Lampy wewnętrzne LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy LED: niech żyje nowoczesność!

  Z przestawieniem się z tradycyjnych źródeł światła na źródła LED jest dokładnie tak samo jak z przejściem z VHS na DVD: to po prostu nieuniknione! Nikt jednak nie opłakuje żarówek tradycyjnych. W każdym razie nie wtedy, gdy przynajmniej raz w życiu widział prawdziwą, wysokiej jakości diodę LED. Najlepiej bezpośrednio w lampie LED, która jest dostarczana od razu z wbudowaną technologią LED.

  Taka lampa LED wygląda zupełnie inaczej niż lampa z masywną żarówką tradycyjną. Ma nowoczesną, prawie futurystyczną formę, ponieważ żarówka świeci dyskretnie „z ukrycia” (w porównaniu do wystających, świecących szklanych kolb). Niektórzy wolą jednak lampy z wystającym źródłem światła i mają do tego prawo! Nasza rada: wystarczy wkręcić żarówkę LED do swojej lampy i można korzystać ze wszystkich zalet oferowanych przez nowoczesną technologię LED.

  Lampy LED przekonują nie tylko wyglądem, ale i tym, że są przyjazne dla środowiska i zapewniają redukcję kosztów! Trudno się temu oprzeć, prawda?

  Jakie zalety mają lampy LED?

   

  Wszyscy mówią o LED, jednak nie bez powodu. Nigdy wcześniej nie było technologii oświetleniowej porównywalnej z technologią LED! Od momentu wynalezienia żarówki tradycyjnej w 1879 roku stanowi ona prawdopodobnie najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży oświetleniowej. A przy tym wyjątkowo modne! Przede wszystkim dlatego, że odpowiada nowoczesnemu postrzeganiu oświetlenia: dioda LED spełnia wymagania dotyczące komfortu oświetlenia i ekologicznego myślenia.

  A poza tym rozwój technologii LED jeszcze się nie skończył. Jej zalety stają się najbardziej widoczne dopiero po zastosowaniu w systemach oświetlenia Smart Home.

  Lista zalet przedstawiona jest poniżej:

  • duża oszczędność energii do 90% w porównaniu do żarówki tradycyjnej
  • oświetlenie przyjazne dla środowiska dzięki wysokiej skuteczności świetlnej (duża jasność przy niewielkim poborze mocy)
  • brak konieczności wymiany żarówki dzięki długiej trwałości wynoszącej aż do 50 000 godzin
  • natychmiast 100% jasności i brak opóźnienia uruchamiania jak ma to miejsce w przypadku żarówek energooszczędnych
  • brak rtęci – możliwość stosowania np. w pokojach dziecięcych
  • możliwość dostosowania światła do własnych upodobań od ciepłej bieli poprzez uniwersalną biel aż po światło dzienne
  • dobre lub bardzo dobre oddawanie barw współczynnik Ra 80 lub wyższy, odpowiedni np. do oświetlania stołu w jadalni
  • nowe wzory możliwe dzięki zastosowaniu kompaktowego, „niewidzialnego” źródła światła
  Oswietlenie wewnetrzne LED

  Jak znaleźć odpowiednie oświetlenie LED?

  Zalety technologii LED są przekonujące, to oczywiste! Oświetlenie LED zostało już docenione we wszystkich obszarach, czyli właściwie wszędzie! Kolejne pytanie brzmi więc: gdzie dokładnie ma być wykorzystana lampa LED? Jako źródło przytulnego oświetlenia ogólnego w salonie czy jasnego oświetlenia obszarowego w domowym biurze? Właściwie nie ma to większego znaczenia, ponieważ w naszej ofercie można znaleźć wszystko!

  A to dlatego, że jest tak wiele różnych lamp. A więc: do jakiego miejsca montażu (lampy sufitowe LED, kinkiety LED, reflektory wpuszczane LED lub panele LED) lub miejsca ustawienia (lampy stojące LED, lampy stołowe LED i lampki biurkowe LED) przeznaczona jest poszukiwana lampa?

