczacze powietrza Ozonos oprócz promieniowania UV-C wytwarzają również ozon. Eliminuje to wirusy i bakterie, a także zapachy, zarazki, zarodniki pleśni, alergeny i pyłki, dzięki czemu powietrze jest czyste, świeże i zdrowe. Taki rodzaj urządzenia doskonale sprawdzi się w gastronomii.


Wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania

Umiejscowienie

Umiejscowienie

Obieg powietrza jest optymalny, gdy oczyszczacz jest umieszczony na środku pomieszczenia, a nie pod ścianą lub za sofą. Większość produktów może być umieszczana w dowolnym miejscu dzięki wtyczkom.

Moc

Moc

W opisie artykułu wskazana jest maksymalna wielkość pomieszczenia w m², do którego można wykorzystać dany model lampy UV-C. W otwartych biurach warto zastosować kilka małych produktów o mniejszej mocy, np. 20 W.

Czas pracy

Czas pracy

Większość oczyszczaczy powietrza może pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zasadne jest używanie lamp UV-C, w czasie kiedy dane pomieszczenie jest używane, na przykład w gabinecie lekarskim w godzinach otwarcia.

Czy światło UV-C jest niebezpieczne?

Światło UV-C jest bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Oprócz uszkodzeń skóry i oczu, światło UV-C uszkadza również powierzchnie, które mogą np. ulec przebarwieniu.

Jednak promieniowanie UV-C jest nieszkodliwe, jeśli pozostaje wewnątrz urządzenia. Tak jest w przypadku wszystkich oferowanych urządzeń bakteriobójczych UV-C. Obudowa jest zabezpieczona śrubami zabezpieczającymi przed otwarciem przez dzieci.

Zasadniczo możliwa jest również całkowita dezynfekcja powierzchni przy użyciu nieosłoniętych lamp UV. Jednak taki rodzaj sterylizacji stosowany jest głównie w sektorze komercyjnym, np. w autobusach.

Nie należy lekceważyć instrukcji i poważnie traktować wskazówki bezpieczeństwa podane przez producenta, np. nie zaglądać do lamp i nosić długie ubrania podczas włączania.

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH