Lampy sufitowe styl florentyński

Dekoracyjne rzemiosło artystyczne: Lampy sufitowe w stylu florentyńskim

Jak wszystkie lampy w stylu florentyńskim również lampy sufitowe w stylu florentyńskim sięgają do tradycyjnego rzemiosła artystycznego. Głównymi cechami tych lamp są wspaniałe kwiatowe zdobienia: kwiaty i liście. Dzięki tym szczególnym cechom można natychmiast rozpoznać ich styl. Dlatego także lampy sufitowe w stylu florentyńskim mają bardzo kunsztowny i szlachetny wygląd, ponieważ ich elementy są najczęściej złocone. Nie bez przyczyny lampy te należą do najbardziej ulubionych rodzajów lamp i mają wielu fanów w różnym wieku.

Lampy sufitowe w stylu florentyńskim mają błyskotliwość i urok

Jednakże lampy sufitowe w stylu florentyńskim mimo swoich zdobień nigdy nie wyglądają na przeładowane, mają zaś pewną lekkość, błyskotliwość i urok. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim posiadają te cechy przypuszczalnie dlatego, że ich motywy są zapożyczone z przyrody i dlatego są bardzo autentyczne. Często więc to osoby z pasją przyrodniczą są tymi, którzy dekorują swoje mieszkania wyrazistymi lampami sufitowymi w stylu florentyńskim. Mówienie o „skromności“ lub „powściągliwości“ odnośnie ozdób - byłoby niewłaściwe.

Lilia jako motyw zdobiący lampy sufitowe w stylu florentyńskim

Stolicę Toskanii, Florencję, można określić kolebką stylu florentyńskiego – a tym samym także lamp sufitowych w stylu florentyńskim. Od średniowiecza lilia zdobi herb miasta Florencji i z tego powodu jest zapewne do dnia dzisiejszego ulubionym motywem zdobniczym także w odniesieniu do lamp. Lilia jest także pierwowzorem wielu innych motywów kwiatowych na wspomnianych lampach. Generalnie lampy sufitowe służą do oświetlenia podstawowego. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim dzięki swoim różnorodnym ornamentom są czymś więcej niż funkcjonalnym rodzajem oświetlenia. Lampy sufitowe w stylu florentyńskim zawdzięczają swoją atrakcyjność także ich palecie kolorystycznej: przede wszystkim kolorom w tonacji złota, zieleni i brązów. Zapewniają włoską aurę, a ich klosze - często wykonane z mlecznego szkła - dostarczają przyjemne światło.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

40 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.