  Wskazówki dotyczące poszczególnych kategorii lamp można znaleźć poniżej:

  Lampy wewnetrzne LED

  Lampy sufitowe LED

  Każde pomieszczenie wymaga oświetlenia ogólnego. I właśnie takie oświetlenie od zawsze zapewnia lampa sufitowa. Nawet technologia LED niczego w tej kwestii nie zmieni. A jednak jest jakaś zmiana: nie trzeba ciągle wymieniać przepalonej żarówki. Żarówki LED są niemal bezobsługowe. Zapewnia to większy komfort. Wystarczy przy zakupie zwrócić uwagę na ściemniane lampy sufitowe LED. Dzięki nim można samodzielnie zadecydować, jak jasno będzie świecić nowe, ulubione źródło światła.

  » Do kategorii

  Lampy wiszące LED

  Można wyłączyć wszystkie inne światła i pięknie wyeksponować stół w jadalni – również wtedy, gdy wszyscy skończyli już jeść i pogrążyli się w rozmowie. Albo kiedy czyta się przy stole gazetę lub gdy stół zamienia się w miejsce pracy. Przecież stół w jadalni może pełnić wiele różnych funkcji, a lampa wisząca LED powinna z nimi współgrać. Większy komfort zapewnia lampa z regulacją wysokości i lampa z możliwością ściemniania. W przypadku lamp wiszących LED z funkcją EasyDim technologia ściemniania jest zintegrowana w lampie i można ją aktywować za pomocą każdego zwykłego przełącznika światła.

  » Do kategorii

  Lampy wewnetrzne LED
  Lampy wewnetrzne LED

  Reflektory LED

  Pojedynczy reflektor na suficie eksponuje określone strefy w pomieszczeniu – na przykład przytulny fotel, w którym siada się po ciężkim dniu pracy i zapomina o całym świecie. Kilka reflektorów na suficie jest w stanie zapewnić oświetlenie całego pomieszczenia (obok fotela zalecamy zastosowanie dodatkowej lampy LED oświetlającej sufit). Reflektory LED zwykle oferują funkcję indywidualnej regulacji kierunku świecenia, co sprawiają, że światło dociera do każdego zakątka pomieszczenia, niezależnie od tego, jak wiele zakamarków w takim pomieszczeniu się znajduje. By jednak zapewnić komfort i dobre samopoczucie w całym wnętrzu: podczas montażu należy usiąść na próbę w różnych ulubionych miejscach w salonie i sprawdzić, czy światło nie świeci prosto w oczy i nie oślepia. W ten sposób można zadbać o perfekcyjne ustawienie wszystkich reflektorów.

  » Do kategorii

  Oprawy wpuszczane LED

  Montaż sufitu podwieszanego niezbędnego do instalacji reflektorów wpuszczanych LED nie każdemu odpowiada, ale z pewnością się opłaca. Oprawy wpuszczane LED zapewniają optymalne oświetlenie ogólne (zakładając odpowiednią liczbę opraw wpuszczanych), a przy tym są nowoczesne i stylowe. Mała rada: oprawy wpuszczane LED stosowane w niewielkich pomieszczeniach sprawiają, że pomieszczenia te wydają się większe – nie ma lampy wiszącej, która by je dodatkowo zmniejszała.

  » Do kategorii

  Lampy wewnetrzne LED
  Lampy wewnetrzne LED

  Kinkiety LED

  Właściwie żadna inna lampa nie daje tak wspaniałej możliwości podziwiania designu nowoczesnej lampy LED jak lampa ścienna. Zamontowana na ścianie lampa LED znajduje się na wysokości oczu. Lampa ta zapewnia odpowiednie oświetlenia do czytania w łóżku. W takim wypadku kinkiety LED oferują ogromną zaletę: dzięki długiej trwałości i ekonomicznej pracy tej techniki oświetleniowej nie trzeba się martwić, że oczy same się zamykają i nikt nie wyłączy światła.

