Listwy-świetlne

Listwy świetlne – to coś więcej niż tylko obowiązkowe oświetlenie piwnicy

Listwy świetlne są na ogół znane jako oprawy o bardzo prostym wyglądzie, które składają się z oprawki i świetlówki. W pomieszczeniach prywatnych wykorzystuje się je najczęściej jako oświetlenie piwnicy, warsztatu do majsterkowania lub garażu. Jako oświetlenie przemysłowe stosuje się tę praktyczną listwę często do oświetlania pomieszczeń magazynowych. Wszędzie tam, gdzie nie przywiązuje się dużej wagi do wyglądu lampy, listwa świetlna może być bardzo efektywnym źródłem światła.

Innym popularnym miejscem stosowania listew świetlnych jest powierzchnia robocza w kuchni. Tam jest ona montowana pod szafkami wiszącymi jako oświetlenie podszafkowe, aby oświetlić do codziennej pracy powierzchnię roboczą zazwyczaj znajdującą się w ciemności. Dla minimalistów listwy świetlne są także praktycznym rozwiązaniem jako oświetlenie w łazience lub przy garderobie.

Listwy świetlne do tworzenia efektów świetlnych

Listwy świetlne mogą być nie tylko praktyczne. Mogą tworzyć cudowne efekty świetlne i przytulną atmosferę wtedy, kiedy np. zamontuje się je u góry na ścianie schowane za listwami ozdobnymi lub profilowanymi, aby ich światło świeciło spoza tych listw. W ten sposób za pomocą listew świetlnych tworzy się cudowne, pośrednie światło. Możliwe są dodatkowe warianty tego pośredniego źródła światła: można je zamontować tak, aby oświetlały sufit, lub trochę niżej, mniej więcej na wysokości trzech czwartych lub w połowie wysokości ściany, tak że listwy świetlne działają w charakterze lamp ściennych.

Różne rodzaje listw świetlnych

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje listw świetlnych, różniących się źródłem światła. Po pierwsze dostępne są takie, które są zasilane tradycyjnymi świetlówkami, a po drugie obecnie istnieje coraz więcej listw świetlnych wyposażonych w żarówki LED. Te małe diody świecące zapewniają długi okres użytkowania i małe zużycie energii. Kolejną ich zaletą, jest dostępność nie tylko w różnych długościach, ale także w różnych kolorach, co zapewnia jeszcze większe urozmaicenie w Państwa aranżacji oświetlenia.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.