Oprawy wpuszczane ścienne

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy wpuszczane ścienne i oświetlenie schodowe – kompaktowa forma i duża skuteczność świetlna

  Oprawy wpuszczane ścienne to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, dla których bogato zdobione lampy – takie jak żyrandol – wcale nie stanowią wyjątkowej atrakcji. Pod względem wizualnym stanowią ich całkowite przeciwieństwo, oferują jednak wiele przekonujących zalet. Oprawy wpuszczane ścienne:

  • oszczędzają miejsce – są zamontowane w taki sposób, że nie wystają ze ściany
  • tworzą wspaniałą atmosferę świetlną – obudowa oprawy wtapia się wizualnie w tło, a widoczne jest tylko światło
  • zapewniają przyjemne oświetlenie i idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz
  • stanowią połączenie purystycznego wyglądu i funkcjonalności
  • to bardzo popularny typ oprawy do wnętrz i terenów zewnętrznych – w tym drugim przypadku należy zawsze pamiętać o odpowiednim stopniu ochrony IP (szczegóły poniżej)

  Wskazówka: reflektory wpuszczane ścienne są bardzo chętnie stosowane jako oświetlenie korytarza, klatki schodowej lub jako oświetlenie schodowe. Dzięki temu nie ograniczają dodatkowo i tak już niewielkiej przestrzeni – a mimo to pozwalają uzyskać przyjemne i równomierne światło.

  Oprawy wpuszczane

  Jakie są sposoby instalacji wpuszczanych reflektorów ściennych?

  Wpuszczane reflektory ścienne mają bardzo kompaktową konstrukcję. Właściwie nie wymagają miejsca poza ścianą. W przypadku tego typu opraw trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim muszą zostać wbudowane, co oznacza, że potrzebują jednak trochę miejsca w ścianie. Instalacja też nie jest tak prosta, jak w przypadku zwykłej lampy sufitowej. Najlepiej poprosić o pomoc zaufanego elektryka – i przekazać mu praktyczną instrukcję montażu, która jest dołączona do każdej oprawy wpuszczanej ściennej.

  Montaż wpuszczanego reflektora ściennego przebiega w następujący sposób: w zależności od oprawy stosuje się puszki podtynkowe, puszki montażowe i puszki montażowe do sufitów podwieszanych. W razie pytań dotyczących rodzajów instalacji prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.

  Wskazówka: informacje dotyczące ilości miejsca, jaką trzeba zaplanować w ścianie, można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. Są tam również dane dotyczące głębokości i średnicy montażowej.

  Oprawy wpuszczane
  Oprawy wpuszczane

  Czy do opraw wpuszczanych ściennych potrzebny jest transformator?

  Jeśli reflektor wpuszczany ścienny nie będzie zasilany bezpośrednio napięciem 230 V, to tak. W takim przypadku podczas montażu koniecznie trzeba pamiętać o pozostawieniu miejsca na transformator lub zasilacz. Są też oprawy wpuszczane ścienne zasilane bezpośrednio napięciem 230 V i lampy ze zintegrowanym sterownikiem LED. W tych przypadkach transformator nie jest potrzebny.

  Jak można wykorzystać oprawy wpuszczane ścienne do oświetlenia schodów?

  Równomierne, przyjemne, ciepłe światło, które tworzy na schodach uroczy nastrój i zapewnia bezpieczeństwo... Aby to osiągnąć, wystarczy pamiętać o kilku sprawach. W celu oświetlenia schodów i stopni oprawy wpuszczane ścienne należy instalować na niewielkiej wysokości nad stopniami. W zależności od oprawy optymalna pozycja na ścianie to wysokość 20 – 50 cm nad stopniami. W ten sposób światło nie będzie nikogo oślepiać.

  Zalety oświetlania schodów za pomocą wpuszczanych reflektorów ściennych:

  • doskonała widoczność ewentualnych przeszkód
  • wyeksponowanie elementów architektury w nastrojowy sposób
  • zapewnienie przyjemnego poczucia komfortu
  Oprawy wpuszczane
  Oprawy wpuszczane

  Na co należy zwrócić uwagę w przypadku łazienki i terenów zewnętrznych?

  Nie ma powodu, aby wpuszczane reflektory ścienne były stosowane jedynie we wnętrzach. Równie dobrze sprawdzają się również w przydomowym ogrodzie. Należy tylko pamiętać o jednej ważnej sprawie: potrzebne będą modele wyposażone w odpowiedni stopień ochrony IP. IP44 lub wyższy idealnie nadaje się do terenów zewnętrznych. Zabezpiecza lampę przed ciałami obcymi o średnicy powyżej jednego milimetra oraz przed wodą rozpryskową.

  W przypadku łazienki lub innych obszarów o podwyższonej wilgotności – na przykład strefy wellness z sauną – również należy koniecznie pamiętać o odpowiednim stopniu ochrony IP. Cała sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. W przypadku łazienki trzeba przestrzegać przepisów bezpieczeństwa zawartych w normie DIN VDE 0100 część 701. Zgodnie z tymi przepisami łazienka jest podzielona na strefy ochronne, które wymagają zastosowania różnych stopni ochrony IP i bardzo niskiego napięcia ochronnego. Zwykły użytkownik nie musi jednak znać wszystkich szczegółów, ponieważ instalację opraw wpuszczanych ściennych zawsze należy zlecać doświadczonemu elektrykowi – szczególnie w miejscach, gdzie może być mokro i wilgotno. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

  Oprawy wpuszczane
  Oprawy wpuszczane
  Oprawy wpuszczane

  Czy wpuszczane reflektory ścienne obsługuje się za pomocą przełącznika?

  Jest kilka opraw wpuszczanych ściennych, które można obsługiwać bezpośrednio za pomocą przełącznika. Jednak w zdecydowanej większości przypadków wpuszczane reflektory ścienne są sterowane centralnie. W razie pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej. 

  Czy dostępne są wpuszczane reflektory ścienne z czujnikiem ruchu?

  Byłoby wspaniale, gdyby światło włączało się automatycznie w odpowiednim momencie. Na przykład w drodze na taras z tacą pełną pysznego jedzenia albo z laptopem i kilkoma książkami. Ręce są wtedy zajęte i nie ma możliwości sięgnięcia do przełącznika światła. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się czujnik ruchu. Dobra wiadomość: oprawy wpuszczane ścienne można bez problemu obsługiwać za pomocą zewnętrznego czujnika ruchu. W przypadku szczegółowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.

  Oprawy wpuszczane

  Czy oprawy wpuszczane ścienne współpracują z technologią LED?

  Oprawy wpuszczane ścienne z nowoczesną technologią LED cieszą się ogromną popularnością. Często oferują możliwość tworzenia barwnych akcentów świetlnych, wspaniałego nastroju i interesujących scenariuszy oświetleniowych. Poza tym technologia LED to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o oświetlenie. Zalety technologii LED:

  • Zapewnia oszczędność 90% energii w porównaniu do żarówek tradycyjnych i 60% energii w porównaniu do lamp halogenowych.
  • Jest niemal bezobsługowa.
  • Żarówki i lampy LED gwarantują okres użytkowania do 50 000 godzin.
  • Nowoczesna technologia LED to bardzo trwałe źródła światła.
  • Bezpośrednio po włączeniu diody LED zapewniają 100 procent jasności
  • Kompaktowe konstrukcje to genialny efekt nowoczesnej technologii LED.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 307 14 83 można także skorzystać z formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź. 

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.