Latarki outdoor

Latarki turystyczne - solidni pomocnicy w wolnym czasie

Przenośne oświetlenie jest szczególnie ważne dla biwakowiczów, osób uprawiających sporty ekstremalne oraz poszukiwaczy przygód, dlatego latarki są nieodzownym elementem wyposażenia prawdziwego turysty. Taka forma przenośnej lampy zapewnia właściwą widoczność nocą na bezdrożach, podczas nurkowania w ciemnych wodach oraz podczas pasjonującego eksplorowania jaskiń. Latarki turystyczne bez wątpienia muszą być bardzo odporne na zniszczenie, a w związku z tym wykonane ze specjalnych materiałów. Dzięki takim materiałom jak polipropylen, guma naturalna czy aluminium, lotnicze latarki turystyczne spełniają najróżniejszego rodzaju wymagania. Te przeznaczone dla nurków muszą - także na głębokich wodach - być wodoodporne, a latarki dla biwakowiczów w miarę możliwości powinny także długo działać.

Żarówki i zasilanie latarek turystycznych

Wiele latarek turystycznych jest zasilanych zwykłymi, dostępnymi w handlu bateriami. W zależności od tego, czy żarówka jest energooszczędna, czy też energochłonna, przedłuża lub skraca się okres jej użytkowania. Długo będziemy się cieszyć z baterii lub akumulatorków w przypadku latarek LED. Mniej niezawodne niż latarki turystyczne są takie, które zasilane są krótkotrwale energią produkowaną za pomocą korbki lub pod wpływem wstrząsów.
Jeżeli latarki wyposażone są w żarówki ksenonowe lub kryptonowe, to zapewniają maksymalną radość w wolnym czasie, ponieważ emitują maksymalną jasność światła. Żarówki ksenonowe i kryptonowe emitują o 200% jaśniejsze i mocniejsze światło niż zwykłe żarówki. Latarki wyposażone w żarówki LED to doskonałe połączenie trwałości z niskim zużyciem prądu, idealne dla zastosowań w turystyce.

Wynalezienie latarki

Turyści zawdzięczają wynalezienie mobilnego oświetlenia w tej postaci między innymi Anglikowi o nazwisku David Misell. W roku 1899 zgłosił on do opatentowania pomysł przenośnego źródła światła i sprzedał go pewnej amerykańskiej firmie.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.