Lampy designerskie zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Designerskie lampy ogrodowe

  Luksusowa atmosfera na zewnątrz

  Jakie marki zewnętrznych lamp designerskich cieszą się największą popularnością?

  Marek designerskich tworzących stricte outdoorowe projekty jest stosunkowo niewiele. Zachwycająco eleganckie, czasem nowocześnie zabawne projekty oświetleniowe do ogrodu, na balkon czy na taras tworzą jednak producenci tacy jak Masiero. Dzieła sztuki oświetleniowej, takie jak lampa Cell firmy Karman autorstwa Matteo Ugoliniego czy lampa Anglepoise Original 1227 Giant zaprojektowana przez George'a Carwardine'a prezentują się w ogrodzie po prostu zjawiskowo!

  lampy zewnętrzne design
  lampy ogrodowe design

  Czy istnieją klasyczne lampy ogrodowe?

  Jest kilka lamp ogrodowych, które zyskały status nowoczesnych klasyków – np. produkty marki Flos lub Foscarini. Jedna z najbardziej znanych lamp na świecie dostępna jest również jako lampa stojąca do zastosowań zewnętrznych: to legendarna lampa biurkowa Tolomeo autorstwa Michele de Lucchi i Giancarlo Fassiny z oferty Artemide.

  lampy ogrodowe design

  Czy dużo jest zewnętrznych lamp designerskich z technologią LED?

  LED to najtrwalsza technologia oświetleniowa na rynku.

  Diody LED oferują projektantom korzyści płynące z ich kompaktowości. Umożliwiają tworzenie bardzo minimalistycznych form, przykładem są lampy Ipnos marki Flos- zaprojektowane przez Nicolettę Rossi & Guido Bianchi.

  oświetlenie zewnętrzne design
  oświetlenie zewnętrzne design

  Jakiego stopnia ochrony IP wymagają lampy zewnętrzne?

  Odporna na promieniowanie UV, działanie wiatru, wysokich i niskich temperatur, a przede wszystkim wilgoci: designerska lampa zewnętrzna Drylight marki Masiero wyposażona w stopień ochrony IP65 stanowi najlepszy przykład na to, jak odporna na działanie warunków pogodowych może być lampa outdoorowa.

  Najważniejszym czynnikiem w przypadku lamp zewnętrznych jest stopień ochrony IP. Pierwsza cyfra oznacza ochronę przed ciałami obcymi, druga ochronę przed wilgocią. Informacje dotyczące stopni ochrony lamp zewnętrznych można znaleźć w poniższej tabeli. Z reguły lampy outdoorowe mają co najmniej stopień ochrony IP44.

  lampy zewnętrzne design

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0brak ochrony
  1ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5ochrona przed kurzem
  6ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0brak ochrony
  1ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3ochrona przed wodą rozpyloną
  4ochrona przed wodą pryskającą
  5ochrona przed strumieniem wodnym
  6ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7ochrona przed chwilowym zanurzeniem
  8ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp designerskich zewnętrznych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.