Skrzynki na listy

Skrzynki na listy

Stylowe i bezpieczne odbieranie korespondencji

srebrna skrzynka na listy Radius

W jaki sposób należy montować skrzynki na listy?

Skrzynka na listy znajduje się najczęściej w pobliżu głównych drzwi wejściowych i jest przymocowana do ściany za pomocą kołków rozporowych. Zalecamy montaż w miejscu zacienionym, pozwoli to uchronić zawartość przesyłki przed wpływem warunków atmosferycznych.

Zgodnie z obowiązującymi normami wymiary szczeliny wrzutowej i wnętrza skrzynki na listy są dostosowane do wymiarów koperty w standardowym rozmiarze C4. Dzięki temu listonosz nie musi zginać ważnych dokumentów i zaprenumerowanych czasopism.

Przepisy nakazują właścicielom domów montaż skrzynki na listy na wysokości pomiędzy 70 a 170 cm. Poza zachowaniem odpowiedniej wysokości otworu wrzutowego istnieje obowiązek umożliwienia bezproblemowego dostępu do skrzynki na listy – w otoczeniu skrzynki nie mogą więc przebywać biegające swobodnie psy.

W przypadku nieprzestrzegania wytycznych odbiorca może zostać wykluczony z usługi dostawy poczty.

Właściciel domu może za to samodzielnie zdecydować o wyglądzie skrzynki. Oprócz bardzo popularnych skrzynek na listy ze stali szlachetnej dostępne są również modele w kolorze antracytowym i warianty retro. Niektóre skrzynki pocztowe są dodatkowo wyposażone w osobną przegródkę na czasopisma.

czarna skrzynka na listy Juliana
Antracytowa skrzynka na listy ze zintegrowanym oświetleniem LED na czujnik.
brązowa skrzynka na listy Clayre & Eef
Skrzynka pocztowa w stylu retro z małym otworem wrzutowym w górnej części skrzynki.
srebrna skrzynka na listy Heibi

Jakie są alternatywy dla ściennych skrzynek na listy?

Oprócz skrzynek na listy przeznaczonych do montażu na ścianie dostępnych jest również wiele stojących skrzynek na listy, które można umieścić na stojaku w niemal każdym miejscu na posesji. Również w tym przypadku obowiązują jednak opisane powyżej wytyczne.

Wolnostojące skrzynki na listy są zwykle zabetonowywane w odpowiednio dużym fundamencie, co zapewnia ich stabilność przy każdej pogodzie. Inne modele – wyposażone w podstawę – są montowane za pomocą stabilnych połączeń śrubowych.

Ogromną zaletę stanowi umieszczona z przodu osłona, która zapewnia optymalną ochronę korespondencji przed deszczem i wilgocią.

Jakie korzyści oferują skrzynki na listy ze stali szlachetnej?

Skrzynki pocztowe ze stali szlachetnej to najczęstszy wybór w przypadku właścicieli domów i dużych osiedli mieszkaniowych. Dzieje się tak z kilku powodów. Stal szlachetna jest mniej podatna na korozję, bardziej stabilna, bardziej odporna na działanie temperatury oraz łatwiejsza w pielęgnacji, a poza tym świetnie się prezentuje.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu 22 307 14 83 lub poprzez formularz kontaktowy.

srebrna skrzynka na listy Albert Leuchten
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.