Oprawy wpuszczane zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy wpuszczane do hal produkcyjnych i magazynowych

  Oświetlenie dla przemysłu musi spełniać określone wymagania i przepisy zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach. Niezależnie czy są to lampy sufitowe, reflektory czy oprawy wpuszczane, muszą nie tylko zapewniać dobre oświetlenie do pracy w halach produkcyjnych i magazynowych i na zewnątrz nich, ale także posiadać wyposażenie zabezpieczające przed zewnętrznymi wpływami jak deszcz, kurz, wysoka temperatura i wilgoć, które mogą oddziaływać na elementy oświetleniowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz hal.

  Oprawy wpuszczane z ochroną IP

  Oprawy wpuszczane są praktyczne zarówno do użytku prywatnego jak i przemysłowego, gdy sama oprawa ma być możliwie mało widoczna, ale za to chcemy zapewnić maksymalne natężenie światła. Jeżeli oprawy wpuszczane mają być wykorzystywane w przestrzeni zewnętrznej, muszą one jak wszystkie inne lampy zewnętrzne posiadać określony stopień ochrony „IP“ (Ingress Protection - ochronę przed penetracją). Podaje on informację, do jakiego stopnia dana oprawa wpuszczana jest chroniona przed wnikaniem wilgoci i ciał obcych. Najniższy stopień ochrony, który powinny posiadać oprawy wpuszczane do stosowania na zewnątrz to IP44. Pierwsza liczba określa, że oprawa wpuszczana jest zabezpieczona przed ciałami obcymi, które są większe niż 1 mm. Na podstawie drugiej liczby dowiadujemy się, w jakim stopniu oprawa wpuszczana jest chroniona przed wilgocią; w tym przypadku przed wodą pryskającą ze wszystkich kierunków.

  Praktyczne oprawy wpuszczane jako oświetlenie zewnętrzne

  Oprawy wpuszczane mogą myć montowane w ścianie i w posadzce i tam służą jako przydatne oświetlenie pomocnicze. I tak często spotyka się oprawy wpuszczane np. przy schodach, ponieważ same nie rzucając się w oczy emitują światło umożliwiające pewne stąpanie po stopniach. Po specjalnych oprawach wpuszczanych w podłoże, które mają szczególnie solidną konstrukcję można nawet przejeżdżać pojazdem. W często uczęszczanych przestrzeniach publicznych takie oprawy wpuszczane są praktycznym rozwiązaniem oświetleniowym, które zajmuje mało miejsca.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  40 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.