Pompy do oczek wodnych

Pompa do oczka wodnego

Oczko wodne w ogrodzie z roślinami i możliwie przezroczystą wodą, w której radośnie pływają różne gatunki ryb... Aby to marzenie wielu miłośników przyrody mogło się spełnić, jak najbardziej celowa jest pompa do oczka wodnego. Oczko wodne jest zamkniętym zbiornikiem wodnym. Flora i fauna tego biotopu uzyskują potrzebny im tlen poprzez filtr stawowy i pompę do oczka wodnego.

Pompa do oczka wodnego wprowadza do niego równowagę

Części pompy do oczka wodnego to komora pompy, jak również silnik i wirnik. Pompa do oczka wodnego zapewnia cyrkulację wody i wzbogaca ją w tlen. Niezbędną inwestycją oprócz pompy do oczka wodnego jest także filtr stawowy, aby oczyszczać oczko wodne z ewentualnych zanieczyszczeń. Pompa do oczka wodnego nadaje się także do fontann lub figurek pryskających wodą.

Rodzaje pomp do oczka wodnego

Dostępne są różne rodzaje pomp do oczka wodnego. Do mniejszych oczek wodnych preferowane jest stosowanie pomp, które można umieścić bezpośrednio w nim. Pompa do oczka wodnego, która znajduje się bezpośrednio w stawie, jest wyposażona w obudowę filtra - aby chronić ryby. Dlatego tę pompę, która jest umieszczona pod wodą, nazywa się pompą głębinową. Pompę do oczka wodnego można także umieścić na zewnątrz zbiornika. Tego rodzaju pompa stoi obok stawu, dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na możliwie cichy silnik. Kolejnym ważnym kryterium zakupu jest także relatywnie małe zużycie prądu. Szczególnie wydajne energetycznie są pomp do oczka wodnego z zasilaniem słonecznym.

Szczególnie dekoracyjne w nocy: pierścienie świetlne LED do pomp do oczka wodnego
Dowodem na to, że pompa do oczka wodnego może być nie tylko funkcjonalna, lecz także dekoracyjna, są pompy które wraz z akcesoriami jak pierścienie świetlne LED, stają się w nocy prawdziwymi dziełami sztuki oświetleniowej. Pierścienie świetlne LED można stosować także jako efektywne oświetlenie poza pompami do oczka wodnego, także do kamieni ze źródłami wody lub fontann.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.