Lampy sufitowe do sypialni

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy sufitowe do sypialni – w sypialni nie zawsze jest ciemno

  Lampy sufitowe do sypialni

  W nocy, podczas snu, w sypialni jest ciemno - to prawda. W ciągu dnia słońce zagląda przez okno i rozświetla pomieszczenie. Można by pomyśleć, że w związku z tym w sypialni nie jest potrzebne sztuczne oświetlenie - nic jednak bardziej mylnego.

  Lampa sufitowa jest tutaj nieodzownym elementem wyposażenia. Jesienią i zimą rano jest jeszcze ciemno, a do ubierania się niezbędne jest dobre oświetlenie. Nie każda sypialnia jest odpowiednio nasłoneczniona. Oświetlenie potrzebne jest w takim wypadku również w ciągu dnia, np. podczas ścielenia łóżka.

  Oświetlenie powinno też oczywiście podkreślać przytulny charakter pomieszczenia. Dużą rolę odgrywa w tym przypadku lampa sufitowa. W sypialni przydają się również lampki nocne i oprawy meblowe do stale ciemnych szaf na ubrania.

  Jaki plafon sprawdzi się najlepiej w sypialni?

  Z reguły w sypialni jest tylko jedno przyłącze sufitowe. Aby uzyskać odpowiednią jasność, w przypadku większych pomieszczeń stosuje się wielopunktowe lampy sufitowe, tzn. lampy z kilkoma źródłami światła (w jednym kloszu lub wyposażone w wiele kloszy).

  Skąd wiadomo, ile światła potrzeba, aby w sypialni było naprawdę jasno? Wystarczy obliczyć, ile potrzebnych jest w sumie lumenów (lm). To właśnie jednostka miary jasności. Liczbę lumenów można znaleźć w naszym sklepie przy każdym źródle światła. Na każdy m² potrzeba od 100 do 150 lm.

  Przykład: pomieszczenie o powierzchni 10 m² wymaga około 1000 do 1500 lumenów.

  Jakie materiały sprawdzają się najlepiej w przypadku lamp sufitowych do sypialni?

  Wiele się mówi na temat potrzeby światła w sypialni. Jednak plafony mają nie tylko zapewniać jasność, ale również podkreślać przytulny wygląd pomieszczenia. Właśnie dlatego w lampach sufitowych tak często wykorzystuje się tekstylne klosze i drewniane podstawy.

  Oba materiały zawsze wyglądają ciepło i przytulnie. Tekstylny klosz sprawia, że światło lampy sufitowej wydaje się dużo bardziej miękkie. Nie jest to nowe odkrycie, jednak wyjaśnia, dlaczego już nasi dziadkowie stosowali takie tekstylne klosze w swoich sypialniach. Kiedyś tkaninowe klosze były pokryte kwiatowymi nadrukami lub posiadały perforowane wzory, dzisiejsze klosze tekstylne są raczej proste i ponadczasowo nowoczesne.

  Lampy sufitowe do sypialni

  Jakie wzornictwo króluje w przypadku lamp sufitowych do sypialni?

  Nie bez powodu niektóre klasyki oświetlenia z ery Bauhausu są popularne nawet po upływie stu lat. Po prostu ich design jest zredukowany do podstawowych kształtów, przez co jest ponadczasowy i ma maksymalną wartość użytkową. Każdy, kto szuka nowoczesnego wyposażenia, szuka właśnie takiej prostoty: mebli i lamp, które za jedno lub dwa pokolenia nadal będą tak samo atrakcyjne jak dzisiaj i których wzornictwo podkreśli czystą, przejrzystą strukturę pomieszczenia.

  Wielu renomowanych designerów postawiło przed sobą zadanie zaprojektowania idealnej lampy sufitowej. Na przykład firma Bopp z Niemiec. Dyrektor firmy, Leonhard Bopp, opisuje idealną lampę w następujący sposób: „Musi dobrze wyglądać, a od strony technicznej zapewniać użytkownikowi możliwość sterowania barwą światła lub idealnego dostosowania jasności. To właśnie cechy, które według mnie powinna mieć idealna lampa.

  Jeśli praktyczny charakter i ponadczasowość idą w parze, to lampa sufitowa perfekcyjnie sprawdzi się w sypialni.

  Jaka żarówka pasuje do lampy sufitowej do sypialni?

  Zdecydowanie żarówka LED - od dawna wiadomo, że nowoczesne żarówki emitują różne barwy światła. Aby lampy sufitowe zapewniały w sypialni przyjemne światło sprzyjające wypoczynkowi, należy sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu następujące cechy:

  • Barwa światła: ciepła biel (poniżej 3 300 kelwinów) zalecana do wszelkiego rodzaju pomieszczeń mieszkalnych.
  • Oddawanie barw: co najmniej Ra 80 lub wyższe, aby zapewnić np. prawidłowe odwzorowywanie kolorów odzieży.
  • Lumeny: aby określić perfekcyjną jasność w sypialni, należy przeprowadzić opisane wyżej obliczenia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ „waty” nie są dzisiaj miarodajną wartością.
  • Oprawa: LED są dzisiaj produkowane jako modernizowane źródła światła retrofit (jeśli nie są wbudowane na stałe). Oznacza to, że są wyposażone w gwinty, które można wkręcać w zwykłe oprawy. Przy każdej lampie sufitowej do sypialni można znaleźć link do odpowiedniej żarówki LED. A jeśli w sypialni jest już lampa sufitowa? Wtedy wystarczy jeszcze raz sprawdzić, jaką ma oprawę i jaki gwint musi mieć nowa żarówka LED.
  • Możliwość ściemniania: aby mieć możliwość ściemniania światła LED, w szczegółach dotyczących produktu musi znajdować się informacja (w przeciwieństwie do żarówki tradycyjnej), że żarówka jest ściemniana. Wszystkie żarówki tradycyjne były ściemniane, żarówki LED niestety takie nie są. Informacje na temat odpowiedniego ściemniacza można uzyskać od naszego zespołu doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
  Lampy sufitowe do sypialni

  Jakie korzyści płyną ze stosowania żarówek LED Smart Home w lampach sufitowych do sypialni?

  Technologie oświetleniowe Smart Home sprawdzają się doskonale w całym domu. W sypialni, a w szczególności w lampach sufitowych zapewniają jednak kilka bardzo wyjątkowych korzyści:

  Oświetlenie Smart Home można zaprogramować zgodnie z rytmem dobowym: codziennie rano można budzić się z coraz jaśniejszym światłem lampy sufitowej. Dodatkowo można ustawić lekko niebieskawą barwę światła do aktywizowania w dzień i lekko czerwonawą ciepłą biel wieczorem, aby zapewnić relaks.

  Ściemnianie i wprowadzanie ustawień za pomocą smartfona: bądźmy szczerzy – niemal wszyscy używają smartfona przed snem. Przeglądanie internetu, chatowanie ze znajomymi... Telefon można więc wykorzystać również do włączania i wyłączania oświetlenia oraz zmiany lub ściemniania barwy światła – zamiast ciągle wstawać do przełącznika światła, który i tak nie zapewnia tych wszystkich funkcji.

  Możliwość korzystania ze wszystkich zalet technologii LED:

  • długa trwałość do ponad 30 lat (w przypadku 4 godzin eksploatacji dziennie)
  • wysoka odporność na przełączanie (można się bawić światłem do woli)
  • natychmiast 100% jasności (brak konieczności oczekiwania na światło, kiedy kolejny raz wpada się do sypialni, tym razem po czapkę)
  • duża oszczędność i korzyści dla środowiska (mniejsze zużycie energii – większa jasność)
  • i oczywiście, co nie mniej ważne: brak rtęci
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.