Oświetlenie wewnętrzne biuro

Gabinet

Nowoczesne biuro w domu

Biała lampa stojąca LED z możliwością ściemniania

Dlaczego właściwe oświetlenie w domowym biurze jest tak ważne?

Oświetlenie w domowym biurze czy gabinecie to z punktu widzenia higieny pracy kwestia tak samo istotna jak ergonomiczne krzesło. Odpowiednie lampy biurowe przyczyniają się do podniesienia koncentracji i nie męczą oczu. Lepsze warunki wpływają ponadto na wzrost motywacji, a tym samym wydajności.

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w domowym biurze?

W domowym miejscu do pracy niezbędne jest właściwe oświetlenie bazowe. Brak dużych kontrastów jasności to czynnik, który sprawi, że oczy nie będą się nadwerężać. Popularne są obecnie płaskie panele LED. Nie oślepiają i miękko oświetlają duże obszary pomieszczenia. Zawsze też wyglądają profesjonalnie. Często można je ustawić wedle preferencji pod względem mocy i barwy światła.

Dopełnieniem oświetlenia bazowego jest bezpośrednie oświetlenie miejsca pracy. Zazwyczaj wybór pada tu na elastyczne lampy biurkowe, które również można regulować pod względem jakości światła. Lampy biurkowe to zresztą element wystroju wnętrz, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród współczesnych i klasycznych projektantów oświetlenia.

Biurowa lampa podłogowa to z kolei rozwiązanie „dwa w jednym”. Rozpraszając światło bezpośrednio i pośrednio zarazem, lampa zapewnia zarówno oświetlenie bazowe (górne), jak i punktowe miejsca pracy.. Najwyższej klasy modele wyposażone są w liczne funkcje, wśród których znaleźć można na przykład Human Centric Lighting (HCL). Jest to oparta na porach dnia automatyczna konfiguracja mocy i barwy światła współgrająca z naturalnym biorytmem człowieka.

Panel Arya z możliwością ściemniania marki Arcchio
W celu uniknięcia dużych kontrastów jasności zaleca się, aby oprócz oświetlenia biurkowego podczas pracy zawsze włączać też oświetlenie górne. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się płaskie panele LED.
Czarna lampa biurowa LED Eleni marki Lindby
Aby ręka nie rzucała cienia na biurko, osoby praworęczne powinny ustawić lampę biurkową po lewej stronie, natomiast osoby leworęczne – po stronie prawej.
Biurowa lampa stojąca Logan
Dużą zaletą biurowych lamp podłogowych jest to, że można je postawić w dowolnym miejscu. Miejsce pracy można wówczas oświetlić za pomocą wyłącznie jednej lampy. W poniższym filmiku nasz ekspert wyjaśnia, skąd bierze się tak duża popularność biurowych lamp podłogowych:

Co ma temperatura barwowa do pracy w skupieniu?

Barwa światła to czynnik decydujący o tym, czy atmosfera będzie bardziej domowa, biurowa czy wręcz sterylna. Jednostką służącą do opisu barwy światła bądź temperatury barwowej jest kelwin. Rozróżnia się::

  • ciepłą biel (<3300 kelwinów) do pomieszczeń mieszkalnych,
  • uniwersalną biel (3300–5300 kelwinów) do korytarzy, kuchni i wszelkiego rodzaju pomieszczeń do pracy,
  • światło dzienne (> 5300 kelwinów) do pomieszczeń magazynowych i gospodarczych, a także klatek schodowych i w garaży.
Lampa stojąca LED Salome marki Lucande
W wielu modelach lamp barwę światła można regulować.
Czarna lampa biurkowa LED
Obsługa za pomocą wbudowanego ściemniacza dotykowego jest dziecinnie prosta.
Lampa stołowa Libia LED ze stacją ładującą

Czy LED to trafny wybór do domowego gabinetu?

LED to zawsze najlepszy wybór do wszelkich pomieszczeń mieszkalnych oraz miejsca pracy. Ponadto tylko ta technologia umożliwia łatwe dostosowanie barwy światła do własnych upodobań. Nie wolno również zapominać, że diody LED to ogromna oszczędność kosztów i energii. Są one również odporne na wielokrotne włączanie i wyłączanie, a wbudowanych na stałe lamp LED nigdy nie trzeba wymieniać.

W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.