Lampy ogrodowe stojące

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy ogrodowe stojące – karły wśród lamp zewnętrznych

  Podstawę lamp ogrodowych stojących stanowi przede wszystkim cokół. Nie jest to jednak reguła. Czasami widzimy je także na murkach, tarasach i przy ścieżkach. W ogrodzie zapewniają nie tylko wspaniały nastrój, ale również lepszą orientację. Ze względu na wysokość wynoszącą 40 do 50 centymetrów można je poniekąd określić mianem „karłów wśród lamp zewnętrznych”. A ponieważ rzadko stoją bezpośrednio na ziemi, mogą stanowić konkurencję dla swoich wielkich braci – latarni ogrodowych. To bardzo pomysłowe rozwiązanie – niewielka oprawa słupkowa na cokole gwarantuje podobny efekt świetlny, jak okazały kandelabr.

  Tree – oświetlenie dekoracyjne zewnętrzne (9515110)
  Nowoczesna lampa ogrodowa BINKA (9647026)

  W jaki sposób mocuje się lampy ogrodowe stojące?

  Ich podstawę często stanowi empora, można je więc przykręcić bezpośrednio do cokołu. Osobom, które chcą postawić lampę na ziemi, zalecamy montaż na fundamencie odpornym na mróz lub na podobnym wytrzymałym podłożu. Dla tych, którzy nie lubią przywiązywać się do konkretnego miejsca, doskonałym rozwiązaniem będzie model z grotem ziemnym. Dzięki temu pozycję lampy można dostosować do potrzeb i nastroju, a także dowolnie ją zmieniać – raz wyeksponować kwitnący kwiat, a innym razem wyjątkowo piękny krzew.

  Montaż lampy najlepiej zlecić elektrykowi

  Prac przy instalacji elektrycznej nie należy wykonywać samodzielnie. Z tego powodu dla lamp ogrodowych stojących, które trzeba podłączyć za pomocą kabli podziemnych, obowiązuje zasada: zawsze zatrudniać specjalistę. Albo przynajmniej poprosić go o poradę. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.

  Czujnik ruchu

  Lampa cogrodowa stojąca wyposażona w taki czujnik zyskuje bardziej praktyczny charakter. Światło włącza się tylko wtedy, kiedy jest potrzebne, a po określonym czasie ponownie się wyłącza, co zapewnia oszczędność prądu (lub akumulatora w modelach solarnych). Dzięki czujnikom ruchu ogród jest także bezpieczny, i to w dwójnasób – po pierwsze, eliminują ryzyko potknięcia, a po drugie - utrudniają życie włamywaczom.

  W przypadku lamp ogrodowych z czujnikiem ruchu warto też zwrócić uwagę na kąt wykrywania. Jeśli jest za duży, może też objąć posesję sąsiada. Z kolei za mały będzie kontrolował tylko niewielki obszar, co ucieszy złodziei. Popularne modele o kącie wykrywania 120 stopni pozwolą wykryć ruch na ścieżkach i podjazdach, nie zadziałają jednak, gdy ktoś zbliża się do domu z przeciwnej strony. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kąt 360 stopni, który można również dostosować indywidualnie za pomocą osłon.

  Lampa ogrodowa stojąca Fabrizio, czujnik ruchu, LED (9988154)

  Czy dostępne są również solarne lampy ogrodowe stojące?

  Słońce jako źródło energii? Jak najbardziej – to ekologiczne i praktyczne rozwiązanie. Pozwala wyeliminować koszty zużycia prądu i plątaninę kabli. Lampy ogrodowe stojące zasilane energią słoneczną są zwykle wyposażone w grot ziemny. To sprawia, że są mobilne – można je szybko przenieść w inne miejsce. To doskonałe rozwiązanie dla fanów dekoracji i projektowania. Wskazówka: Solarne lampy ogrodowe najlepiej zamocować w miejscach najbardziej nasłonecznionych w ciągu dnia. Tylko w ten sposób prawidłowo naładujemy ich akumulatory.

  Z jakich materiałów powinny być wykonane lampy ogrodowe stojące?

  Czy powinny być wytrzymałe? Ależ oczywiście – właśnie to zapewnia stal szlachetna. Do zastosowań pod gołym niebem nadają się też modele wykonane z aluminium i innych metali. Klosze ze szkła lub tworzywa sztucznego doskonale chronią źródło światła i gwarantują perfekcyjną jasność. Teraz pozostaje już tylko wybrać odpowiedni wzór i cieszyć się oświetleniem zewnętrznym. Nasz zespół doradców chętnie udzieli praktycznych wskazówek – dane kontaktowe znajdują się poniżej.

  ATLANTE - dekoracyjna lampa na cokół (9023135)
  Grafitowa lampa ogrodowa stojąca EDANA (9630062)
  Dekoracyjna lampa ogrodowa stojąca ERINA, stal szlachetna (9960030)
  Atrakcyjna lampa ogrodowa stojąca Selina z gniazdem (9972021)
  Lampy ogrodowe stojące z funkcją dodatkową: gniazdem wtykowym

  Szybkie ładowanie telefonu w ogrodzie? Przycinanie żywopłotu nożycami elektrycznymi bez konieczności ciągnięcia za sobą bębna kablowego? Czemu nie? Teraz lampy ogrodowe stojące zapewniają nie tylko światło, ale i prąd. Dzięki dodatkowej funkcji, jaką jest gniazdo wtykowe, urządzenia te są znacznie bardziej funkcjonalne, niż mogłaby na to wskazywać ich nazwa.

  Okrągłe i szlachetne?

  Popularny wariant lampy ogrodowej stojącej– podstawa zwieńczona świecącą kulą w kolorze opalowej bieli – sprawia wyjątkowo piękne wrażenie. Światło odbija się łagodnie i delikatnie. Równomiernie oświetla otoczenie, nadając mu jeszcze bardziej przytulny charakter. Lampy ogrodowe stojące kule prezentują się szlachetnie nie tylko na obrzeżach ścieżek, ale również na murkach czy innych podwyższeniach. Inny popularny wzór to sama kula bez podstawy.

  Atrakcyjna lampa ogrodowa stojąca Vedran (9972082)
  Lampa Snowball biały z podstawą aluminiową 30 cm (3050023)

  Jaki stopień ochrony gwarantuje bezpieczeństwo lampy ogrodowej stojącej?

  To ważne, aby zwracać uwagę na stopień ochrony, na przykład IP44. Pierwsza cyfra oznacza ochronę przed ciałami obcymi, natomiast druga przed wilgocią. Lampy ogrodowe stojące są narażone na opady deszczu, powinny więc mieć co najmniej stopień ochrony IP44 (oczywiście wyższy też nie zaszkodzi). IP44 zabezpiecza przed ciałami obcymi o średnicy powyżej jednego milimetra, a także przed rozpryskami wody. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie – w tym komponenty elektryczne – doskonale poradzi sobie z deszczem i nie będzie stanowić źródła zagrożenia.

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.