Żyrandole styl klasyczny/antyczny

Żyrandole w stylu klasycznym i antycznym - imponujące lampy z historią

Klasyczny żyrandol znamy przede wszystkim z pałaców oraz innych siedzib arystokracji i jeszcze ewentualnie z luksusowych hoteli, które już od stuleci z ich przepychem podkreślają elegancję i wyszukany luksus tych budynków. Żyrandole te, zwane także kandelabrami, urzekają cudowną grą świateł, wywołaną imponującym załamywaniem światła przez kamienie szlachetne, szkło lub tworzywo sztuczne. Antyczny żyrandol był to pierwotnie drewniany krzyż, na którym świece mocowano gwoździami. Później zaczęto wytwarzać żyrandole z miedzi. Wyposażano je wyłącznie w świeczki, wobec czego obchodzenie się z nimi było bardzo pracochłonne i wymagało intensywnego czyszczenia. Wraz z rozpoczęciem przemysłowej produkcji szkła modne stało się ozdabianie klasycznych żyrandoli kryształami.

Nowoczesna szata dla żyrandoli w stylu klasycznym i antycznym

Obecnie już tylko bardzo rzadko ozdabia się żyrandole palącymi się świeczkami. Stosuje się często nowoczesne źródła światła: żarówki lub żarówki LED. Także coraz częściej, ze względu na oszczędzanie energii, stosuje się żarówki energooszczędne. Żyrandol w stylu klasycznym już nie jest przywilejem jednej lepiej sytuowanej warstwy społecznej. Miłośnicy tego nastrojowego oświetlenia znajdą je także z marketach i sklepach internetowych i za ich pomocą upiększą hol wejściowy lub zaprezentują w ten nastrojowy sposób odświętnie nakryty stół.

Proszę nie żałować sobie powiewu luksusu w Państwa wnętrzu. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wiele modeli tych okazałych żyrandoli w stylu klasycznym: tanie proste żyrandole w nowoczesnym wzornictwie, żyrandole antyczne, żyrandole w stylu secesyjnym, żyrandole designerskie i wiele innych, które mogą nadać szczególny szlachetny charakter Państwa wnętrzu.

Żyrandol w stylu antycznym do wyszukanego stylu wyposażenia wnętrza

Żyrandol w stylu antycznym to uosobienie luksusu i ekstrawagancji. Antyczny żyrandol jest to źródło światła i dzieło sztuki, rzeźba, która także jako wyłączona dominuje w pomieszczeniu. Szczególnie okazale prezentuje się żyrandol w stylu antycznym z kryształami, które dzięki własności załamywania światła, tworzą niepowtarzalną grę czarownych refleksów. Żyrandol w stylu antycznym podkreśla solidny charakter stylowego wyposażenia wnętrza i jest ukoronowaniem każdej klasycznej aranżacji mieszkania. Nasz asortyment obejmuje duży wybór żyrandoli w stylu antycznym. Tu na pewno także Państwo coś znajdą.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.