WYWIAD:
Thomas Rebmann | założyciel i CEO

Thomas Rebmann jest założycielem i prezesem firmy Lampenwelt - od 1999 r. Firma, dzięki nadzwyczajnemu rozwojowi, jest obecnie znana w 17 krajach jako House of Brands, oferuje szeroki asortyment lamp i oświetlenia, od profesjonalnych lamp, po marki designerskie.

„Naszą misją jest poprawa jakości życia i samopoczucia poprzez właściwe oświetlenie“

Jaka jest misja firmy Lampenwelt?

„Naszą misją jest poprawa jakości życia i samopoczucia ludzi za pośrednictwem właściwego oświetlenia. Oświetlenie to coś więcej niż tylko natężenie światła. Oczywiście, podstawą jest zapewnienie, odpowiedniego dla danej czynności oświetlenia. Jednakże dzięki oświetleniu można również całkowicie odmienić wygląd wnętrza, stworzyć nastrój w zależności od potrzeb, czy wywołać emocje. Chcemy zachęcić naszych klientów do korzystania z tych możliwości oraz oferować im produkty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i preferencji“.

„W dłoniach projektanta światło ożywa“

Jaki efekt wywołują designerskie oprawy oświetleniowe?

„W rękach projektanta światło ożywa. Projektanci aktywnie kreują różnorodne projekty. Właśnie w ten sposób powstają coraz to nowsze modele, dzięki którym oprawa oświetleniowa staje się sposobem na wyrażenie siebie przez klienta w jego własnych czterech ścianach. Mieszkanie wypełnione jest kreatywnością i wspaniałym klimatem. Dla klienta liczy się dbałość o szczegóły i wysoki komfort. Wystarczy spojrzeć na projekty Ingo Maurera, zapierające dech w piersiach projekty Dimy Longinoffa dla Axolight lub lampy wielofunkcyjne, np. firmy FLOS, które posiadają również miejsce na notebooka i złącze USB“.

„Technologia nigdy nie stoi w miejscu, również w przypadku opraw oświetleniowych

Jak bardzo postęp w technologii oświetleniowej wpływa na design?

„Technologia LED wywarła duży wpływ na wygląd opraw oświetleniowych. Dzięki niej możliwe jest stworzenie zupełnie nowych kształtów opraw, np. płaskich paneli LED lub bardzo filigranowych lamp o geometrycznych kształtach. Jednocześnie zwiększona efektywność energetyczna i trwałość jest ważnym czynnikiem w bardziej zrównoważonym podejściu do środowiska. Dzięki diodom LED możliwe jest uzyskanie niezliczonych innowacyjnych rozwiązań w zakresie wzornictwa - również w przypadku opraw oświetleniowych technologia nigdy nie stoi w miejscu“.

„Preferuję nowoczesne, wysokiej jakości oprawy oświetleniowe z pewnym elementem zaskoczenia“

Który styl jest szczególnie intrygujący?

„Osobiście jestem bardzo otwartym człowiekiem, jeśli chodzi o style. Preferuję jednak nowoczesne, wysokiej jakości oprawy oświetleniowe z pewnym elementem zaskoczenia. Obecnie diody LED wbudowane na stałe pozwalają na tworzenie zapierających dech w piersiach opraw, którymi lubię się inspirować. Moimi faworytami są również włoskie i skandynawskie klasyki“.

„Wybierając designerskie oprawy klient kupuje produkt, który będzie mu towarzyszył przez wiele lat“

Jaką konkretną zaletę posiada lampa designerska ?

„Z pewnością nie jest przesadą stwierdzenie, że klient kupuje produkt, który będzie mu towarzyszył przez dziesięciolecia. Wysoka jakość opraw Luceplan autorstwa Paolo Rizzatto lub duńskiego producenta opraw Le Klint zapewnia trwałość. Dzięki temu można stwierdzić, iż klasyka designu cechuje się długotrwałymi produktami“.

FLOS Foscarini Le Klint Louis Poulsen Luceplan Martinelli Luce Tecnolumen Axo Light Ingo Maurer
Rekomendacje produktowe
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.