Baterie płaskie okrągłe

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Position
Cena
14 artykułów
Filtr
9,90 zł
4,90 zł
4,90 zł
4,90 zł
19,90 zł
4,90 zł
19,90 zł
9,90 zł

Baterie pastylkowe - źródło prądu w małym formacie

Każdy zna to małe, niezależne od sieci źródło prądu podobne do tabletki, jako baterię do zegarków, kalkulatorów lub aparatów słuchowych. Ta bateria nazywana pastylkową ze względu na jej kształt i wielkość, dostarcza energię wszędzie tam, gdzie inne typy baterii byłyby za duże lub, gdzie zużywa się stosunkowo mało energii. Baterie pastylkowe są to ogniwa elektrochemiczne o okrągłym płaskim kształcie, które wyróżniają się dużą gęstością energii, niskim wyładowaniem samoistnym oraz dobrą odpornością termiczną i są dostępne z napięciem od 1,35 do 3,6 V. Określone typy baterii pastylkowych różnią się między sobą wysokością, średnicą, napięciem, pojemnością i materiałem elektrod. Te parametry można odczytać w nazwie baterii. I tak np. „CR 2025“ oznacza baterię pastylkową litową o średnicy 20 mm i wysokości 2,5 mm.

Do każdego przeznaczenia właściwa bateria pastylkowa

Różne materiały elektrod baterii pastylkowych decydują o przeznaczeniu tego małego dostawcy prądu, ponieważ ich budowa nie tylko daje różną moc, lecz także określa zakresy stosowania. Do mniej wymagających przeznaczeń (kalkulatory, piloty, małe latarki) stosuje się często baterie pastylkowe alkaliczno-manganowe. Do obciążeń od średnich do wysokich (zegarki, aparaty fotograficzne) odpowiednie są baterie z elektrodami z tlenku srebra, a do wymagających zastosowań (aparaty słuchowe, pagery osobiste) stosuje się baterie pastylkowe cynkowo-powietrzne.

Również wśród baterii pastylkowych są wersje ładowalne i tak np. akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe można spotkać w komputerach lub telefonach bezprzewodowych.

Wskazówki do obchodzenia się z bateriami pastylkowymi

Podczas wkładania baterii pastylkowej należy uważać, aby możliwie nie dotykać jej gołymi rękoma. Tłuszcz znajdujący się na skórze palców skraca okres jej użytkowania. Poza tym baterie pastylkowe powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, ponieważ ze względu na wielkość baterii istnieje niebezpieczeństwo wzięcia ich do ust i połknięcia. Niebezpieczny dla dzieci jest nie tylko materiał baterii, ale także napięcie, które wysyła w pełni naładowana bateria pastylkowa.

Pokaż więcej Ukryj

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH