Latarki LED

Latarki LED punktują dzięki swojej trwałości

Latarka jako przenośne źródło światła została po raz pierwszy zgłoszona do opatentowania w roku 1899. Odkrycie LED nastąpiło mniej więcej w tym samym okresie, a mianowicie w roku 1907. Można powiedzieć, że połączenie obu wynalazków tworzy latarkę LED. Nie tylko we wnętrzach mieszkalnych diody LED cieszą się coraz większą popularnością. Także poza domem, podczas aktywności outdoorowych, żarówki LED jako źródła światła dobrze się sprawdzają - na przykład w latarkach LED. Zaletą takiej latarki jest to, że żarówki LED z okresem użytkowania od 20 000 do 50 000 godzin są bardzo trwałe. Dlatego obudowa latarki LED powinna być również odpowiednio trwała i odporna na zniszczenie - wykonana z takich materiałów jak guma czy polipropylen. Jeżeli obudowa latarki wykonana jest z aluminium, to jest ona dodatkowo stosunkowo lekka. W ten sposób latarka LED - np. podczas wspinaczki - prawie nic nie waży. Nowocześni producenci mają ten dar, że potrafią bardzo dobrze wczuć się w potrzeby potencjalnych użytkowników swych latarek LED. Prowadzą oni często szeroko zakrojone badania i projektują swe produkty bardzo funkcjonalnie i szczegółowo, aby używanie latarki było tak przyjemne, jak tylko jest to możliwe.

Latarki LED mają wiele możliwości zastosowań i funkcji

Bardzo dużą wagę przykłada się do ergonomii latarki LED, ponieważ tylko wtedy układa się ona dobrze w dłoni. Często dzisiejsze latarki LED wyposażone są w ewentualne dodatkowe funkcje, jak np. funkcję SOS. Niektóre można tak ustawić, aby w ciemności ich światło rozbłyskało co sekundę, dzięki czemu mogą przyczynić się ewentualnie do szybszego odnalezienia osób rannych. Możliwości stosowania latarek LED są bardzo wszechstronne: można używać ich podczas rekreacji, polowania, ale także podczas wykonywania pracy np. napraw. Zmieniając koło po zmierzchu dobrze jest mieć pod ręką latarkę LED, dzięki której również wiele piwnicznych schodów nie jest już tak strasznych jak dawniej.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.