Oświetlenie przemysłowe
OŚWIETLENIE HAL I OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE

Oświetlenie hal przemysłowych

Oświetlenie przemysłowe ma znaczący wpływ na produktywność i bezpieczeństwo. Zoptymalizowane oświetlenie hal sprawia, że miejsce pracy jest bezpieczniejsze i poprawia samopoczucie pracowników. Ponadto wszystkie czynności mogą być wykonywane optymalnie. W tym celu stosuje się pozbawione efektu migotania lampy przemysłowe o wysokiej jasności i odpowiednim stopniu ochrony IP, a także w zależności od konkretnych wymagań czujniki i system sterowania oświetleniem DALI.

Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna w oświetleniu przemysłowym

Profesjonalny, zorientowany na konkretne zastosowanie projekt oświetlenia zawiera rekomendacje dotyczące zaawansowanego oświetlenia halowego LED w branży przemysłowej. Oświetlenie przemysłowe LED jest ekonomiczne i zrównoważone, a wymiana starszych źródeł światła na LED opłaca się w długoterminowej perspektywie.

Podczas planowania oświetlenia pod uwagę brane są między innymi:

  • prawidłowe rozmieszczenie i odstępy między oprawami LED,

  • wysokiej jakości osłony zapewniające niską utratę jasności i wysoką kontrolę olśnienia,

  • zgodność z architekturą pomieszczenia i właściwościami odbicia światła.

Oprawy zwieszane w halach przemysłowych

Szczegółowe wymogi związane z oświetleniem pomieszczeń i stanowisk pracy znajdujących się wewnątrz obiektów określono w normie PN-EN 12464-1:2012.

Dodatkowe oszczędności zapewnia sterowanie oświetleniem dostosowane do indywidualnych potrzeb, na przykład za pomocą opraw przemysłowych z czujnikami. Z drugiej strony, dobre samopoczucie pracowników zapewnia oświetlenie przemysłowe HCL, które dostosowują natężenie oświetlenia i temperaturę barwową do naturalnego biorytmu.

Pracownik w kasku

Wymogi prawne dotyczące oświetlenia przemysłowego

Istnieje również wiele wymogów prawnych dotyczących oświetlenia przemysłowego. Regulują między innymi minimalne poziomy minimalne poziomy oświetlenia dla określonych obszarów roboczych, a także szereg parametrów dotyczących oświetlenia hal, takich jak wartość olśnienia. Informacje można znaleźć w normie 12464-1.

Dobre oświetlenie wymaga profesjonalnej porady

Koszty serwisowania oświetlenia hali

Pod względem kosztów konserwacji oświetlenia przemysłowego, oprawy LED znacznie przewyższają tradycyjne oświetlenie. Konwencjonalne źródła światła, takie jak świetlówki kompaktowe lub lampy wyładowcze, szybko się psują, żółkną lub zaczynają migotać. Koszty konserwacji

1. koszty materiałowe związane z wymianą lamp i akcesoriów

2. koszty robocizny i konserwacji

3. ochrona gwarancyjna i czas jej trwania

Przedstawienie obliczeń kosztów konserwacji

Natomiast oświetlenie hal LED zapewnia niezawodną żywotność nawet przez 30 lat, a także jest znacznie bardziej energooszczędne dzięki lepszej efektywności świetlnej. Nasza oferta w zakresie planowania oświetlenia pomoże wybrać efektywny i ekonomiczny system oświetlenia dostosowany do konkretnych potrzeb.

Zapoznaj się z ofertą

Żywotność

LED kontra tradycyjne źródło światła

Wysokiej jakości diody LED mają żywotność do 100.000 godzin pracy i są do 90% bardziej energooszczędne niż konwencjonalne żarówki. Te ostatnie osiągały maksymalną żywotność tylko do 1.000 godzin i były również wrażliwe na częste przełączanie.

Typ źródła światła Żywotność (w godzinach) Lumen Czas świecenia (przy 60 godzinach/tydzień)
Lampa żarowa 1.000 h 0,3 roku
Lampa halogenowa 2.000 - 4.000 h 0,6 - 1,2 roku
Lampa energooszczędna 10.000 h 3 lata
Lampa LED 15.000 - 100.000 h 5 - 32 lata
Bez migotania, jednolite światło, bez odblasków

Wysoka jakość jest niezbędna w przypadku oświetlenia przemysłowego. Wysokiej jakości oświetlenie halowe LED charakteryzuje się wyjątkowo długą żywotnością, dzięki czemu praktycznie nie wymaga konserwacji. Zużywa mniej prądu, dzięki czemu koszty są znacznie niższe, co stanowi bardzo istotną kwestię. A ponadto nie migocze, nie oślepia i zapewnia jednorodne światło, co wpływa pozytywnie na produktywność i komfort w miejscu pracy.

HCL

Human Centric Lighting (HCL) to system oświetlenia przemysłowego, który dostosowuje się do naturalnego biorytmu ludzi, a tym samym pracowników. Spektrum kolorów światła automatycznie dostosowuje się do spektrum światła słonecznego: ciepła biel rano, chłodna biel w południe i światło zachodzącego słońca wieczorem. Efekt ten poprawia samopoczucie i produktywność pracowników.

Oświetlenie sieciowe w sektorze przemysłowym

Oświetlenie hal DALI i LED

DALI jest szeroko rozpowszechnionym, niezawodnym systemem sterowania oprawami oświetleniowymi wykorzystującym technologię LED. Konwencjonalne lampy były często ściemniane za pomocą ściemniaczy fazowych. W projektach oświetlenia wykorzystujemy integrację systemu DALI ze specjalnymi sterownikami LED, w zależności od indywidualnych okoliczności i możliwości. Oferujemy również rozwiązania do sterowania DALI drogą radiową i bramki do komunikacji między DALI a różnymi systemami inteligentnego budynku.

Kontakt

Przetwarzanie danych wynikające z korzystania z formularza kontaktowego odbywa się zgodnie z polityką prywatności.

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH