Oswietlenie basenowe

Oświetlenie basenowe Niepowtarzalny klimat za sprawą lamp

Basen jest ulubionym miejscem, w którym możemy się ochłodzić w okresie letnim. Właściwe oświetlenie - od funkcjonalnego po nastrojowe - jest oczywiście jego nieodzowną częścią! Dotyczy to zarówno oświetlenia basenowego pod powierzchnią wody, pływających elementów świetlnych unoszących się na wodzie, jak i nastrojowych akcentów oświetleniowych wokół basenu. Również oczko wodne może być efektownie oświetlone dzięki podświetlanym pompom solarnym.

Jakie są sposoby na oświetlenie basenu?

Istotne informacje

Stopień ochrony IP

Jaki stopień ochrony IP jest odpowiedni?

Oświetlenie basenowe wymaga wysokiego stopnia ochrony IP. Stopień ochrony IP68 jest istotny w przypadku lamp zanużonych pod wodą lub unoszących się na niej. Należy przestrzegać głębokości montażu, a bezpośrednio przy basenie użyć stopnia ochrony IP67, który zabezpiecza przed chwilowym zanurzeniem.

Oswietlenie basenowe LED

Jakie są zalety oświetlenia basenowego LED?

Oświetlenie basenu za pomocą diod LED z pewnością nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, ponieważ diody LED mają bardzo długą żywotność i tym samym posłużą przez wiele lat. Ponadto ledy są energooszczędną i jedyną technologią, która umożliwia zmianę kolorów RGB i wprowadzenie inteligentnych urządzeń.

Oswietlenie basenowe dekoracyjne

Czy dostępne są solarne lampy basenowe?

Zwłaszcza do aranżacji terenu wokół i na powierzchni basenu, istnieje wiele opraw basenowych z wykorzystaniem energii słonecznej. Wbudowany akumulator lamp solarnych ładuje się dzięki światłu słonecznemu. Aby je użytkować nie trzeba umieć pływać: wiele opraw basenowych posiada zdalne sterowanie.

Oświetlenie pod taflą wody Reflektory podwodne

Im basen lepiej jest oświetlony, tym bardziej zachęca do korzystania z niego. Dotyczy to zarówno kąpieli po zachodzie słońca, jak i w pochmurne dni. Właściwym wyborem są reflektory wbudowane w podłoże lub ścianę basenu. Dzięki stopniowi ochrony IP68 mogą one pozostawać stale pod wodą, nie ulegając uszkodzeniu. Należy również wziąć pod uwagę maksymalną głębokość wody. Maksymalna głębokość, na jakiej można zamontować reflektor, znajduje się w karcie informacyjnej na stronie produktu.

Oświetlenie podwodne

Jak montować oświetlenie basenowe?

Montaż opraw w strefie podwodnej należy pozostawić fachowcom, ponieważ specjalne gumowe rury muszą być szczelnie zamontowane. Ilość opraw oświetlających basen jest kwestią gustu i zależy wyłącznie od właściciela. Można równie dobrze zamontować oprawy wpuszczane ścienne co metr, jak też umieścić je co 3 metry wykorzystując dodatkowo oprawy wpuszczane w podłoże.

Lampy napowierzchniowe Oświetlenie basenowe unoszące się na powierzchni wody

Latem, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, kąpiele w chłodnej wodzie przybierają na znaczeniu. Basen staje się niejednokrotnie miejscem do gry w piłkę wodną. Elementy dekoracyjne takie jak kaczki, czy łódki unoszące się na powierzchni wody sprawiają, iż od razu poprawia nam się nastrój. Atrakcją są również pływające lampy, które zmieniają kolor dzięki zdalnemu sterowaniu.

Zobacz

Pomysły na oświetlenie przy basenie Nastrojowe oświetlenie wokół basenu

Wieczorem przy basenie można poczuć się jak na wakacjach. Charakter strefy wypoczynkowej można doskonale podkreślić za pomocą oświetlenia: podświetlane meble, rzeźby i donice z kwiatami dodają klimatu. Ponadto zastosowanie taśm LED we wszystkich możliwych kolorach nadaje niezwykle nastrojowy efekt i stanowi piękne wykończenie.

Zobacz
1 409,90 zł
RRP 1 829,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
Szczegóły
889,90 zł
RRP 979,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
Szczegóły
239,90 zł
RRP 272,64 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
Szczegóły

FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia basenowego

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie basenowe?

Ile lamp potrzeba do oświetlenia basenu?

Czy dostępne jest oświetlenie basenowe z pilotem?

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH