Inteligentne termostaty

Inteligentne termostaty

Jak działają termostaty w systemie smart home?

Inteligentne termostaty komunikują się bezprzewodowo z mostkiem sieciowym, a za jego pośrednictwem z domową siecią WLAN. Bezpośredni dostęp do inteligentnego systemu ogrzewania zapewnia z kolei aplikacja. Wiele systemów ma również opcję sterowania głosowego za pomocą Siri firmy Apple, Amazon Echo lub Asystenta Google.

Eve Thermo inteligentne termostaty

Inteligentne termostaty grzejnikowe automatycznie regulują temperaturę. Są również w stanie zlokalizować obecność domowników, co z kolei umożliwia odpowiednią automatykę.

Eve Thermo inteligentne termostaty

Rejestracja danych pozwala na wygodną i idealnie dopasowaną do użytkownika obsługę oraz programowanie systemu grzewczego. To duża oszczędność kosztów i mniejszy wpływ na środowisko.

Eve Thermo inteligentne termostaty

Oczywiście możliwe jest również ręczne sterowanie inteligentnym termostatem grzejnikowym, najczęściej za pomocą przycisków lub klasycznego, mechanicznego pokrętła.

W jaki sposób można połączyć ogrzewanie z systemem smart home?

Konwencjonalne termostaty grzejnikowe należy po prostu zastąpić inteligentnymi. Wystarczy zamontować je na grzejniku w miejscu tradycyjnych termostatów. Dostępne są również inteligentne alternatywy dla termostatów pokojowych w systemie grzewczym lub ogrzewaniu podłogowym.

W naszej sekcji poradników wyjaśniamy, jak w łatwy sposób przejść na inteligentne ogrzewanie.

Rademacher DuoFern
Inteligentne termostaty grzejnikowe często sprzedawane są z adapterami, które pasują do większości popularnych zaworów. Dołączone są do nich szczegółowe instrukcje instalacji.
Rademacher DuoFern

Smart ogrzewanie dostępne jest dla każdego i możliwe dosłownie wszędzie – nawet w wynajmowanych mieszkaniach. Przy przeprowadzce termostaty można po prostu zabrać ze sobą.

Inteligentne termostaty

Inteligentny termostat to wszystko, czego potrzeba, by system grzewczy stał się smart. Zastępuje on tradycyjne termostaty ścienne stosowane przy ogrzewaniu podłogowym. Dostępne są dwa warianty: bezprzewodowy i przewodowy.

Którzy producenci mają w ofercie inteligentne sterowanie ogrzewaniem?

Wielu producentów ma w swoim asortymencie inteligentne termostaty pokojowe. Wybór zależy od tego, czy mamy już system smart home i czy chcemy go rozbudować o inteligentne sterowanie ogrzewaniem.

Osoby, które nie posiadają jeszcze systemu smart home, mogą wybrać inteligentny termostat na podstawie dodatkowych funkcji, którymi są zainteresowane. Mowa tu na przykład o inteligentnych zabezpieczeniach przed włamaniem lub o obsłudze rolet.

Inteligentne termostaty

Inteligentne systemy to:

  • Homematic IP – kompleksowy system inteligentnego domu z ponad 100 rozwiązaniami
  • Eve – duży wybór systemów smart home wyłącznie dla Apple HomeKit
  • Rademacher – inteligentne sterowanie domem dla każdego obszaru
  • Schellenberg – automatyka domowa i bezpieczeństwo

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.