Oświetlenie ogrodowe - wymarzony ogród w innym świetle

Śpiew ptaków, zapach kwiatów, ciepłe i długie wieczory. Sezon ogrodowy to najlepszy czas na majsterkowanie, wypoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Pojawiają się więc pytania: jakie rodzaje oświetlenia zewnętrznego warto wybrać, by jak najlepiej rozjaśnić ścieżki wokół domu i w ogrodzie? Jakie oświetlenie będzie najbardziej korzystne do oświetlenia roślinności? Jak dobrać oświetlenie na spotkania na wolnym powietrzu, żeby nikomu z gości nie chciało się iść do domu – nawet długo po zachodzie słońca? Przedstawiamy nasze ponadczasowe i klasyczne rozwiązania, a także porady w sam raz na sezon ogrodowy!

Oświetlenie zewnętrzne - najlepsze marki

Philips AEG Osram STEINEL SLV Lampenwelt.com

Teraz także ogród może być smart:
Smart Home do zastosowań zewnętrznych

Inteligentne zarządzanie światłem w domu to już nie nowość – teraz czas na ogród. Sterowanie zewnętrznym oświetleniem za pomocą aplikacji na smartfonie lub zdalnego pilota jest praktyczne i sprawia radość. W łatwy sposób można zmienić barwę światła zależnie od okazji, wykorzystać funkcję ustawienia czasowego lub ściemnić oświetlenie, by stworzyć nastrój. Wszystko za sprawą inteligentnego oświetlenia w ogrodzie!

Zwłaszcza podczas przyjęć na świeżym powietrzu można się pochwalić całym repertuarem sterowanych świateł. Za pomocą ciekawych efektów i barw można stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Kolorowe iluminacje doskonale się sprawdzają również zimą, np. jako oświetlenie świąteczne, którym można zdalnie sterować za pomocą smartfonu z przytulnego salonu.

Sprawdź
Oświetlenie zewnętrzne Smart Home

Smart Home - rekomendacje produktowe:

Tipp

Jakie źródło światła wybrać do ogrodu?

Niższe zużycie prądu to korzyści zarówno dla portfela, jak i dla środowiska – i to bez uszczerbku dla jakości światła. To potrafią tylko diody LED. Także w ogrodzie. Lampy LED od razu uzyskują 100% jasności – to w przypadku oświetlenia z czujnikiem ruchu rzecz nie do przecenienia!


Oświetlenie ogrodowe…

... na ściany

Fasada domu to jego płótno. Nowoczesne kinkiety zewnętrzne oświetlą ścieżki wokół domu, zanurzą taras i balkon w przyjemnym świetle i rozjaśnią wejście do domu. Świetnie się sprawdzą także przy schodach do piwnicy i przy domku ogrodowym na narzędzia – warto zwrócić uwagę na modele z czujnikiem ruchu i zmierzchu, żeby się zapalały tylko wtedy, kiedy potrzeba. Kto chciałby żyć jeszcze bardziej oszczędnie i ekologicznie, powinien wybrać oświetlenie LED, godne polecenia także do oświetlenia stałego, np. na tarasie. Ciepłe światło i funkcja ściemniania zadbają o nastrój i przytulność.

Sprawdź
Kinkiety zewnętrzne

Oświetlenie ogrodowe…

Reflektor z grotem ziemnym

... do oświetlenia roślin

Każdy ogrodnik amator wie, jakie to wspaniałe uczucie, gdy własnoręcznie zasadzony krzew rozwija się w ogrodzie, a z posadzonych nasion wyrastają piękne kwiaty. To zrozumiałe więc, że nie można pozwolić tak pięknemu ogrodowi zniknąć po zmierzchu w ciemności! Tu swoją rolę świetnie odgrywa oświetlenie roślin: od opraw punktowych, reflektorów i oświetlenia z grotem ziemnym, poprzez lampy solarne wbijane w ziemię, aż po podświetlane donice i migoczące girlandy. Dzięki temu nawet nocą ogród będzie mógł ujawnić swoje piękno.

Sprawdź

Oświetlenie ogrodowe…

.... na taras

Taras to miejsce wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi i przyjęć na świeżym powietrzu – zatem musi być wyjątkowy! Latem staje się niczym salon na świeżym powietrzu. Oczywiście zarówno jak domu, tak też na tarasie nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia! Słupki oświetleniowe, kinkiety i reflektorki skutecznie rozjaśniają taras, lecz także zwiększają bezpieczeństwo dzięki oświetleniu jego krawędzi i schodów. A co ze światłem dekoracyjnym? O nie zadbają kolorowe reflektory z grotem ziemnym, które można wbić w podłoże, praktyczne przenośne lampki na baterie, girlandy czy lampy solarne w każdej postaci i kolorze. Nieco koloru wniesie do tego oświetlenie Smart Home!

Sprawdź
Oświetlenie tarasu

Zawsze na właściwej drodze:

Oświetlenie ścieżek i schodów

... ścieżki i schody

Nic nas tak pięknie i pewnie nie prowadzi z punktu A do punktu B w naszej zielonej oazie jak ścieżki ogrodowe. Pod warunkiem, że są oświetlone - dobrze oświetlone. Nawet nasz własny ogród, który znamy przecież jak własną kieszeń, po zmroku wygląda inaczej. Stopnie, podesty i nierówności – pojawiają się niepostrzeżenie – czasami nawet zapominamy o ich istnieniu. Goście mają jeszcze trudniej. Dlatego warto zadbać o właściwe oświetlenie! Oprócz kinkietów i oświetlenia wpuszczanego w podłoże absolutnym hitem w ogrodzie są słupki oświetleniowe niskie nazywane lampami na cokół. Z niedużej wysokości 60–150 cm najlepiej rozjaśniają podłoże. Dla optymalnego efektu warto ustawić więcej słupków oświetleniowych w niewielkich odstępach!

