Oprawy wpuszczane podłogowe

Oprawy wpuszczane w podłogę - oświetlenie podłogowe to akcenty świetlne

Ten, kto chciałby optycznie podzielić pomieszczenia lub podkreślić określone obszary, ten dobrze zrobi, jeżeli wybierze lampy lub – lepiej – oprawy wpuszczane w podłogę. Montaż tych opraw, najczęściej spotów lub reflektorów, zgodnie z nazwą, odbywa się bezpośrednio w podłogę, w którą wpuszczane są w jednej płaszczyźnie i emitują światło do góry. Kąt oświetlenia może być każdorazowo określony indywidualnie - wąski, szeroki strumień, symetryczny lub asymetryczny. Poza tym są dostępne różne wielkości, kształty, wzory i kolory, ale jako materiał zewnętrzny przeważa metal ze względu na jego trwałość.

Także światło z góry pokazuje moc

Przeciwieństwo opraw wpuszczanych w podłogę stanowią tak zwane downlights: okrągłe i obecnie bardzo popularne spoty przeznaczone do zabudowy w- lub na- suficie. Downlights emitują swoje światło do dołu. Nadają się na przykład to tworzenia akcentów świetlnych lub jako oświetlenie orientacyjne w regałach albo szafach i są także dostępne jako odchylane do dowolnego ustawienia.

Oprawy wpuszczane w podłogę do wnętrz i na zewnątrz

Obecnie montaż opraw wpuszczanych w podłogę wchodzi – jako coraz bardziej preferowany – także do wnętrz. W przeszłości te praktyczne, zajmujące mało miejsca oprawy były używane przede wszystkim na zewnątrz, aby skutecznie akcentować określone przedmioty lub obszary ogrodu oraz oświetlać schody lub ścieżki w ogrodzie dla lepszej orientacji. We wnętrzach oprawy wpuszczane w podłogę również są bardzo atrakcyjnymi elementami, stosowanymi między innymi przy schodach, w korytarzach lub łazienkach. Poza tym mogą także służyć do optycznego dzielenia przestrzeni. Jeżeli oprawy wpuszczane w podłogę mają być zamontowane na zewnątrz lub w łazience, należy w każdym przypadku zwrócić uwagę na wymaganą klasę bezpieczeństwa IP44, IP 65 lub IP 67, aby oprawa wpuszczana była wystarczająco zabezpieczona przed naciskiem przechodzącej osoby lub przejeżdżającego pojazdu. Niezależnie, czy światło świeci z góry czy z dołu - za pomocą opraw wpuszczanych w podłogę i downlights można tworzyć skuteczne efekty świetlne oraz realizować spektakularne aranżacje oświetleniowe.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.