Akumulatory

Bezpieczne i kompaktowe: Akumulatory

Akumulator, nazywany także akumulatorkiem, jest elektrochemicznym magazynem energii i prądu. Często akumulator jest utożsamiany z baterią, jednakże te dwa pojęcia różnią się. Pojęcie nadrzędne baterii brzmi "bateria pierwotna", a dla akumulatorka jest to "bateria wtórna". Może to być traktowane jako wskazówka mówiąca o tym, że akumulatory w przeciwieństwie do baterii można powtórnie naładować.

Akumulatory i ich stosowanie

Istnieje coraz więcej urządzeń przenośnych przemysłu multimedialnego. Całodobowa wymiana informacji, czy to prywatnych czy zawodowych, stała się prawie czymś oczywistym. Zależy ona między innymi także od mocnych akumulatorów. Akumulatory znajdują się na przykład w telefonach komórkowych i laptopach, ale także są źródłem zasilania w prąd dla lamp - na przykład lamp solarnych. Te z kolei dają swoim użytkownikom możliwość korzystania z energooszczędnego i niezależnego od prądu oświetlenia zewnętrznego. Akumulator odgrywa tu ważną rolę - w ciągu dnia pod wpływem promieniowania słonecznego za pomocą panelu solarnego ładuje się. Całkowicie naładowany akumulator oddaje energię przez okres do dziesięciu godzin, a lampa solarna zapewnia jasność właśnie przez ten czas.

Zasada działania akumulatora

Akumulatory gromadzą energię wskutek reakcji chemicznej, w której bierze udział między innymi substancja przewodząca prąd, tzw.elektrolit. Elektrolit przewodzi elektrycznie dzięki swobodnym jonom o przeciwnych ładunkach. Długość działania akumulatora zależy także od sposobu jego użytkowania. Naładowane akumulatory, które nie są używane przez dłuższy czas, mogą się samoistnie stopniowo rozładowywać. Jeżeli jakiś sprzęt - na przykład laptop - może być używany z zasilaniem sieciowym, zaleca się wyjąć akumulator. I tak obniża się liczba cyklów ładowania i rozładowywania i jego okres użytkowania wydłuża się.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 09:00 do 18:00

piątek
od 09:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.