Choinki

Polecane produkty w tej kategorii

  Świąteczny nastrój – sztuczna choinka i piękne oświetlenie w jednym

  Nie gubi igieł, wygląda świeżo przez wiele lat i w dłuższej perspektywie stanowi bardzo oszczędne rozwiązanie. Mowa oczywiście o sztucznej choince z nastrojowym oświetleniem. Jest dostępna w różnych wersjach – od łudząco przypominającej prawdziwą do stylizowanej – i zapewnia świąteczną atmosferę zarówno w salonie, jak i w ogrodzie.

  Jak realnie wygląda sztuczna choinka świąteczna?
  Sylwetka choinki drzwi Fairybell® - 2,10 m

  Jak bardzo sztuczna choinka przypomina prawdziwą?

  Co zrobić, gdy przekonują nas zalety sztucznego drzewka, ale chcemy, żeby jednak wyglądało jak prawdziwe? To żaden problem. Są modele, w przypadku których na pierwszy rzut oka nie da się stwierdzić, czy gałązki i igły są prawdziwe. Ale bądźmy szczerzy: przy bliższych oględzinach wszystko staje się jasne. Ostatecznie chodzi przecież o świąteczny nastrój – a sztuczna choinka potrafi go zapewnić tak samo dobrze jak jej iglasty kolega z lasu.

  Na co trzeba zwrócić uwagę?

  Przed zakupem sztucznej choinki trzeba rozważyć kilka kwestii. Czy ma być ponadczasowo skromna ? Wyglądać jak świeżo wycięta w lesie? A może właśnie nie powinna wyglądać jak prawdziwa i mieć na przykład białe gałązki albo tworzyć całkowicie stylizowaną kreację? W następnej kolejności trzeba określić wielkość drzewka oraz miejsce, w którym ma zostać ustawione – w salonie czy w ogrodzie.

  W przypadku zastosowania na zewnątrz dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego stopnia ochrony (objaśnienie: tabela poniżej). Jak widać, nie ma jednej perfekcyjnej sztucznej choinki. Dostępnych za to jest wiele wspaniałych modeli dostosowanych do różnych potrzeb, które spełniają wszelkie indywidualne wymagania. Potrzebna pomoc w wyborze? Prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców – dane kontaktowe można znaleźć poniżej. 

  Jak montuje się sztuczną choinkę?

  Nie ma uniwersalnych instrukcji montażu sztucznej choinki. W świecie sztucznych drzewek – podobnie jak w naturze – nic nie jest dokładnie takie samo. W przypadku mocno stylizowanych drzewek na trójkątną podstawę naciąga się po prostu elastyczną, tkaninową taśmę z nylonowymi klipsami kablowymi i wieloma diodami LED. Małe drzewka przeznaczone do umieszczenia w skrzynkach balkonowych nie wymagają montażu. Wystarczy wyjąć je z kartonu i od razu można się cieszyć nastrojowym oświetleniem. Są oczywiście również modele, w przypadku których trzeba przymocować gałęzie do pnia. Nie jest to jednak skomplikowana czynność.

  Jakie rozmiary mają sztuczne choinki?

  Wybór jest ogromy – od maleńkich mini-drzewek do skrzynek balkonowych, aż po prawdziwe olbrzymy o wysokości dziesięciu metrów, które królują w ogródku przed domem. Najpierw należy się zastanowić, do jakich celów ma służyć drzewko i czy sufit nie będzie stanowił ograniczenia. Później najlepiej użyć filtra „wysokość” i bezpośrednio wprowadzić wymagany wymiar.

  Zielona dioda LED Tia Tia w torbie jutowej - wysokość 35 cm
  Fairybell® choinka bożonarodzeniowa, 10 m, 2000 diod LED

  Jakie modele są dostępne do wnętrz - nowoczesne choinki, a może klasyki?

  W mieszkaniu ma zagościć sztuczna choinka? W naszej ofercie można znaleźć najróżniejsze modele, na przykład:

  • okazałe, 2-metrowe modele z ośnieżonymi końcówkami i błyszczącymi światełkami,
  • całkowicie białe drzewka z lampkami emitującymi światło o barwie ciepłej bieli i wyposażone w zintegrowany programator czasowy,
  • w pełni udekorowane choinki z oświetleniem do ustawienia na stoliku w salonie,
  • konturowe choinki LED tworzące stylową grę świateł.

  Jakie modele są dostępne do zastosowań zewnętrznych?

  Oprócz prawdziwych drzew w ogrodzie przydałaby się ładna sztuczna choinka, która zapewni wspaniałą atmosferę świetlną? Balkon i taras również wymagają świątecznych dekoracji świetlnych? Trudny wybór, ponieważ do zastosowań zewnętrznych dostępne są najróżniejsze modele choinek, na przykład:

  • świecące choinki konturowe o wysokości do dziesięciu metrów, które wzbudzają zachwyt już z bardzo dużej odległości,
  • malutkie drzewka z grotem ziemnym do skrzynek balkonowych zapewniające nastrojowe oświetlenie,
  • nagie, zimowe drzewka z uroczymi akcentami świetlnymi.
  Fairybell® choinka bożonarodzeniowa z masztem, 4 m
  Choinka na Boże Narodzenie do przyklejania 4-częściowego zestawu
  Śnieżny błyszczące drzewo LED Isaac

  Ważna informacja: jeśli sztuczna choinka ma zostać umieszczona w ogrodzie, trzeba uwzględnić, że będzie tam stała w śniegu albo w deszczu. To bardzo niekorzystne warunki dla instalacji elektrycznej. Dlatego w przypadku zastosowań zewnętrznych zawsze trzeba zadbać o odpowiedni stopień ochrony. W przypadku świecących drzewek przynajmniej IP44. W ten sposób lampy będą zabezpieczone przed ciałami obcymi o średnicy większej niż jeden milimetr, a także przed bryzgami wody. Obszerne zestawienie można znaleźć w poniższej tabeli:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Czy sztuczne choinki są dostępne tylko w wersji z oświetleniem?

  Jak przystało na sklep z lampami i artykułami oświetleniowymi w lampy.pl skupiamy się na choinkach z oświetleniem. Ale w naszej ofercie posiadamy oczywiście również odpowiednie łańcuchy świetlne, dzięki którym można samodzielnie ozdobić własną choinkę – niezależnie od tego, czy jest prawdziwa, czy sztuczna. Wystarczy rozejrzeć się w podkategorii łańcuchy świetlne.

  W razie wątpliwości, jaką sztuczną choinkę wybrać, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.