Reflektory-do-hal

Reflektory do hali jako oświetlenie powierzchniowe do hal produkcyjnych i magazynowych

Oświetlenie hal przemysłowych i produkcyjnych, hal i pomieszczeń magazynowych stawia szczególne wymagania dla oświetlenia. Aby odpowiednio oświetlić rozległe przestrzenie, najczęściej z dużych wysokości, używa się często reflektorów do hali. Reflektory do hali mogą zależnie od budowy (reflektory, oprawy szerokostrumieniowe, oprawy wąskostrumieniowe) i od sposobu montażu (wiszące, montaż na suficie, szyny prądowe) spełniać różne wymagania i dostosowywać się do różnych warunków na miejscu. Także dzięki różnym żarówkom (lampy wyładowcze, żarówki energooszczędne, LED-y) stosowanym w reflektorach do hali, stają się one uniwersalnie stosowanym elementem oświetlenia w przemyśle i rzemiośle.

Reflektory do hali – szerokostrumieniowe czy wąskostrumieniowe?

Ważną cechą reflektorów do hali jest ich rozpraszanie światła. Z tego powodu rozróżnia wąskostrumieniowe i szerokostrumieniowe. Reflektory do hali, określane jako wąskostrumieniowe, rozpraszają światło w postaci wąskiego strumienia i tym samym nadają się do ukierunkowanego oświetlenia. Natomiast reflektory szerokostrumieniowe ze względu na ich szeroki strumień światła są stosowane do równomiernego oświetlenia większych powierzchni.

Różne wyposażenie reflektorów do hali

W halach ze zmiennym kątem padania promieni świetlnych przez powierzchnię okien lub świetlików wskazane jest stosowanie reflektorów, które nie świecą przez cały dzień z tym samym natężeniem światła. Ściemniane reflektory do hali można dopasować do padającego światła i w ten sposób mogą dodatkowo przyczynić się do obniżenia kosztów energii. Kolejne rodzaje szczególnego wyposażenia reflektorów do hali stanowią np. reflektory, które mogą być wykonane albo z aluminium albo z akrylu. Specjalne klosze uszczelniające (np. jako zabezpieczenie przed pyłem) mogą podwyższać stopień ochrony reflektorów, które są narażone na ekstremalne warunki. Także odporne na uderzenia szkło akrylowe zapewnia, że potrafią one sprostać warunkom otoczenia.

Montaż reflektorów do hali

Zależnie od tego, jakie warunki panują w hali produkcyjnej lub magazynowej, można zamontować reflektory do hali albo bezpośrednio na suficie, pojedynczo podwieszone na łańcuchach lub na szynie prądowej.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.