Pozostałe świetlówki

Świetlówki, jarzeniówki mają obecnie coraz szersze zastosowanie

Świetlówki są w domach oprócz halogenów i zwykłych żarówek najczęściej stosowanymi źródłami światła. Kiedyś miały raczej prosty wygląd i stosowano je co najwyżej w pomieszczeniach użytkowych jak warsztat, garaż, pralnia lub spiżarnia w piwnicy. Ufano świetlówkom głównie dzięki ich działaniu jako źródeł światła w reklamach świetlnych, a jeżeli wchodziło w grę ich stosowanie, to nie ze względów estetycznych a raczej praktycznych. Jednakże przez lata świetlówka wypracowała sobie pozycję jako element dekoracyjny także do wnętrz mieszkalnych. I słusznie, ponieważ stale polepszano ich jakość tworząc na przykład przytulne świetlówki o ciepłej białej barwie światła. Obecnie świetlówka jest także poszukiwana jako oświetlenie architektoniczne, na przykład z kolorowymi przesłonami.

Wizualna atrakcja: kolorowe świetlówki

Światło można wytwarzać w różny sposób. W tradycyjnych żarówkach prąd jest przeprowadzany przez drut wolframowy i on wytwarza światło. Świetlówki zawierają gaz szlachetny jak krypton lub argon. Ten gaz wskutek napięcia wytwarza promieniowanie. Promieniowanie wchodzi w reakcję z warstwą luminoforu wewnątrz świetlówki i dzięki temu powstaje światło. Świetlówki należą do żarówek, które samodzielnie mogą wytwarzać kolorowe światło. Nie potrzebują do tego ani kolorowych kloszy, ani jakichkolwiek filtrów - kolorowe światło wytwarzają dzięki rożnym mieszankom luminoforu. Świetlówki liniowe są dostępne o różnych średnicach. I tak świetlówka T8 ma średnicę 26 milimetrów, a świetlówka T5 średnicę 16 milimetrów.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.