Lampy zewnętrzne LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy zewnętrzne LED – kto ich nie używa, traci czas i pieniądze.

  Minęły już czasy, kiedy to trzeba było rozkręcać swoją lampę zewnętrzną co kilka tygodni, by ponownie wymienić przepaloną żarówkę. Czasy, w których utrzymanie 40-watowej żarówki na elewacji kosztowało w ciągu roku tyle, co obiad dla dwóch osób w dobrej restauracji. Dzisiaj do oświetlania terenów zewnętrznych, a także wnętrz wykorzystuje się technologię LED.

  Lampy zewnętrzne LED oferują:

  • dużą oszczędność energii: 90% w porównaniu do żarówki tradycyjnej o tej samej jasności
  • długą trwałość: do 50 000 godzin bezobsługowej pracy
  • natychmiast 100% jasności: to ważne dla czujników ruchu i ochrony antywłamaniowej
  • dużą odporność na przełączanie: częste włączanie i wyłączanie światła nie jest już problemem
  Lampy zewnetrzne

  Jakiej klasy ochronności wymaga lampa zewnętrzna LED?

  Lampy zewnętrzne LED muszą wiele znieść: narażone są na różne warunki atmosferyczne.

  Największy problem wszystkich lamp zewnętrznych to wilgoć. Jednak nie jest ona tak samo kłopotliwa w każdym miejscu na posesji. Lampa zewnętrzna umieszczona pod dachem rzadko ma kontakt z wodą. Za to lampa podwodna przez cały czas.

  Różne miejsca montażu wymagają zastosowania różnych stopni ochrony (IP). Często stosowany jest stopień IP44, który stanowi zabezpieczenie przed ciałami obcymi o średnicy równej lub większej niż 1 mm oraz przed wodą rozpryskową. Lampy podwodne wymagają stopnia ochrony IP68, który zapewnia pyłoszczelność i ochronę przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie. Wiele opraw wpuszczanych podłogowych posiada stopień ochrony IP67 – stanowi on zabezpieczenie przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie w przypadku intensywnych opadów deszczu. Wszystkie niezbędne informacje na temat ochronności można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu w rubryce „stopień ochrony”.

  Szczegółowe objaśnienie poszczególnych stopni ochrony można znaleźć w poniższej tabeli:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem
  Lampy zewnetrzne

  Ile watów powinna mieć lampa zewnętrzna LED?

  Ze względu na różną skuteczność świetlną (stosunek pobranej energii do wyprodukowanego światła) i różną jakość wykonania diod LED zużycie energii w watach nie daje dzisiaj żadnego pojęcia o jasności źródła światła. Punkt odniesienia stanowi wartość w lumenach (można ją znaleźć w szczegółach dotyczących produktu przy każdej lampie zewnętrznej LED i każdej żarówce LED).

  Lampa zewnętrzna LED taka jak lampa ścienna, słupek oświetleniowy lub lampa sufitowa zewnętrzna, powinna zapewniać jasność o wartości 500-1000 lumenów. Ze względu na różną efektywność energetyczną żarówek zużycie energii wynosi od 7 do 15 watów. Dla porównania: żarówka tradycyjna zużyłaby w tym przypadku około 40-75 watów. To ogromna oszczędność energii!

  W przypadku oświetlenia dekoracyjnego do terenów zewnętrznych nie ma żadnych wytycznych. Ma świecić tak jasno, aby światło tworzyło piękną atmosferę oświetleniową. Z reguły jest to 10-20 lumenów przy zużyciu ok. 1 wata energii. Ze względu na bardzo niskie zużycie energii oświetlenie dekoracyjne LED do terenów zewnętrznych jest często zasilane energią słoneczną. Oznacza to brak kosztów energii elektrycznej!

  Jakie są rodzaje lamp zewnętrznych LED?

  Lampy zewnetrzne
  Lampy zewnetrzne
  Lampy zewnetrzne

  Oświetlanie posesji lampami zewnętrznymi LED nie musi się wiązać z koniecznością rezygnacji z jakiegokolwiek rodzaju lamp – wszystkie są dostępne z technologią LED! A jeśli brakuje jakiegoś produktu, np. w specjalnym stylu, zawsze można użyć tradycyjnej lampy z oprawą i wkręcić do niej odpowiednią żarówkę LED. W ten sposób można korzystać ze wszystkich zalet technologii LED.

  • Podobnie jak konwencjonalne lampy ścienne, również kinkiety zewnętrzne LED posiadają często obudowę ze stali szlachetnej. Ten wytrzymały materiał to obok wysokiej jakości tworzyw sztucznych optymalny wybór do zastosowań na zewnątrz budynków. Wysokiej jakości markowe lampy ścienne z czujnikiem produkuje np. firma Steinel.
  • Słupki oświetleniowe LED są lepsze od konwencjonalnych słupków oświetleniowych, ponieważ kompaktowa technologia oświetleniowa umożliwia projektowanie zupełnie nowych konstrukcji. Niektóre słupki oświetleniowe LED są bardzo płaskie, co nigdy nie byłoby możliwe w przypadku żarówek tradycyjnych. Nowoczesne diody LED można też stosować w połączeniu z klasycznym wzornictwem. Bardzo atrakcyjne kombinacje tworzy między innymi Philips w serii produktów „Robin”.
  • Reflektory LED zapewniają dobrą widoczność na podjeździe – a przy tym zużywają znacznie mniej energii niż reflektory konwencjonalne. W tym przypadku odpowiednim wyborem będą zawsze produkty takich marek jak np. Osram.
  • Oprawy wpuszczane LED oświetlają wjazdy na posesję lub fasady budynków i oferują jedną bardzo istotną korzyść: dzięki trwałej technologii oświetleniowej przez wiele lat nie trzeba się martwić koniecznością manipulowania przy oprawie wpuszczanej w celu wymiany żarówki.
  • Lampy sufitowe zewnętrzne z technologią LED stosuje się – podobnie jak warianty tradycyjne – np. na zadaszonym tarasie. Również w tym przypadku można się cieszyć najlepszą jakością światła bez obaw o konieczność wymiany żarówki.
  • Bardzo wiele elementów oświetlenia dekoracyjnego LED do terenów zewnętrznych nie wymaga już podłączenia do źródła zasilania. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii można je zasilać energią słoneczną lub bateriami. Oświetlenie dekoracyjne to na przykład prześliczne łańcuchy świetlne lub elastyczne węże świetlne. Wiele artykułów dekoracyjnych jest dodatkowo wyposażonych w funkcję skokowej zmiany barw RGB, którą można sterować bezpośrednio na oprawie lub za pośrednictwem pilota.
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.