Lampy sufitowe chrom / nikiel / stal szlachetna

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy sufitowe chrom / nikiel / stal szlachetna

  Urok metalowych źródeł światła

  Metal dodaje wnętrzu nowoczesności! Lampy sufitowe w kolorze chromu, niklu lub stali szlachetnej mają elegancki wygląd i można je łączyć z różnymi kolorami w pomieszczeniu. Wybór jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Wiąże się to przede wszystkim z pojawieniem się nowych wariantów LED, które stanowią bardzo interesujące połączenie źródła światła i wzornictwa lampy.

  lampa sufitowa metal

  Jakie są rodzaje lamp sufitowych w kolorze chromu, niklu i stali szlachetnej?

  Jest wiele różnych konstrukcji. Można jednak rozróżnić lampy sufitowe oświetlające powierzchnię i reflektory emitujące światło kierunkowe.

  W pomieszczeniach, które są niewielkie lub zbliżone kształtem do kwadratu za rozsył światła odpowiada najczęściej pojedyncza lampa sufitowa. W większych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach można wykorzystać spoty, których odpowiednie ukierunkowanie pozwala wizualnie podzielić przestrzeń i zapewnić indywidualne oświetlenie wnętrza.

  Jakie są zalety lamp sufitowych z technologią LED?

  Płaskie źródła światła zamiast wystających żarówek – taką korzyść technologia LED oferuje projektantom lamp sufitowych. Elastyczna, kompaktowa technologia oświetleniowa pozwala tworzyć zupełnie nowe konstrukcje lamp.

  Diody LED oferują też wiele innych zalet, takich jak np. duża oszczędność energii i długa trwałość.

  plafon metal
  lampa sufitowa chrom

  W jaki sposób montuje się plafony sufitowe?

  W przypadku instalacji elektrycznej zawsze warto poprosić o pomoc wykwalifikowanego elektryka. Doskonałą pomoc stanowi również dołączona instrukcja montażu. Zawiera ona informacje na temat specyficznych cech danej lampy.

  Czy współczesne lampy sufitowe są wyposażone w funkcję ściemniania?

  Zazwyczaj lampy sufitowe wyposażone w tradycyjne żarówki lub lampy halogenowe nadal oferują funkcję ściemniania.

  Diody LED nie zawsze można ściemniać, a jeśli nawet, to nie każdy ściemniacz się do tego nadaje. Najlepiej jest wybrać zintegrowane rozwiązanie w zakresie ściemniania, np. EasyDim. W takim przypadku do ściemniania oświetlenia wystarczy zwykły przełącznik światła.

  Dostępne są również rozwiązania z pilotem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w szczegółach produktu.

  lampy sufitowe plafony
  plafon chrom

  Jak przestawić zwykłą lampę sufitową na technologię LED?

  Zwykłą lampę sufitową w kolorze chromu / niklu / stali szlachetnej, czyli taką, która jest wyposażona w oprawę, można w prosty sposób wyposażyć w technologię LED. Wystarczy tylko wymienić źródło światła na wariant LED, czyli np. żarówkę E27, G9 albo lampę halogenową GU10 na żarówkę LED E27, G9 lub GU10.

  Należy przy tym zwrócić uwagę na porównywalną jasność w lumenach. Warto też pamiętać, że żarówek LED nie da się ściemniać tak łatwo jak lamp halogenowych. Wymaga to zastosowania specjalnych, ściemnianych źródeł światła LED, a w razie potrzeby również specjalnych ściemniaczy – nasz zespół doradców chętnie udzieli fachowej porady w tym zakresie!

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp sufitowych z chromu / niklu / stali szlachetnej lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  40 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.