Lampy wiszące witrażowe - Tiffany

Lampy wiszące witrażowe Tiffany zapewniają przytulną atmosferę

Fantazyjne wzory kwiatowe, które są tak typowe dla tej sztuki tworzenia witraży Loisa Comfort Tifany'ego, nadają każdemu wnętrzu szczególny urok. Dzięki nim lampy wiszące witrażowe Tiffany tworzą ciepłą i przytulną atmosferę w każdym wnętrzu. Jest ona efektem zabarwienia białego światła przechodzącego przez kolorowe szkiełka, co daje też efekt „gry świateł” i nierównomiernego oświetlenia całej przestrzeni. Dzięki temu lampy witrażowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie niepotrzebne jest mocne i jasne światło – przydaje się z kolei odpowiednia atmosfera!

Kto wynalazł sztukę tworzenia witraży Tiffany?

Koncepcja tworzenia witraży Tiffany pochodzi od amerykańskiego malarza i artysty Louisa Comfort Tiffany'ego, jednego z najbardziej znaczących twórców secesyjnych. Do tej szczególnej sztuki zdobienia szkła zainspirowały go kielichy, które odkrył w roku 1870 podczas swojej podróży do grobów faraonów w Egipcie. Dziewięć lat później założył w Nowym Jorku salon wyposażenia wnętrz "Tiffany Glass Decorating Company“, otrzymał też m.in. zlecenie renowacji kilku pokojów w Białym Domu. Dzięki tym sukcesom w kolejnych latach barwienie szkła a’la Tiffany było coraz bardziej popularne i także dzisiaj znajduje ono wielu wielbicieli.

Lampy wiszące witrażowe Tiffany – to szczególne dzieło sztuki w Państwa mieszkaniu

Szczególnie w epoce secesji lampy wiszące witrażowe Tiffany były uważane za bardzo kosztowne i również obecnie traktuje się je jak prawdziwe dzieła sztuki, które nadają każdemu wnętrzu szczególnego uroku. Niezależnie od tego, jaki pokój chcą Państwo upiększyć za pomocą takiej lampy, w naszym asortymencie znajdą Państwo lampy wiszące witrażowe Tiffany pasujące do salonu, jadalni, przedpokoju lub Państwa sypialni. Z pewnością warto dać się im oczarować!

Lampy witrażowe – gdzie kupić?

Przez wiele lat zakup oświetlenia w stylu Tiffany był problematyczny z racji bardzo wysokich cen. Dziś jednak lampy witrażowe tanio nabyć można w wielu sklepach – takich jak Lampy.pl. Co ważne, przystępne ceny nie muszą wcale oznaczać niskiej jakości! Gwarantujemy, że każda kupiona u nas lampa witrażowa Tiffany będzie zachwycać wyglądem i służyć użytkownikowi przez wiele lat!

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.