  » Do kategorii

  Lampy stojące LED

  Te bardzo klasyczne lampy stojące LED są oczywiście dostępne z przepięknym kloszem na eleganckiej podstawie. Są też lampy podłogowe LED, które wyglądają tak futurystycznie, że trudno się w nich dopatrzeć lampy stojącej. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze inną lampę stojącą, której w żadnym razie nie wolno pominąć ze względu na jej zalety: to lampa stojąca LED do biura i domowej pracowni. W dużych firmach tego rodzaju lampa ponadprzeciętnie redukuje zużycie prądu. Kiedy wielkie firmy przestawiają się na technologię LED, korzyści dla środowiska są ogromne. Dzięki diodom LED można oszczędzać energię na miarę swoich możliwości również w zaciszu własnego domu.

  » Do kategorii

  Lampy wewnetrzne LED
  Lampy wewnetrzne LED

  Lampy stojące LED oświetlające sufit

  Lampa LED oświetlająca sufit to perfekcyjna lampa do ustawienia obok ulubionego fotela. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze – wystarczy tylko wyciągnąć ramię i już można włączać i wyłączać oraz ściemniać światło za pomocą regulatora na podstawie (należy zwrócić uwagę na tę funkcjonalność w sklepie). Po drugie – do dyspozycji jest elastyczna lampka do czytania, która oświetla strony książki lepiej niż jakakolwiek lampa sufitowa (należy zwrócić uwagę na informację o elastycznej lampce do czytania w szczegółach dotyczących produktu). Na wierzchu (w dosłownym znaczeniu tego słowa) lampa LED oświetlająca sufit emituje światło ku górze. W ten sposób wzbogaca oświetlenie pomieszczenia, optycznie dzieli wnętrze i sprawia, że ulubiony fotel to prawdziwa wyspa światła. Lampa LED oświetlająca sufit sprawdza się doskonale również przy sofie.

  » Do kategorii

  Lampy stołowe LED

  W czym lampa stołowa LED jest lepsza od każdej innej lampy stołowej? Chodzi „tylko” o dużą oszczędność energii, długą trwałość i przepiękne, jednorodne światło? O to też. Ale przede wszystkim o design! Każda lampa stołowa z oprawą wymaga żarówki z gwintem. A więc takiej, która jest podobna żarówki tradycyjnej. Lampy stołowe LED tego nie potrzebują. Oświetlenie jest zintegrowane w projekcie. A to pozwala na tworzenie całkowicie nowych form. Wąskie profile, wygięte źródła światła i futurystyczne spirale świetlne są zachwycające.

  » Do kategorii

  Lampy wewnetrzne LED
  Lampy wewnetrzne LED

  Lampki biurkowe LED

  Nocne ślęczenie nad książkami i dokumentami? W takim przypadku bardzo pomaga światło lampki biurkowej LED. Lampki biurkowe LED oferują coś, co odróżnia je od wszystkich innych lamp biurkowych: możliwość zmiany barwy światła i jego jasności (należy zwrócić uwagę na odpowiednią funkcję w szczegółach dotyczących produktu w sklepie). Pojedyncza lampa zapewnia światło o barwie uniwersalnej bieli, które idealnie nadaje się do pracy. Później tę samą lampę przełącza się po prostu na tryb relaksu i można się cieszyć przytłumionym, przyjemnym światłem o barwie ciepłej bieli, przy którym doskonale się czyta, a nawet beztrosko drzemie.

  » Do kategorii

  Panele LED

  Panele LED są montowane w sufitach z płyt gipsowo-kartonowych (z osobną ramką montażową) lub w sufitach rastrowych (przy specjalnych wymiarach standardowych). Panel LED można jednak również przymocować lub zawiesić jak zwykłą lampę sufitową. Panele LED są stylowe i odrobinę wywracają koncepcję „światła” do góry nogami, ponieważ wyraźnie odróżniają się od punktowych źródeł światła (żarówki tradycyjne itp.). Panel LED świeci całą powierzchnią, w przypadku niektórych produktów z funkcją RGB nawet w różnych kolorach. Gwarantuje równomierne, jasne i nieoślepiające światło. Zapewnia oświetlenie wielkopowierzchniowe i stanowi jedną z najbardziej stylowych metod oświetleniowych naszych czasów. Rada dotycząca komfortu: na rynku dostępne są panele LED, które można obsługiwać za pomocą pilota – komfort gwarantowany.

  » Do kategorii

  Lampy wewnetrzne LED

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.