Latarki czołowe

Latarka czołowa - oświetla pole widzenia użytkownika

Miłośnicy wspinaczek górskich i biwakowania znają ją i cenią od dawna – latarkę czołową, zwaną potocznie czołówką. Cieszy się ona coraz większą popularnością i wyszła już z niszy rynkowej. Tak jak tradycyjna latarka, czołówka to kompaktowa, przenośna lampa z własnym zasilaniem w energię elektryczną. W porównaniu do zwykłej latarki czołówka ma jednak dwie zdecydowane zalety: dzięki temu, że jest mocowana na głowie, użytkownik ma dwie wolne ręce, których użyć może do pracy, wspinaczki czy majsterkowania. Poza tym jej światło pada dokładnie tam, gdzie znajduje się pole widzenia użytkownika.

Praktyczne oświetlenie nie tylko dla biwakowiczów i poszukiwaczy przygód

Przy aktywnościach w terenie, takich jak wspinaczka, biwakowanie czy eksploracja jaskiń, czołówki już od dawna stały się czymś oczywistym. Obecnie odkrywają je także biegacze, spacerowicze czy rowerzyści, którzy podczas długich, zimowych wieczorów nie chcą zrezygnować z uprawiania swych ulubionych sportów - dla nich w ciemnościach jest to praktyczne akcesorium. Także majsterkowicze i rzemieślnicy wykonujący precyzyjne prace lub pracujący w ciasnych zakamarkach domu, gdzie nie jest możliwe podłączenie innego oświetlenia, chętnie po nią sięgają. W zależności od przeznaczenia należy zwracać uwagę na określone cechy latarki czołowej. Dla biegaczy np. ważne jest to, aby była stabilnie osadzona na głowie, wytrzymywała ciągłe wstrząsy i mimo potu nie zsuwała się z głowy. W tym celu powinna być wyposażona w stabilną i absorbującą pot opaskę.

Różne typy latarek czołowych

Czołówki dzieli się zasadniczo według rodzaju ich żarówek. Z jednej strony istnieją latarki czołowe wyposażone w żarówki halogenowe, a z drugiej strony wyposażone w żarówki LED. Dostępne są także latarki stanowiące połączenie tych obydwu rodzajów - są to tzw. czołówki hybrydowe. Mają one zarówno żarówki LED jak i żarówki halogenowe i można przełączać pomiędzy tymi dwoma źródłami światła zależnie od potrzeb. Dlatego też jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ żarówki halogenowe zużywają wprawdzie więcej energii, ale ich światło ma większy zasięg. Żarówki LED oszczędzają baterie, ale mają mniejszy zasięg. To, na jaki rodzaj czołówki się zdecydujemy, zależy więc w dużym stopniu od planowanego jej przeznaczenia: do celów hobbistycznych i sportowych latarka z małym zasięgiem światła z reguły wystarcza, dla celów zawodowych potrzebny jest często większy zasięg.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.