Tylko

11% RABATU od 499 zł & 14% RABATU od 799 zł

Do -60% na lampy wewnętrzne i zewnętrzne

Latarki

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Kolor
Cena
Całościowy strumień świetlny (w lumenach)
Producent
Stopień ochrony IP
Możliwość ściemniania
Zasilanie bateriami
Barwa światła
Tryb lato/zima
Wbudowane LED
Ilość żarówek
Odporność na wodę morską
Materiał
Styl
Regulator wysokości
Żarówki w zestawie
Czujnik ruchu
Przełącznik
Pomieszczenie
Dlugosc (cm)
Średnica (cm)
40 artykułów
Filtr
79,00 zł
59,00 zł
44,00 zł
184,00 zł
229,00 zł
79,00 zł
134,00 zł
104,00 zł
274,00 zł

Latarki

Funkcjonalne, przenośne światło

Jakie są rodzaje latarek?

Dzisiejsze latarki lub ogólnie mobilne źródła światła oferują nie tylko bardzo wysoki poziom techniki oświetleniowej, lecz również wiele funkcji dodatkowych. Nowoczesne latarki znanych marek mogą być wodoszczelne i odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także odporne na uderzenia i wstrząsy. Dzięki temu sprawdzają się przy każdej pogodzie i doskonale znoszą uderzenia o podłoże czy skały. Inne modele wyróżniają się niewielkim ciężarem – ważą jedynie 100 gram. Gumowane uchwyty gwarantują pewny chwyt nawet w ekstremalnych warunkach. Bardzo przydatnym elementem jest również praktyczna smycz, za pomocą której można przymocować latarkę do paska.

Latarki są dostępne we wszystkich wielkościach i kształtach, np. w formie płaskiej latarki kieszonkowej lub wyjątkowo kompaktowej latarki o długości zaledwie ok. 10 cm, dzięki czemu mieszczą się w każdym schowku na rękawiczki lub szkolnym plecaku. Inny wariant stanowi latarka kempingowa przystosowana do przenoszenia i bezpiecznego ustawiania.

Latarka Hintz
Latarka Smartwares
Latarka Duracell
Latarka Brennstuhl

Czy latarki są wyposażone w akumulator czy baterie?

Latarki mogą być zasilane zarówno akumulatorem, jak i bateriami. Typowe baterie to AA lub D, ale równie często stosowane są np. 3LR12 do latarek płaskich. Niezbędne baterie wyświetlają się na stronie produktu i można je od razu nabyć wraz z latarką.

Warianty z akumulatorem stosuje się np. na kempingu. Wyjątkowy komfort zapewniają akumulatorowe lampy kempingowe, które można ładować przez USB, a przy okazji wykorzystywać jako powerbank do smartfona.

 Latarki na dynamo nie potrzebują akumulatora ani baterii. Posiadają korbkę, która przetwarza energię kinetyczną na energię elektryczną. To bardzo proste rozwiązanie, które zapewnia światło w dowolnej chwili – i eliminuje problem baterii, które wyładowują się w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Co oznaczają lumeny w przypadku latarki?

Wartość lumenów (lub inaczej strumień świetlny) oznacza jasność źródła światła – zarówno w przypadku oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, jak i latarek.

W nowoczesnych latarkach oprócz np. żarówek kryptonowych rolę źródła światła coraz częściej pełnią diody LED, dzięki czemu możliwy jest długi czas pracy baterii nawet do 10 godzin. W przypadku latarek kempingowych jest to nawet ponad 30 godzin. Jeśli chodzi o strumień świetlny, to wysokiej jakości diody LED Cree umożliwiają uzyskanie np. ok. 300-600 lumenów. Wiele latarek posiada również funkcję ściemniania. W zależności od modelu zasięg świecenia wynosi nawet do kilkuset metrów, a w przypadku wielu modeli latarek można go również regulować.

Latarka Duracell

Aby uzyskać fachowe porady na temat latarek lub odpowiedzi na pytania dotyczące innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

Pokaż więcej Ukryj