Oprawy-sufitowe-rastrowe-natynkowe

Oprawy sufitowe rastrowe natynkowe - oświetlenie dla biur i przemysłu

Do dużej grupy opraw natynkowych należą także oprawy sufitowe rastrowe. Oprawy sufitowe rastrowe natynkowe montuje się bezpośrednio na suficie, ale mogą także być odseparowane od sufitu za pomocą specjalnych akcesoriów i są wtedy wiszącymi oprawami rastrowymi. Pod pojęciem nadrzędnym oprawy rastrowe znane są oprócz opraw sufitowych rastrowych natynkowych także oprawy rastrowe wpuszczane, oprawy rastrowe wiszące i oprawy rastrowe stojące.

Miejsca stosowania opraw rastrowych natynkowych

Oprawy sufitowe rastrowe natynkowe jako lampy o znacznej powierzchni, które działają najczęściej ze świetlówkami liniowymi lub ze świetlówkami kompaktowymi, są często stosowane do oświetlenia biur, szkół i innych budynków publicznych. Także w systemach oświetlenia sklepów oprawy te stanowią oświetlenie podstawowe, które jest uzupełniane innymi lampami, jak np. reflektorami. Oprawy sufitowe rastrowe natynkowe są jednak szczególnie popularne jako oświetlenie biur. Zamontowana siatka rastrowa służy do ukierunkowywania i rozpraszania światła. Chroni ona poza tym przed oślepianiem, co jest szczególnie ważne przy oświetlaniu miejsc pracy. Oprawy sufitowe rastrowe natynkowe dzięki jednolitemu światłu stanowią oświetlenie przyjazne dla wzroku, dzięki czemu praca pod nimi jest szczególnie przyjemna.

Różne warianty opraw sufitowych rastrowych natynkowych

Siatki rastrowe zamontowane w tych oprawach, są dostępne w różnych wykonaniach: aluminiowe, białe lakierowane, jako tak zwany raster Darklight, stosowany do oświetlania miejsc pracy przy komputerze, ponieważ zapewnia nierażące światło do pracy przy PC. Zależnie od miejsca montowania i przeznaczenia oprawy te są dostępne z różnymi barwami światła. Świetlówki i kompaktowe świetlówki, które mogą być źródłem światła w oprawach sufitowych rastrowych natynkowych, są dostępne z barwami światła: ciepła biała, naturalna biała lub światło dzienne. Oprawy te, jako że działają ze świetlówkami, wymagają statecznika. Przy tym można stosować stateczniki elektroniczne (EVG) jak i konwencjonalne (KVG) lub stateczniki o niskich stratach (VVG).

Dzięki szerokiemu rozpraszaniu światła oraz wysokiej wydajności świetlnej oprawa sufitowa rastrowa natynkowa stanowi idealne oświetlenie sufitowe dla biur i przemysłu.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.