Reflektory ręczne

Reflektory ręczne – jasne, przenośne lampy o przeznaczeniu hobbystycznym i zawodowym

Reflektor ręczny jest – podobnie jak latarka – przenośną, niezależną od sieci lampą, wykorzystywaną zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego. W jej wnętrzu znajduje się reflektor, który skupia promienie świetlne i prowadzi je w określonym kierunku. To zapewnia, że światło reflektora ręcznego nie rozprasza się znikając gdzieś w otoczeniu. Reflektory ręczne - to różnorodność zastosowań: prywatnie dobrze służą na kempingu lub podczas trekkingu, a w służbie publicznej są przydatnymi pomocnikami służb specjalnych i ratowniczych. Także w przypadku przerw w dostawie prądu są bardzo przydatne, jako krótkotrwałe oświetlenie awaryjne.

Wyposażenie reflektorów ręcznych

Większość reflektorów ręcznych jest wyposażona w pas naramienny lub szelki. Także rozkładane nóżki do rozstawienia reflektora ręcznego zwiększają bardzo możliwości stosowania tej lampy. Dzięki rozstawieniu - ręce są wolne do pracy i nie trzeba rezygnować z mocnego i pożytecznego światła. Materiał, z którego jest wykonany, jest nader mocny i spełnia specjalne wymagania stawiane reflektorom ręcznym.

Reflektory ręczne są wyposażone w różne żarówki: halogeny, żarówki ksenonowe i kryptonowe, lub LED. Często znajdujemy w reflektorach ręcznych połączenie dwóch różnych żarówek, np. halogenów i żarówek LED. Dzięki przełączeniu na drugą - mniej energochłonną żarówkę można w pewnych okolicznościach zaoszczędzić wartościową energię, jeżeli reflektor ręczny nie musi zapewniać w międzyczasie tak dalekosiężnej i mocnej wiązki świetlnej.

Zasilanie reflektorów ręcznych

Zwykle reflektory ręczne są zasilane bateriami lub akumulatorkami. Wiele posiada także przyłącze, za pomocą którego można podłączyć je do sieci zasilania w pojazdach (np. do gniazda zapalniczki). Okres użytkowania zależy z jednej strony od jakości akumulatorka, z drugiej strony od rodzaju żarówki. Jeżeli korzysta się częściej ze światła energooszczędnego, a więc z mniej energochłonnej żarówki, reflektor ręczny będzie świecić dłużej, niż gdyby użytkowane było tylko główne światło (z żarówką halogenową lub ksenonową). Za punkt odniesienia może służyć informacja, że światło energooszczędne reflektora ręcznego może świecić do 20 godzin, zaś światło główne tylko kilka godzin.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.