Lampy sufitowe styl florentyński

Dekoracyjne rzemiosło artystyczne: Lampy sufitowe w stylu florentyńskim

Jak wszystkie lampy w stylu florentyńskim również lampy sufitowe w stylu florentyńskim sięgają do tradycyjnego rzemiosła artystycznego. Głównymi cechami tych lamp są wspaniałe kwiatowe zdobienia: kwiaty i liście. Dzięki tym szczególnym cechom można natychmiast rozpoznać ich styl. Dlatego także lampy sufitowe w stylu florentyńskim mają bardzo kunsztowny i szlachetny wygląd, ponieważ ich elementy są najczęściej złocone. Nie bez przyczyny lampy te należą do najbardziej ulubionych rodzajów lamp i mają wielu fanów w różnym wieku.

Lampy sufitowe w stylu florentyńskim mają błyskotliwość i urok

Jednakże lampy sufitowe w stylu florentyńskim mimo swoich zdobień nigdy nie wyglądają na przeładowane, mają zaś pewną lekkość, błyskotliwość i urok. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim posiadają te cechy przypuszczalnie dlatego, że ich motywy są zapożyczone z przyrody i dlatego są bardzo autentyczne. Często więc to osoby z pasją przyrodniczą są tymi, którzy dekorują swoje mieszkania wyrazistymi lampami sufitowymi w stylu florentyńskim. Mówienie o „skromności“ lub „powściągliwości“ odnośnie ozdób - byłoby niewłaściwe.

Lilia jako motyw zdobiący lampy sufitowe w stylu florentyńskim

Stolicę Toskanii, Florencję, można określić kolebką stylu florentyńskiego – a tym samym także lamp sufitowych w stylu florentyńskim. Od średniowiecza lilia zdobi herb miasta Florencji i z tego powodu jest zapewne do dnia dzisiejszego ulubionym motywem zdobniczym także w odniesieniu do lamp. Lilia jest także pierwowzorem wielu innych motywów kwiatowych na wspomnianych lampach. Generalnie lampy sufitowe służą do oświetlenia podstawowego. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim dzięki swoim różnorodnym ornamentom są czymś więcej niż funkcjonalnym rodzajem oświetlenia. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim zawdzięczają swoją atrakcyjność także ich palecie kolorystycznej: przede wszystkim kolorom w tonacji złota, zieleni i brązów. Zapewniają włoską aurę, a ich klosze - często wykonane z mlecznego szkła - dostarczają przyjemne światło.

Z przyczyn technicznych kontakt telefoniczny z biurem może być utrudniony. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.