Tylko

Extra -10% od 549 zł & -13% od 749 zł**

Rabat do 55%* na wewnętrzne oświetlenie

Świetlówki kołowe

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Position
Cena
Średnica (cm)
Wersja
Średnia żywotność (h)
Oddawanie barw (Ra)
Zużycie energii w kWh/1000 h
Strumień świetlny (w lumenach)
Zawartość rtęci (mg Hg)
Pobór mocy (W)
Całościowy strumień świetlny (w lumenach)
Rodzaj gwintu
Producent
17 artykułów
Filtr
44,90 zł
69,90 zł
54,90 zł
54,90 zł
149,90 zł
69,90 zł
69,90 zł
69,90 zł
44,90 zł
149,90 zł
69,90 zł
69,90 zł
69,90 zł
134,90 zł
69,90 zł
69,90 zł
69,90 zł

Świetna sprawa: świetlówki kołowe

Świetlówki są dostępne w najróżniejszych wersjach: jako świetlówki liniowe, U-kształtne i kołowe. W wariancie w kształcie pierścienia nazywa się je świetlówkami kołowymi. Świetlówki kołowe działają zgodnie z zasadą działania świetlówek, należąc do lamp wyładowczych: wytwarzają jasność poprzez wyładowanie elektryczne. W szklanym korpusie znajduje się gaz szlachetny, który gdy płynie prąd, wysyła promieniowanie. To promieniowanie wchodzi w reakcję z warstwą luminoforu wewnątrz korpusu świetlówki kołowej, która wówczas świeci. Z technicznego punktu widzenia żarówka - w tym przypadku świetlówka kołowa - sama zapewnia światło. Sama oprawa oświetleniowa jest "tylko" osłoną, pięknym opakowaniem świetlówki kołowej lub tego źródła światła.

Komfortowe oświetlenie, mniejszy wzrost temperatury, okrągły kształt: świetlówka kołowa

Zakres stosowania świetlówek kołowych - tak jak ogólnie świetlówek - stale był powiększany. Nie są one już skazane tylko na pomieszczenia użytkowe, lecz znajdują zastosowanie we wszystkich możliwych miejscach domu: w kuchni, salonie lub przedpokoju, jak również w pomieszczeniach do majsterkowania. Ze względu na swój kształt świetlówki kołowe nadają się wspaniale jako żarówki do okrągłych lamp wszelkiego rodzaju, znajdą więc zastosowanie zarówno w lampach wiszących, jak i stojących, ściennych lub lampach do lustra w łazience. Do zalet świetlówek kołowych należy ich energooszczędność. W porównaniu ze zwykłą żarówką, która przekształca tylko 5% zużytej energii na światło, a 95% na bezużyteczne ciepło, świetlówka wytwarza 29 % światła. Cieszy również względnie długi okres użytkowania świetlówki kołowej ponad 8.000 godzin. Dlatego należy zaklasyfikować ją jako bardziej ekonomiczną niż przykładowo zwykła żarówka, której okres użytkowania wynosi około 1000 godzin.

Pokaż więcej Ukryj

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH