Oświetlenie basenowe

Oświetlenie wokół mokrej powierzchni

Basen jest ulubionym miejscem, w którym możemy się ochłodzić w okresie letnim. Właściwe oświetlenie - od funkcjonalnego po nastrojowe - jest oczywiście jego nieodzowną częścią! Dotyczy to zarówno oświetlenia basenowego pod powierzchnią wody, pływających elementów świetlnych unoszących się na wodzie, jak i nastrojowych akcentów oświetleniowych wokół basenu. Również oczko wodne może być efektownie oświetlone dzięki podświetlanym pompom solarnym.

Oświetlenie pod taflą wody

Reflektory podwodne

Im basen lepiej jest oświetlony, tym bardziej zachęca do korzystania z niego. Dotyczy to zarówno kąpieli po zachodzie słońca, jak i w pochmurne dni. Właściwym wyborem są reflektory wbudowane w podłoże lub ścianę basenu. Dzięki stopniowi ochrony IP68 mogą one pozostawać stale pod wodą, nie ulegając uszkodzeniu.

Zobacz

Porada: oprawy wpuszczane

Montaż opraw w strefie podwodnej należy pozostawić fachowcom, ponieważ specjalne gumowe rury muszą być szczelnie zamontowane. Ilość opraw oświetlających basen jest kwestią gustu i zależy wyłącznie od właściciela. Można równie dobrze zamontować oprawy wpuszczane ścienne co metr, jak też umieścić je co 3 metry wykorzystując dodatkowo oprawy wpuszczane w podłoże.


Lampy pływające

Oświetlenie basenowe unoszące się na powierzchni wody

Latem, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, kąpiele w chłodnej wodzie przybierają na znaczeniu. Basen staje się niejednokrotnie miejscem do gry w piłkę wodną. Elementy dekoracyjne takie jak kaczki, czy łódki unoszące się na powierzchni wody sprawiają, iż od razu poprawia nam się nastrój. Atrakcją są również pływające lampy, które zmieniają kolor dzięki zdalnemu sterowaniu.

Zobacz

Pomysły na oświetlenie wokół mokrej powierzchni

Nastrojowe oświetlenie wokół basenu

Wieczorem przy basenie można poczuć się jak na wakacjach. Charakter strefy wypoczynkowej można doskonale podkreślić za pomocą oświetlenia: podświetlane meble, rzeźby i donice z kwiatami dodają klimatu. Ponadto zastosowanie taśm LED we wszystkich możliwych kolorach nadaje niezwykle nastrojowy efekt i stanowi piękne wykończenie.

Zobacz
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

40 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.