Oświetlenie biurowe

Oświetlenie biurowe gwarantuje zwiększenie wydajności pracy

Ergonomiczne urządzenie stanowiska pracy jest dla około 20 milionów pracowników biurowych w Polsce, którzy spędzają swój dzień pracy siedząc przed monitorem, nierozerwalnie związane z prawidłowym oświetleniem biurowym. Aby móc poradzić sobie z codziennym zadaniami wzrokowymi przy monitorze i na papierze, stanowiska pracy przy komputerze muszą być prawidłowo oświetlone. Ważnymi parametrami oświetlenia biurowego jest jego moc i brak efektu oślepiania, tzn. lampy biurowe muszą z jednej strony osiągać określoną jasność, nie wolno im jednak oślepiać. Ponieważ oświetlenie biurowe ma istotny wpływ na koncentrację pracowników i może zapobiegać przedwczesnemu zmęczeniu, jest ono jednym z decydujących czynników, które prowadzą do lepszych wyników pracy.

Oświetlenie biurowe z różnymi typami żarówek

Odpowiednie oświetlenie biurowe składa się z dwóch różnych rodzajów światła: światła bezpośredniego i pośredniego. Oświetlenie podstawowe – światło pośrednie – można wykonać za pomocą lampy sufitowej, wiszącej i uzupełniających lamp ściennych. Ta część oświetlenia biurowego powinna dawać moc oświetleniową około 500 luksów. Oświetlenie podstawowe uzupełnia bezpośrednie oświetlenie miejsca pracy przy monitorze za pomocą lampki dla danego stanowiska lub lampki na biurko. Te właśnie lampki dodają dalsze 200 do 300 luksów do oświetlenia biurowego, które powinno w sumie dawać moc oświetleniową wielkości 750 luksów.

Oświetlenie biurowe według DIN EN 12464

Aby każdy pracodawca mógł zapewnić prawidłowe oświetlenie biurowe, zostały ustalone odpowiednie wytyczne w Europejskiej Normie 12464 „Oświetlenie stanowisk pracy we wnętrzach”. Zmieniona niedawno techniczna reguła dla stanowisk pracy Federalnego Urzędu ds Ochrony Pracy i Medycyny Pracy przewiduje poza tym, że należy zwiększyć udział światła dziennego w oświetleniu biurowym poprzez większą powierzchnię okien lub świetliki. Dobre oświetlenie biurowe składa się w związku z tym z doskonałej mieszanki oświetlenia sztucznego i wpadającego światła dziennego.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.