Gwiazdy bożonarodzeniowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Gwiazda bożonarodzeniowa – gwarancja jeszcze bardziej świątecznego nastroju

  Gwiazda betlejemska kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia podobnie jak pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki, odwiedzanie rodziny i znajomych oraz szukanie prezentów w ostatniej chwili. To nieodłączny element bożonarodzeniowych dekoracji – świecący klasyk, który dodatkowo podkreśla świąteczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. A design? Klasyczny i prosty albo bardzo nowoczesny i modny. Na przykład z dobrze widocznymi, nowoczesnymi źródłami światła LED. W modnym odcieniu miedzi albo w formie świecącego konturu. Podąża z duchem czasu, a mimo to nadal pozostaje naszą gwiazdą bożonarodzeniową.

  Jakie żarówki stosuje się w przypadku gwiazd bożonarodzeniowych?

  Zacznijmy od tego, że żarówek tradycyjnych nie wolno już stosować nie tylko w lampach wiszących itp., ale również w bardzo lubianych gwiazdach bożonarodzeniowych. To samo dotyczy lamp halogenowych. To przestarzała technologia, która nie przynosi nic dobrego ani rachunkom za prąd, ani portfelowi, ani środowisku naturalnemu. Przyszłość to technologia LED – również w przypadku gwiazd bożonarodzeniowych! I podobnie jak w przypadku lamp stołowych, ściennych i sufitowych, również w przypadku nowej gwiazdy bożonarodzeniowej trzeba będzie dokonać wyboru. Przede wszystkim w zakresie wzornictwa. I zdecydować, czy wybrać wersję z technologią LED zintegrowaną na stałe, czy wersję z wymiennymi żarówkami LED, czyli tzw. retrofitami. Świecące gwiazdy oferują obie opcje.

  Ile ramion ma gwiazda bożonarodzeniowa?

  Na pytanie: ile ramion powinna mieć gwiazda bożonarodzeniowa nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od faktu czy gwiazda ma być wystawna, czy prosta. W pierwszym przypadku może mieć nieco więcej ramion, w drugim natomiast warto postawić na klasykę i prostotę. Ostateczna decyzja należy jednak do użytkownika. A liczba ramion może być różna w zależności od tego, co się komu podoba. Są gwiazdy bożonarodzeniowe, które mają 5 ramion – albo 7, ale jest też wiele takich, które mają ich więcej. 8, 9 albo 10 – a nawet 18. Możliwości są nieograniczone.

  Gwiazda bozonarodzeniowa
  Gwiazda bozonarodzeniowa
  Gwiazda bozonarodzeniowa

  Jak złożyć i zamocować gwiazdę bożonarodzeniową?

  Oczywiście wszystko zależy od modelu wybranej gwiazdy bożonarodzeniowej. Niektóre gwiazdy nie wymagają składania. Wystarczy podłączyć wtyczkę do gniazda wtykowego, włączyć i gotowe. W przypadku innych montaż jest jednak konieczny. Ale bez obaw, to nie jest bardzo skomplikowane. Do każdej gwiazdy bożonarodzeniowej dołączona jest instrukcja montażu. Dzięki temu szybko można zamienić poskładany papier w przepiękną świecącą gwiazdę – takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się np. do powieszenia w oknie lub postawienia na parapecie.

  A propos okna i parapetu: jak zamontować złożoną gwiazdę bożonarodzeniową? Cóż, z montażem gwiazdy bożonarodzeniowej sprawa wygląda podobnie jak w przypadku jej składania. Wszystko zależy od modelu. Są np. gwiazdy ze stopą, które można ustawić na stole lub parapecie. Ale można też wybrać taką, którą trzeba zawiesić za pomocą ucha na kablu przyłączeniowym. Albo np. taką, którą można przykleić do szyby za pomocą przyssawki. A na zewnątrz? W tym przypadku również dostępne są gwiazdy bożonarodzeniowe, które można zawiesić za pomocą ucha na kablu przyłączeniowym albo po prostu postawić. Są też takie, które mocuje się w zimowym ogrodzie za pomocą odpowiedniego pręta.

  Czy dostępne są gwiazdy bożonarodzeniowe do zastosowań zewnętrznych?

  Gwiazda bozonarodzeniowa

  Ależ oczywiście! Przecież Mikołaj i inne ozdoby w najróżniejszych formach nie powinny świecić tylko w pomieszczeniach. Błyszczące, świecące ozdoby świąteczne są modne również w ogrodzie, na dziedzińcu, przy altanie ogrodowej i w każdym innym miejscu. A jakiej dekoracji świątecznej jak gwiazda bożonarodzeniowa nie może zabraknąć także na zewnątrz.

  Ale uwaga! Przy całej radości płynącej z dekorowania nie wolno zapominać, że pomimo tego, że gwiazda bożonarodzeniowa stanowi element świątecznych dekoracji zewnętrznych, nie oznacza automatycznie, że można ją tak po prostu ustawić w ogrodzie. Dzieje się tak dlatego, że podobnie jak inne lampy, również gwiazdy bożonarodzeniowe przeznaczone do zastosowań na terenach zewnętrznych muszą posiadać odpowiedni stopień ochrony. Na przykład IP44 – jeden z najczęściej stosowanych stopni ochrony również w przypadku gwiazd bożonarodzeniowych.

  W jakich kolorach i wzorach występują i z jakich materiałów są wykonane gwiazdy bożonarodzeniowe?

  Pozornie wydawałoby się, że wszystkie gwiazdy bożonarodzeniowe są takie same - białe lub kremowe dekoracje świąteczne, które można zawiesić w oknie. Nic bardziej mylnego! Podobnie jak w przypadku lamp stołowych, wiszących, ściennych lub np. lamp sufitowych wybór gwiazd bożonarodzeniowych jest ogromny, zarówno pod względem wzornictwa, jak i używanych materiałów, sposobów montażu czy kolorów. Poniżej można znaleźć kilka możliwości wyboru.

  Dostępne są gwiazdy bożonarodzeniowe...

  • do wnętrz i terenów zewnętrznych
  • ze stopą do ustawienia np. na parapecie lub komodzie
  • do zawieszenia lub ustawienia np. w zimowym ogrodzie
  • o bajkowym, klasycznym wzornictwie lub w abstrakcyjnych formach
  • w klasycznych kolorach, takich jak biały, czerwony czy kremowy, ale również w modnych barwach, takich jak błękit, czerń, miedź, złoto czy srebro
  • z wzorem i jednolite
  • z 5 ramionami, ale również np. z 18
  • z wymiennymi źródłami światła lub zintegrowanymi na stałe diodami LED
  • z modnymi, otwartymi źródłami światła albo takie, w których źródła światła są ukryte za papierowym dyfuzorem
  • o małych albo całkiem dużych rozmiarach
  • zasilane na prąd lub na baterie
  • z papieru, tworzywa sztucznego, metalu, drewna, szkła, a nawet z betonu
  • z pilotem lub bez
  Gwiazda bozonarodzeniowa
  Gwiazda bozonarodzeniowa
  Gwiazda bozonarodzeniowa
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.