oswietlenie ogrodowe

Wymarzone oświetlenie ogrodowe do aranżacji terenu zewnętrznego

Sezon ogrodowy to najlepszy czas na majsterkowanie, wypoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Pojawiają się więc pytania: jakie rodzaje oświetlenia zewnętrznego warto wybrać, by jak najlepiej rozjaśnić ścieżki wokół domu i w ogrodzie? Jakie oświetlenie będzie najbardziej korzystne do oświetlenia roślinności? Jak dobrać oświetlenie na spotkania na wolnym powietrzu, żeby nikomu z gości nie chciało się iść do domu – nawet długo po zachodzie słońca? Przedstawiamy nasze ponadczasowe i klasyczne rozwiązania, a także porady w sam raz na sezon ogrodowy!


Lampy solarne

Lampy solarne należą do oświetlenia zewnętrznego o wielu zaletach – są zarówno bezpiecznego, jak i estetyczne. Bez prądu, bez kabli, przenośne i łatwe w montażu. Za ich pomocą ogród w kilka chwil napełni się blaskiem!

Lampy solarne dekoracyjne

Dekoracyjne lampy solarne

Lampy solarne z czujnikiem ruchu

Lampy solarne z czujnikiem

Kule solarne

Kule solarne

Tipp

Lampy solarne potrzebują słońca – wiadomo. Dlatego moduł solarny należy w miarę możliwości kierować na południe. W ten sposób można uzyskać największą skuteczność ładowania.

Balkon i taras

Taras oraz balkon to miejsce wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi – zatem musi być wyjątkowy! Latem staje się niczym salon na świeżym powietrzu. Oczywiście zarówno jak domu, tak też na tarasie nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia!

Lampy stojące zewnętrzne

Lampy stojące

Girlandy

Łańcuchy i girlandy

Oświetlenie dekoracyjne zewnętrzne

Oświetlenie dekoracyjne

Tipp

Taras powinien być przytulny! Do tego potrzebne jest ciepłe białe światło o temperaturze barwowej poniżej 3300 Kelwinów.

Ogród w wersji smart

Inteligentne zarządzanie światłem w domu to już nie nowość – teraz czas na ogród. Sterowanie zewnętrznym oświetleniem za pomocą aplikacji na smartfonie lub zdalnego pilota jest praktyczne i sprawia radość. W łatwy sposób można zmienić barwę światła zależnie od okazji, wykorzystać funkcję ustawienia czasowego lub ściemnić oświetlenie, by stworzyć nastrój. Wszystko za sprawą inteligentnego oświetlenia w ogrodzie!

Inteligentne słupki oświetleniowe

Inteligentne słupki

Inteligentne lampy zewnętrzne dekoracyjne

Inteligentne dekoracje

Inteligentne kinkiety zewnętrzne

Inteligentne kinkiety

Tipp

Tradycyjne oświetlenie zewnętrzne w łatwy sposób może przybrać postać inteligentnego oświetlenia. Wystarczy wyposażyć oprawę w inteligentne źródło światła - i gotowe!.

Elewacja domu

Fasada domu to jego płótno. Nowoczesne kinkiety zewnętrzne oświetlą ścieżki wokół domu, zanurzą taras i balkon w przyjemnym świetle i rozjaśnią wejście do domu. Świetnie się sprawdzą także przy schodach do piwnicy i przy altance ogrodowej – warto zwrócić uwagę na modele z czujnikiem ruchu i zmierzchu, żeby się zapalały tylko wtedy, kiedy będą potrzebne.

Kinkiet z czujnikiem ruchu

Kinkiety z czujnikiem ruchu

Oświetlenie numeru domu

Oświetlenie numeru domu

kinkiety vzewnętrzne Up & Down

Kinkiety Up & Down

Tipp

Kinkiety z czujnikiem ruchu i zmierzchu są praktyczne - ponieważ światło zapala się tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebne - z korzyścią dla środowiska i naszego portfela.

Oświetlenie roślin

Oświetlenie roślin sprawi, że ogród nie zniknie w ciemności po zapadnięciu zmroku. Dobrym rozwiązaniem są reflektory punktowe i oprawy z grotem ziemnym, które można przenosić według swojego upodobania.

Reflektory zewnętrzne

Reflektory zewnętrzne

Reflektory podłogowe

Reflektory podłogowe

Reflektorki z grotem ziemnym

Reflektorki z grotem

Tipp

W strefach zadaszonych wystarczający jest stopień ochrony IP44, który chroni przed bryzgami wody ze wszystkich kierunków. Ze względu na warunki atmosferyczne zalecany jest jednak stopień ochrony IP55 lub wyższy.

Ścieżki i schody

Nawet nasz własny ogród, który znamy przecież jak własną kieszeń, po zmroku wygląda inaczej. Stopnie, podesty i nierówności – pojawiają się niepostrzeżenie – czasami nawet zapominamy o ich istnieniu. Goście mają jeszcze trudniej. Dlatego warto zadbać o właściwe oświetlenie!

Lampy ogrodowe stojące

Lampy ogrodowe stojące

Lampy najazdowe

Lampy najazdowe

Słupki oświetleniowe z czujnikiem ruchu

Słupki z czujnikiem

Tipp

Im wyższy słupek oświetleniowy, tym większą powierzchnię oświetla. Zatem przy wyższych oprawach oświetleniowych potrzeba mniej punktów świetlnych.

Dodatkowe źródło prądu

Plug & Shine oferuje kreatywne projektowanie ogrodów bez ograniczeń. Odporny na warunki atmosferyczne system LED można zainstalować bez specjalistycznej wiedzy, w każdej chwili można go rozbudować, a dzięki napięciu 24 V bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem.

Tipp

Słupki oświetleniowe z gniazdem wtykowym stanowią docelowe oświetlenie i zapewniają dostęp do sieci energetycznej, są dzięki temu podwójnie praktyczne

Plug & Shine

Inteligentne zarządzanie światłem w domu to już nie nowość – teraz czas na ogród. Sterowanie zewnętrznym oświetleniem za pomocą aplikacji na smartfonie lub zdalnego pilota jest praktyczne i sprawia radość. W łatwy sposób można zmienić barwę światła zależnie od okazji, wykorzystać funkcję ustawienia czasowego lub ściemnić oświetlenie, by stworzyć nastrój. Wszystko za sprawą inteligentnego oświetlenia w ogrodzie!


FAQ: Często zadawane pytania na temat oświetlenia ogrodowego

Jaki materiał jest najlepszy do lamp ogrodowych?

Jaki stopień ochrony IP musi mieć oświetlenie ogrodowe?

Jakie są zalety czujników ruchu w oświetleniu ogrodowym?

Ile lumenów potrzeba do oświetlenia ogrodowego?

Jakie lampy są lepsze do oświetlenia ogrodowego: solarne czy elektryczne?

Jaka barwa światła najlepiej pasuje do ogrodu?

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH