Inspiracje oświetleniowe do salonu

Salon jest wizytówką całego mieszkania. Tutaj przyjmuje się gości i spędza większą część czasu wolnego. Jest zrozumiałe, że to pomieszczenie powinno być szczególnie przytulne. Odpowiednia aranżacja oświetlenia, której funkcjonalność jest uzależnione od sytuacji i potrzeb, umożliwia uzyskanie dodatkowego komfortu. Począwszy od klasycznego oświetlenia ogólnego, przez pomysły na oświetlenie kącika do czytania, aż po przenośne oświetlenie dekoracyjne, które nie wymaga podłączenia do kontaktu. Najważniejsze, aby połączenie różnych elementów robiło wrażenie!

Stylowe lampy do salonu

Przytulny kącik do czytania

Idealny na wieczór z dobrą książką

Zasiąść w ulubionym fotelu i w końcu, w spokoju czytać trzymający w napięciu kryminał – to dla wielu udany przepis na wolny wieczór. Jego ważnym elementem jest ciepłe, przyjemne oświetlenie, które jest wystarczająco jasne do czytania, ale jednocześnie nie za jasne, aby umożliwić relaks. Lampy stojące spełniają to zadanie podobnie jak lampy wiszące, które można zawiesić nad fotelem. Styl lampy powinien wkomponować się w aranżację wnętrza – dlatego wybierając lampę należy zwrócić uwagę czy w pomieszczeniu dominuje styl skandynawski, industrialny, a może jeszcze inny. Niektóre lampy stojące są wyposażone w dodatkową lampkę do czytania – co stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie dla wielbicieli lektury.

Lampy stojące

Przytulny kącik do czytania

Lampy do czytania

Pomysły na oświetlenie sofy

Kreatywne przykuwacze uwagi

Sofa lub rogówka – one stanowią centralne miejsce odpoczynku w salonie. Te meble wymagają nastrojowego oświetlenia, takie zadanie spełniają doskonale stylowe kinkiety. Imponujące lampy wiszące w zestawieniu z kanapą mogą stanowić także wspaniałą aranżację. Nie można zapomnieć o lampach stojących z łukowym ramieniem, które rozpraszają łagodne światło z góry. Wybór wzorów, materiałów, kolorów i kształtów jest ogromny – każdy znajdzie coś dla siebie.

Lampy wiszące

Pomysły na oświetlenie sofy

Rekomendowane lampy

Komfortowe lampy przenośne

Praktyczne i dekoracyjne oświetlenie

Wieczorem albo podczas zimowej i jesiennej pory roku chcemy odpocząć w salonie pragnąc najczęściej tylko: relaksu i spokoju. Dekoracyjne lampy, które można przenieść ze stołu w jadalni do kącika do czytania są wspaniałym gadżetem. Przenośne lampy stanowią wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, kiedy spontanicznie zdecydujemy się pograć z dziećmi w grę planszową. A dzięki nowoczesnej technologii LED z niskim poborem prądu akumulatory wytrzymują dłużej. Wystarczy wieczorem podłączyć je do prądu i następnego dnia są znowu naładowane.

Lampy przenośne

Komfortowe lampy przenośne

Rekomendowane produkty

Modele przyciągające spojrzenia

Niepowtarzalny design

Lampa lampie nierówna. Lampy punktowe, zapewniające ciekawe efekty świetlne, są proste, kompaktowe i zajmują niewiele miejsca, ale niektóre aranżacje oświetleniowe mogą sprawić jeszcze coś innego: one przyciągają wzrok – nawet wtedy, kiedy nie są włączone. Ich oryginalny design, który cechują specjalne kolory lub materiały, sprawia, że odznaczają się i stanowią element przykuwający wzrok w całym pomieszczeniu. Inne modele wyróżnia oryginalna gra świateł, która dzięki perforacjom, nałożeniu materiałów i ażurowym wzorom rzutuje na ściany – tworząc po prostu zachwycający efekt!

Lampy designerskie

Modele przyciągające spojrzenia

Rekomendowane modele lamp

Lampka na komodę

Dekoracja i oświetlenie w jednym

Komoda w salonie jest miejscem na którym lubimy stawiać dekoracje - doskonale w tym celu sprawdzają się wazy, świece, zegary, kwiaty - jednak za sprawą inscenizacji świetlnej dekoracje wyglądają jeszcze ekskluzywniej. Dlatego lampka stołowa jest tak często wykorzystywana do oświetlenia komody. Sama w sobie może również stanowić dekorację. Wszystko zależy od wybranego modelu.

Lampy stołowe

Lampka na komodę

Rekomendowane lampy

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 09:00 do 18:00

piątek
od 09:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.