TECNOLUMEN

Lampa ścienna w stylu Art Deco 1930

Art.-Nr. 9030022X

  • przeznaczone do żarówek LED oraz energooszczędnych
  • Wyprodukowane w Niemczech
A++ Od  1 728,90 zł
Cena zawiera 23 % podatku VAT bezpłatna dostawa na terenie Polski

Artykuł został wyprzedany

* wymagane pola

Specyfikacja techniczna

Klasa energetycznaA++

Opis artykułu

Lampa ścienna w stylu Art Déco według wzoru francuskiego - jakość made in Germany!

Art Déco to kierunek w sztuce poszukujący bardziej nowatorskich rozwiązań artystycznych, powszechny w latach 1920 - 1940. Cechuje go połączenie doskonałej elegancji, kosztownych materiałów, żywych i jasnych kolorów i zmysłowej stylistyki. Znamiona tego stylu odnajdujemy w jedynej w swoim rodzaju lampie, której wzór oparty został na projekcie francuskim z roku 1920, a więc z okresu, kiedy styl Art Déco święcił największe triumfy, i w którym wybudowano nawet stolicę Erytrei - Asmarę.
Zgodnie z założeniami artystycznymi Art Déco klosz lampy wykonany został w formie półkuli, ozdobiony ciekawym detalem, umieszczonym w dolnej części abażuru, a mianowicie subtelnym wzorem liniowym. Materiały użyte do wykonania lampy to aluminium i alpaka (nowe srebro), które mają powierzchnię matową, lakierowaną na biało lub, jak w przypadku alpaki, kolorową. Zmysłowy rys tego modelu lampy i efektu oświetleniowego widoczne są dopiero wtedy, kiedy lampa rozświetli swym blaskiem jakieś wnętrze, korytarz w pomieszczeniach prywatnych lub firmowych, na przykład w hotelu albo restauracji.
Autentyczność produktu potwierdzona jest numerem seryjnym i znakiem TECNOLUMEN naniesionym na lampę.
Firma TECNOLUMEN - program z sercem
Firma TECNOLUMEN skupia się całkowicie na produktach w stylu Bauhas. Lampa Wagenfelda z roku 1979 była jej pierwszym produktem. Oprócz modeli Wilhelma Wagenfelda firma TECNOLUMEN obejmuje swoimi zainteresowaniami także innych klasyków szkoły Bauhaus - od Marianne Brandt do projektów Waltera Schnepla. Także styl Art Deco i De Stijl znajdują się w spektrum zainteresowań producenta.

Klasa efektywności energetycznej

A++ A+ A B C D E

  • przelewy24

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Recenzje klientów.

Oceń pierwszy artykuł.

Kontakt
22 307 14 83

e-mail

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17