Tylko

10% RABATU od 399 zł & 13% RABATU od 599 zł prawie na wszystko

Nawet do -65% na oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

Świetlówki

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Jednostka mocy
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Całościowy strumień świetlny (w lumenach)
Klasa efektywności energetycznej
Kolor
Cena
Producent
Rodzaj gwintu
Rodzaj żarówki
LED
Materiał
Kształt żarówki
Dlugosc (cm)
Średnica (cm)
Wartość porównawcza mocy żarówek (W)
236 artykułów
Filtr
24,00 zł
24,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
19,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
69,00 zł
79,00 zł
69,00 zł
29,00 zł
29,00 zł
59,00 zł
34,00 zł
29,00 zł
Strona

Świetlówki i jarzeniówki

Oświetlanie dużych powierzchni w warsztacie, łazience i biurze

Czym są świetlówki?

Świetlówki (a nie, jak zwykło się mówić, w „neonówki”) są wypełnione gazem szlachetnym i niewielką ilością rtęci. Światło powstaje w procesie wyładowania gazowego, w którym elektrony przemierzają szklaną rurkę i wchodzą w reakcję z luminoforem. Jarzeniówki charakteryzują się dobrą skutecznością świetlną, dużą trwałością i dobrym oddawaniem barw.

Świetlówki pracują zawsze w połączeniu ze statecznikiem (najczęściej statecznikiem elektronicznym). Zapewnia on np. brak migotania przy uruchamianiu, brak migania podczas pracy i możliwość ściemniania.

Świetlówka

Gdzie stosuje się świetlówki?

Jarzeniówki stosuje się obecnie przede wszystkim do oświetlania przestrzeni użytkowych. Ze względu na szeroką emisję światła, efektywność i trwałość takie źródła światła nadają się np. do oświetlania piwnic, warsztatów, garaży czy pralni. Świetlówki nadal wykorzystuje się do oświetlania luster, jednak podobnie jak w przypadku różnych lamp do wnętrz i lamp zewnętrznych są coraz częściej zastępowane przez żarówki LED.

W sektorze komercyjnym jarzeniówki nadal znajdują zastosowanie przy oświetlaniu biur, pomieszczeń handlowych, hal przemysłowych i targowych oraz zadaszonych parkingów.

Jarzeniówka
Świetlówka
Jarzeniówka

Trzy zastosowania świetlówek.

Jakie trzonki są dostępne dla jarzeniówek?

Ze względu na szeroki zakres zastosowań w sektorze prywatnym i komercyjnym świetlówki mają różne długości i charakteryzują się różnym poborem mocy. Ponadto różnią się w zakresie średnicy rurki i odległości pomiędzy pinami, które są zakodowane w oznaczeniu oprawy lub trzonka. Najbardziej popularnymi źródłami światła są świetlówki T5 / G5 oraz T8 / G13.

Podczas wymiany należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność. Fachową radą służy nasz Dział Obsługi Klienta, pytania można kierować przy użyciu formularza kontaktowego. Dla wszystkich dostępnych w sklepie lamp funkcjonujących z jarzeniówkami wskazujemy odpowiednie zamienniki, w tym alternatywne źródła światła LED.

Świetlówka
Świetlówka

Czy dla świetlówek dostępne są zamienniki LED?

Dla niemal każdej jarzeniówki dostępne są odpowiednie, wysokiej jakości zamienniki LED. Oferują one wyższą efektywność energetyczną, dłuższą trwałość i nadają się do niemal wszystkich zastosowań. Również w tym przypadku należy sprawdzić kompatybilność w zakresie trzonka, długości, jasności (lumeny), oddawania barw (Ra) oraz barwy światła (kelwiny).

Nasz zespół doradców chętnie pomoże przy wyborze odpowiedniego źródła światła, pytania należy kierować przy poprzez formularz kontaktowy.

Jarzeniówka

Jakie specjalne formy świetlówek są dostępne?

Zanim na rynku pojawiły się modele LED – które mogą przyjmować dowolne kształty i okazały się najbardziej elastyczne ze wszystkich źródeł światła, jako specjalne źródła światła wykorzystywano również świetlówki. Znane przykłady to okrągłe lampy kuchenne czy lampy z lupą, w przypadku których źródła światła otaczają umieszczoną centralnie lupę, aby zapewnić bezcieniowe światło. Stosuje się tutaj świetlówki kołowe o różnych średnicach. Jarzeniówki w takiej formie są obecnie rzadkością.

Świetlówka

Takie lampy z lupą wykorzystują specjalne, wygięte świetlówki z trzonkiem G10q.

Jarzeniówka

Świetlówki kołowe z trzonkiem G10q, o średnicy około 22 cm.

Aby uzyskać fachowe porady na temat świetlówek, ich długości, trzonków i zamienników LED lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

Pokaż więcej Ukryj