Oprawy-Downlight

Oprawy Downlights – efektowne i funkcjonalne oświetlenie dla biur i przemysłu

Oprawy Downlights spotyka się często w budynkach publicznych, pomieszczeniach biur i sklepów, w galeriach, muzeach, barach i restauracjach. Szczególnie do oświetlania towarów i sklepów są one stuprocentowymi faworytami. Nazwą Downlights określa się lampy sufitowe, przeważnie w okrągłym kształcie, ale także prostokątne lub kwadratowe, które są albo wbudowywane w sufit lub zamontowane bezpośrednio na suficie. Jeżeli oprawy Downlights są przeznaczone do montażu na suficie, nazywa się je oprawami natynkowymi Downlights; oprawy przeznaczone do wbudowania nazywa się oprawami wpuszczanymi Downlights. Są one wpuszczane w pustą przestrzeń sufitów podwieszanych lub do ślepego pułapu.

Szczególne cechy opraw Downlights

Oprawy Downlights są najczęściej wyposażone w reflektory lub inne elementy optyczne, które ekranują źródło światła i tym samym uzyskuje się rozproszone światło, które nie oślepiania. Rozpraszanie światła przez oprawy Downlights może być symetryczne, asymetryczne lub też w formie wąskiego strumienia światła. Jednak zazwyczaj światło rozpraszane jest szerokim strumieniem.

Oprawy Downlights są także dostępne jako reflektory odchylane kardanowo, co oznacza, że można je obracać we wszystkich kierunkach. Wariant ten jest szczególnie korzystny w sklepach, gdzie często zmienia się akcenty świetlne - zależnie od towaru lub wystawianego obiektu.

Jeżeli chodzi o źródła światła, to powszechnymi żarówkami do opraw Downlights są świetlówki kompaktowe, ale na rynku dostępne są także wersje do żarówek halogenowych 12V i 230V lub lamp metalohalogenkowych. Oczywiście są także oprawy zasilane energooszczędnymi żarówkami LED.

Oprawy Downlights - dyskretne ale bardzo efektywne

Zwłaszcza oprawy wpuszczane Downlights, które prawie całkowicie znikają w suficie i tylko dzięki światłu, które emitują, w ogóle można je zauważyć, są raczej dyskretnym detalem wyposażenia sklepu lub galerii. Jednakże ich działanie jest niezwykłe: to one stawiają we właściwym świetle w sposób zindywidualizowany i efektywny towary, powierzchnię sprzedaży i dzieła sztuki. Oprawa Downlight jest uniwersalnym instrumentem zapewniającym funkcjonalne oświetlenie i akcenty świetlne.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.