Sprawdź

Ekologiczne, trwałe i proste w montażu -
lampy solarne

Lampy solarne należą do oświetlenia zewnętrznego o wielu zaletach – są zarówno bezpiecznego, jak i estetyczne. Bez prądu, bez kabli, przenośne i łatwe w montażu. Za ich pomocą ogród w kilka chwil napełni się blaskiem!

Możliwości jest mnóstwo! Nie trzeba się ograniczać do dekoracyjnego oświetlania rabatek. Szeroki asortyment lamp solarnych pozwala na wybór praktycznego modelu odpowiadającego naszym wymaganiom.

Sprawdź
Lampy solarne
Tipp

Gdzie najlepiej umieścić moduł solarny?

Lampy solarne potrzebują słońca – wiadomo. Dlatego moduł solarny należy w miarę możliwości kierować na południe. W ten sposób można uzyskać największą skuteczność ładowania.


Dodatkowe źródło prądu
w ogrodzie

Dodatkowe źródło prądu zwiększy funkcjonalność, a przedłużacze w ogrodzie należeć będą do przeszłości. Okazuje się, że podłączenie do prądu na działce jest bardzo praktyczne w wielu codziennych sytuacjach. W ogrodzie potrzebne jest zawsze dodatkowe źródło prądu do podłączenia kosiarki, radia, telefonu komórkowego czy wielu innych urządzeń.

Oczywiście poza montażem nowoczesnych gniazd wtykowych w formie kamienia istnieje możliwość umieszczenia na terenie posesji słupków oświetleniowych z wbudowanym gniazdem elektrycznym. Zapewni to docelowe oświetlenie i dostęp do sieci energetycznej. Słupki wyposażone w kilka gniazdek sprawią, iż w tym samym momencie będziemy mogli podłączyć nożyce do żywopłotu i grill elektryczny.

Gniazdo w ogrodzie

Rekomendacje produktowe:

Tipp

Często zadawane pytania
na temat oświetlenia ogrodowego

Jaki materiał jest najlepszy do lamp ogrodowych?
W wielu wysokojakościowych i trwałych lampach ogrodowych stosuje się dziś osłony i obudowy wykonane z tworzyw sztucznych i aluminium. Ulubionym materiałem jest jednak niezmiennie stal nierdzewna. Jest wytrzymała i odporna na temperatury, a do tego nie rdzewieje i łatwo utrzymać ją w czystości. Ponadto zawsze i wszędzie wygląda elegancko!

Ile lumenów potrzeba do oświetlenia ogrodowego?
Liczba lumenów informuje o jasności lampy. Waty nie są już miarodajne, zwłaszcza w przypadku lamp LED. Jasność oświetlenia zewnętrznego zależy przede wszystkim od zastosowania i preferencji użytkownika. Reflektor przy wjeździe na posesję musi oczywiście świecić jaśniej niż oświetlenie tarasu podczas przyjęcia na świeżym powietrzu.

Jaki stopień ochrony IP musi mieć oświetlenie ogrodowe?
Każdy rodzaj oświetlenia ogrodowego jest narażony na działanie czynników atmosferycznych. Dobór stopnia ochrony zależy od umiejscowienia oświetlenia – istotne jest czy lampa będzie znajdowała się pod dachem, czy przy oczku wodnym, weryfikacja stopnia ochrony IP (Ingress Protection) pozwoli na dobór odpowiedniego modelu. Pierwsza cyfra informuje o ochronie przed ciałami obcymi. Druga – o ochronie przed wilgocią. Na przykład: IP44 (ochrona przed ciałami obcymi >= 1 mm i przed bryzgami wody), IP68 (ochrona przed pyłem i skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie).

Jakie lampy są lepsze do oświetlenia ogrodowego: solarne czy elektryczne?
W zastosowaniach funkcjonalnych, np. do oświetlenia ścieżek, warto postawić na oświetlenie elektryczne. Dzięki temu miejsca te będą oświetlone zawsze, gdy jest to potrzebne. W przypadku lamp solarnych oświetlenie jest zależne od stopnia naładowania akumulatora. To jest jednak także ich zaleta, ponieważ pobierają energię ze światła słonecznego, są bezprzewodowe i można je montować bez pomocy fachowca.

Jakie są zalety czujników ruchu w oświetleniu ogrodowym?
Wiele lamp zewnętrznych jest dziś dostępnych z wbudowanym czujnikiem ruchu. To duża korzyść z punktu widzenia wygody, bezpieczeństwa i oszczędności. Przydaje się to, gdy np. idzie się po zmierzchu do domu z rękami pełnymi zakupów albo gdy chce się po ciemku trafić kluczem w zamek. Ponadto lampy z czujnikiem ruchu są bardziej przyjazne środowisku i służą dłużej, ponieważ zapalają się tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Jaka barwa światła najlepiej pasuje do ogrodu?
Wszystko zależy od zastosowania - 3 000 kelwinów to przytulne światło, np. na taras. Przy takim ciepłym oświetleniu ogród stanie się drugim salonem. Z kolei do reflektorów przy wjeździe lub innych zastosowań praktycznych najlepiej nadaje się uniwersalna temperatura światła 4 000 kelwinów. Jest to odpowiednik np. oświetlenia przy biurku. Ostatecznie wszystko zależy od gustu użytkowników.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.