oswietlenie tarasu

Oświetlenie tarasu Niepowtarzalny klimat za sprawą reflektorów, lamp solarnych i nie tylko...

Taras już dawno stał się rozszerzeniem salonu i miejscem relaksu na zewnątrz. Pod względem oświetlenia w niczym nie ustępuje wnętrzom. Oświetlenie wyposażone w technologię LED, niejednokrotnie z czujnikiem ruchu doskonale sprawdza się na tarasie. Ściemniane oprawy lub oświetlenie pośrednie tworzą przytulną atmosferę po zapadnięciu zmroku. Również w przypadku oświetlenia tarasowego zwraca się coraz większą uwagę na styl aranżacji, na tarasie może dominować np. styl nowoczesny, orientalny, retro lub designerski. Wszystko zależy od gustu użytkownika.


Idealne połączenie! Doskonały plan oświetlenia tarasu

Odpowiednie oświetlenie tarasu wymaga użycia różnego rodzaju oświetlenia, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie różnych typów opraw. W zależności od upodobań można na przykład zastosować oprawy wpuszczane jako wyznaczenie terenu, natomiast kinkiety jako oświetlenie główne. Komfort w strefie zewnętrznej zapewni także lampa podłogowa umieszczona obok stolika. Na zewnątrz nie może też zabraknąć dekoracyjnego oświetlenia - lampionów, lampek ozdobnych lub przenośnych lampy stołowe wyposażonych w akumulator!

Wyjątkowa atmosfera na tarasie Oprawy wpuszczane w podłoże

Oprawy wpuszczane w podłoże rzadko występują pojedyńczo! Seria lamp wpuszczanych zamontowanych na zewnętrznej krawędzi tarasu poprawie bezpieczeństwo i zapewnia przyjemne oświetlenie akcentujące.

Przykuwacz wzroku Kinkiety do użytku zewnętrznego

Obecnie oferta zewnętrznych opraw ściennych obejmuje naprawdę spektakularne wzornictwo. Żywe kolory, niespotykany rozmiar czy nietypowy design sprawią, że oprawa z pewnością zostanie zauważona. Jednym z trendów jest inteligentne oświetlenie zewnętrzne, które tworzy niepowtarzalne efekty świetlne na tarasie.

Przytulny klimat na zewnątrz Lampy stojące na tarasie

Jest jeden rodzaj opraw oświetleniowych, którego nie może zabraknąć, gdy chcemy zamienić taras w drugi salon na świeżym powietrzu. Mowa tu o lampach podłogowych we wszystkich możliwych wersjach, z kablem lub akumulatorem. Lampy stojące ustawione obok stolika dopełnią aranżację i stworzą przytulny klimat!

Kule jako niezbędna dekoracja Kule świetlne są obowiązkowym element wyposażenia tarasu

Geometryczny kształt kuli jest ulubionym motywem projektantów opraw oświetleniowych - dotyczy to również przestrzeni zewnętrznej. W przestrzeni zewnętrznej okrągłe oprawy można wykorzstać w formie lamp podłogowych, lamp wiszących lub opraw z grotem ziemnym, które wygodnie można umieścić w dowolnym miejscu - klasyczna kula tworzy niepowtarzalną atmosferę świetlną na tarasie!

Moc słońca Nastrojowe lampy solarne

Lampy solarne zapewniają przytulny nastrój na tarasie i balkonie. Przenośne lampiony lub lampy stołowe można umieszczać na stołach, podłogach i ścianach. Dostępne są również reflektory solarne z grotem ziemnym, które można wygodnie umieścić w podłożu.

Kolor na niepowtarzalne wieczory Taśmy LED

Taśmy LED zapewniają szczególnie efektywne, pośrednie oświetlenie na balkonach i tarasach. Szczególnie popularne są zmieniające kolor inteligentne taśmy LED, które wnoszą ożywienie i niepowtarzalną atmosferę. Montowane na stopniach zapewniają bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku.

Kreatywne akcenty Lampiony na tarasie

Na tarasie i w jego otoczeniu można w prosty sposób stworzyć klimatyczną atmosferę za pomocą lampionów, które dostępne są w różnych kolorach, a ich najpopularniejsze kształty to kula i cylinder. Zazwyczaj lampiony są wykorzystywane do dekoracji ścian, krzewów i balustrad wokół przytulnego kącika wypoczynkowego w ogrodzie.

Styl na wynos Praktyczne oświetlenie z akumulatorem

Modele przenośne podbiły serca użytkowników. Już nie trzeba szukać gniazdka elektrycznego, by zapewnić oświetlenie na zewnątrz - wystarczy umieścić lampę w miejscu, gdzie potrzebne jest oświetlenie i gotowe! Uwaga: warto jednak zwrócić uwagę na stopień ochrony IP, lamp nieprzystosowanych do zewnętrznych warunków atmosferycznych nie należy pozostawiać na noc na zewnątrz!

Praktyczny element w ogrodzie Gniazdo kolumnowe

Nie ma nic bardziej irytującego niż brak wystarczającej ilości gniazdek elektrycznych. Praktyczne kolumny są zatem idealnym rozwiązaniem problemu, można ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie lub na tarasie. Oprócz podłączenia do zasilania kilku urządzeń, niektóre modele zapewniają również oświetlenie.

Chłodna bryza na tarasie Wentylatory zewnętrzne

Gdy w lecie jest naprawdę gorąco, a w ogrodzie nie ma wiatru, wentylatory zapewniają przyjemne chłodzenie, można wybrać model z pilotem, by sterować urządzeniem nie ruszając się z miejsca. Do montażu potrzebny jest jedynie zadaszony taras lub balkon oraz przyłącze prądu. Niektóre wentylatory mogą również dostarczać oświetlenie!


FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia tarasu

Ile lumenów powinno mieć oświetlenie tarasowe?

W jakiej odległości należy zamontować oprawy wpuszczane na tarasie?

Jaki rodzaj stopnia ochrony IP należy użyć w przypadku tarasów (zadaszonych lub bez dachu)?

Jakie materiały najlepiej nadają się na oświetlenie tarasowe?

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH